Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3140 3140

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House, 2017

Marley_Kid
13.02.2020 3 z 5

Manželé odvedle ma bavili viac. Tu niečo chýbalo, asi nejaký prekvapujúcejší sled udalostí, posledných 20 strán dobrých, ale dovtedy trochu nuda. Záver mi prišiel nedomyslený a "príliš domyslený" zároveň, pokojne by som uvítal, keby sa niektoré pasáže knihy skrátili a iné viac rozvinuli, napríklad detaily Robertovho života a pod. Ale na druhej strane žiadny prúser, prečítal som to za tri dni, takže príliš sa sťažovať nemôžem :D

PS.: Dúfam, že Rasbach bude aj v ďalších knihách. Začínam ho mať rád :D

anca_h
12.02.2020 2 z 5

Knížka není špatná, ale zároveň ani příliš originální. Nějak to ve mně nic nezanechalo.. Četla jsem ji před měsícem a upřímně už si ani moc nepamatuji, o čem byla.

Andynka
11.02.2020 2 z 5

Kniha mě moc nebavila. Byla velmi jednoduchá, zdlouhavá a chybělo knize napětí. I když je zde vidět snaha o větší zápletku, tak se za mě bohužel nedostavila. Jak to dopadne jsem věděla už od začátku, jen mi chybělo proč. A to mě zklamalo nakonec nejvíc... no nic. Snaha se cení, alespoň že se to lehce četlo.

0323
08.02.2020 4 z 5

Taková jednoduchá detektiva...Nektere pasáže jakoby se opakovaly...knizka byla snadno čitelná,ale od půlky celkem jasná

SoňaKábová
08.02.2020 3 z 5

Nemůžu říct, že je to špatná knížka. Sice nemá nějak extra originální příběh, ale čte se dobře a rychle a má zajímavý konec. Jako oddechovka dobrý, ale už se k ní nebudu vracet.

Barsine
05.02.2020 3 z 5

Psychosousedka a psychomanželka, to je úlet, ale četlo se skvěle, za dva dny slupnuto a to mám doma malého prcka ???? Ale jak už tady někdo psal, podobný motiv už jsem četla i v jiných knihách, takže nečekejte žádný velký boom. Překvapení se na konci dostavilo, ale nevyrazilo dech.

janina pako
02.02.2020 5 z 5

Napinava knizka. Doporucuji

veronika3141
02.02.2020 4 z 5

Necekala jsem jak tenhle pribeh najednou dopadne,kniha se cetla dobre ,ja doporucuji .

bigben
01.02.2020 3 z 5

Knížka se četla velmi rychle a celou dobu jsem nevěděla, komu se dá věřit...když jsem se rozhodla, všechno bylo úplně a jinak...a nakonec odhalení celé pravdy bylo překvapující...jen už jsem ten motiv někde četla...takže za mě oddechová četba...

Memolka
27.01.2020 1 z 5

Tak tohle se mě opravdu nelíbilo. Dočetla jsem to jen proto že ta knížka má málo stránek. Konec se mě nelíbil vůbec.

Kantynka
27.01.2020 5 z 5

skvělá knížka, napínavá detektivka, doporučuji! :)

Bonbonierka
27.01.2020 4 z 5

Skvely pribeh, cte se lehce a vtahne vas do deje, na ktery jen tak nezapomenete...

novina
27.01.2020 4 z 5

Thriller si teda představuji jinak, ale příběh to byl napínavý a do poslední chvíle jsem nevěděla, kde je pravda. Celou dobu byla někde uprostřed a to mě nutilo číst dál a dál :)

Pumpkin
26.01.2020 5 z 5

Super knížka. Napínavá a zajímavá. A stejně jako u manželů odvedle, povedený konec

Makyny
25.01.2020 4 z 5

Druhá kniha od autorky a opět skvělé... Asi bych to tedy úplně nenazývala thrillerem... Autorka si s námi opět výborně hraje, do konce nevíte, kdo je vrahem a proč a konečné rozuzlení bylo zajímavě nečekané. Postavy byly reálné a detektiv Rasbach mě opět velmi bavil.

Niš-knihovna
25.01.2020 3 z 5

Napínavé, dobře vykreslená psychologie postav. Doporučuji.

marki.dvorakova
23.01.2020 5 z 5

Opět napínavý příběh až do konce. Shari nezklamala. Člověk do poslední chvíle neví, co si má vlastně o případu myslet.

Verunka045
22.01.2020 5 z 5

Opět Shari Lapena nezklamala. Knížka, která pohltí i když jak se píše v několika komentářích, celkem brzy jsem měla jasno kdo je vlastně Karen zač. Každý má své tajemství a v knížce jej bylo skvěle popsáno. Konec byl povedený.

Mrňous1
22.01.2020 5 z 5

Tak nějak nechápu opět to nízké hodnocení. Shari Lapena umí psát, postavy jsou velmi reálné a uvěřitelné. Manželé odvedle se mi asi četli lépe, ale nedokážu říct proč. Opět tu není ani jedna postava, která by byla vyloženě sympatická, jedině snad detektiv, jehož myšlenky mě fakt baví. Třeba o prolustrování případné budoucí ženy...:-) Konec opět překvapivý a zamotaný, trochu otevřený. Jasně z knihy vyplývá poselství, že nic není vždy černobílé, často je to úplně jinak, než si myslíme. Kniha určitě stojí za přečtení.

eva3992
22.01.2020 3 z 5

Karen a Tom spolu šťastně žijí na předměstí New Yorku, až do dne, kdy měla Karen autonehodu a z večera, kdy se tak stalo, si nic nepamatuje. Proč tak náhle odjela a na co si nemůže vzpomenout?

Tato kniha od Shari Lapena mi ještě chyběla přečíst a musím říct, že za mě je nejslabší. Je v ní hodně podobností s knihou Manželé odvedle. Vadí mi, že hodně brzy čtenář odhalí, jak to vlastně všechno bude. Pokud tam jsou zvraty, tak nejsou šokující ani nečekané. Konec to bohužel také nezachránil.

Každopádně je to jednoduchá, velice dobře čtivá knížka.