Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3140 3140

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House, 2017

Sany124
13.04.2020 5 z 5

Další napínavý příběh, u kterého potřebujete vědět, jak to dopadne.

Simi
07.04.2020 4 z 5

(audiokniha) Napínavá od začatku až do poslední chvíle. Sice jsem při poslouchání občas reptala nad někdy nepochopitelnými reakcemi, ale co já mohu vědět, jak se lidé v podobných situacích chovají. Tedy, že ale holky umí být potvory. Audio je moc pěkně načtené.

Ksyu
03.04.2020 5 z 5

Skvela kniha,napinava od zacatku az do konce.
Zájmový případ vraždy, u kterého si několikrát myslíte, že už víte a ono ne.

Alienn
03.04.2020 3 z 5

Tady jsem s hodnocením trochu váhala. Kniha je čtivá, i když děj jsem celkem rychle odhadla. A přiznávám, že jedna hvězda dolů je za postavy, které mi byly strašně nesympatické a ke kterým jsem si nedokázala najít cestu. Ale možná to měl být záměr...kdo ví?

Irika
31.03.2020 5 z 5

Knihu jsem měla v podobě audioknihy a jsem nadšená. O dějové zvraty a překvapení není nouze. Do poslední chvíle jsem byla v napětí, ale nakonec se vše odhalí a knihu mohu s klidem doporučit.

adrianna0305
31.03.2020 3 z 5

Kniha se dobře četla, kapitoly krátké a rychle to utíkalo. Jen mi vadil malý počet postav, že to nebylo víc zamotané, víc podezřelých, víc tajuplné. A možná si to zaslouží míň hvězdiček, ale budiž no.

Jana92
29.03.2020 5 z 5

Vyborna kniha,napeti od prvni do posledni stranky,cetlo se jednim dechem a nedalo se odtrhnout :)

Jiitush
28.03.2020 2 z 5

Trošku zklamání. Jako thriller bych to neoznačila, spíš jako detektivku.
Jelikož jsou tu jen tři hlavní postavy, tak je vám brzy jasné, kdo za to může. Postavy jsou plytké, nezajímavé, takže je vám naprosto ukradené, co se s nimi děje.
Rozjezd byl slibný, pak se to začalo táhnout. Začala jsem přeskakovat všechny ty předlouhlé popisy myšlenek a pocitů a četla jen dialogy v přímé řeči a zdá se, že jsem ani moc o moc nepřišla.
Styl vyprávění připomíná středoškolačku, která je zvyklá psát zamilované románky, ale teď se rozhodla si střihnout něco víc "akčnějšího".
Nálepku "světový bestseller" by tato kniha mít rozhodně neměla.

Ver1982
28.03.2020 3 z 5

Kniha, která nenadchne, ale ani neurazí. Hodnotím jako průměr.

Zuzvil
27.03.2020 3 z 5

První knížka autorky, Manželé odvedle, se mi rozhodně líbila víc. V této knize mě víceméně zaujala jen poslední kapitola, která je poutavá, všeříkající a tzv. nečekaná, zbytek knížky mi přišel fádní, neoriginální a celkově slabší. Příběh se čte dobře, kapitoly jsou krátké, "úderné", ale i takové plytké. o nějaké psychologii postav podle mě nelze ani mluvit, i vyšetřovatelé jsou nemastní, neslaní, celkově hodnotím knížku průměrně, tak na mě totiž celou dobu působila.

Maruška38
26.03.2020 4 z 5

Zase o kousek lepší než Manželé odvedle, těším se na další

adela4451
24.03.2020 3 z 5

Typická detektivka, která se ale dobře a rychle čte.

Amitiel76
24.03.2020 5 z 5

Tak můj druhý thriller od této autorky je přečtený....
Opět velmi čtivý a napínavý. Udržoval si stále stejné dynamické tempo, a já se nenudila. Konec jsem už tak někde od půlky předvídala, ale pak najednou - prásk! Autorka opět šokuje na posledních třech stranách. Zase mě ta ženská dostala :-)))
Ani nevím proč, ale "Manželé odvedle", se mi líbili o chloupek víc. Přesto dávám plný počet hvězd.....

Sabina335
22.03.2020 5 z 5

Tak jo, nejdřív jsem chtěla dát jednu hvězdu dolů, protože ještě před pár stránkami jsem si říkala, že se mi nelíbí závěr, ale beru zpět a dávám plný počet. Zvrat na konci je za mě super a nečekala jsem to. Druhý díl ad této autorky je zase krásně napsaný a opravdu se mi líbí.

Sixtinka144
20.03.2020 5 z 5

Od autorky jsem četla všechny u nás vydané knihy. Určitě je to jedna z mých nejoblíbenějších thrillerových spisovatelek. Ve všech třech knížkách ukazuje svůj osobitý styl psaní, na kterém nejde nebýt závislí. Kdybych knihu měla porovnat s ostatními od autorky, byla by přesně ve prostřed. Manželé odvedle- které jsem četla jako prní, jsou podle mého nejslabší ( i když jsou pořád úžasní a určitě stojí za to si je přečíst), a Nevítaný host je zas ochlup lepší něž Někdo cizí v domě. Musím říct, že autorka vážně umí psát poutavě, knihu jsem přečetla za jeden večer a byla jsem nadšená ( a možná i trochu vyděšená). Takhle má podle mě vypadat správný thriller. A i když jste tady mohli velice rychle odhalit vývoj situace ,tak si to stejně užíváte... Za mě prostě jedno velké ano, a na autorku nedám dopustit!

Val
19.03.2020 5 z 5

Nerada srovnávám , ale za mě Manželé odvedle o chlup lepší. Od těch mi nešlo vůbec odejít. Tohle mi trvalo pár dní. Konec pro mě rozhodně překvapením nebyl . V tomhle je autorka lehce předvídatelná. I tak plný počet. Rozhodně jsem se nenudila.

Cartyra
19.03.2020 2 z 5

Nemohla jsem se do knihy začíst, a už vůbec jsem se nemohla přemluvit ji dočíst. Druhá polovina byla zajímavější, ale celkově mě děj nevtáhl, ale spíš nudil. Trošku zklamaní.

adelagr
16.03.2020 4 z 5

Druhá kniha Shari Lapeny je stejně čtivá jako její prvotina. Styl psaní zůstává také stejný - hlavní postavy se "prozradí" sami, takže kniha ztrácí kouzlo překvapení, ale napětí zůstává až do poslední strany. O malinko lepší než Manželé odvedle :o)

Pjater
16.03.2020 3 z 5

Kniha se dobře četla, ale nebylo to nic k čemu bych se chtěla vracet.

EricNor
14.03.2020 3 z 5

Nudnejsi nez manzele. Ne tak zamotane. Vypraveni je primocare, zápletka takova standardni. Nastesti je to kratke a jako nekomplikivana oddychovka se to da.