Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3140 3140

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House, 2017

Marienka23
08.07.2020 5 z 5

Celou dobu jsem si říkala přeci to nebude tak předvídatelné,čekala jsem nějaký zvrat. A konec mě teda nakonec překvapil . Skvěle se četlo.

marina4088
07.07.2020 4 z 5

Kniha nebyla až tak špatná, jenže mě osobně přišla hrozně zkrácená. Některé věci přímo křičely o to, aby mohli být rozepsanější a delší, protože rozhodně bylo o čem psát. V zásadě se mi příběh ale líbil - dočetla jsem ji v celku rychle. Musím ale říct, že byla dost předvídatelná až na konec, což mě přesvědčilo o mém hodnocení

Twinny
06.07.2020 2 z 5

Cca před dvěma lety jsem četla autorčinu prvotinu Manželé odvedle. Na Někdo cizí v domě jsem se vrhla díky zajímavé anotaci a s tím, že se autorka mohla trochu zlepšit.
Začátek byl zajímavý, pak jsem se začala nudit. Střídaly se zajímavé pasáže s těmi nezáživnými. Stejně jako minule byl detektiv úplně zbytečný. Policejní vyšetřování odbyté.
Toho "cizího" jsem odhalila poměrně brzy, ale celek mi ušel. Po poslední kapitole jsem si řekla, "to je jako konec?"
Přijde mi, že autorka jede na stejném principu jako v předchozí knížce. Dva manželské páry, které si v sousedství žijí relativně normálním, klidným životem. Jednomu z nich převrátí špatná událost život vzhůru nohama. Na povrh začínají vyplouvat nejrůznější tajemství, která zamíchají jejich vzájemnými vztahy. A nakonec konec, který má šokovat.
Měla jsem dojem, že autorka vzala svoji prvotinu a přepsala ji tak, že si něco vypůjčila z Dívky ve vlaku, něco ze Zmizelé a dala tomu pro sebe typický otevřený konec.
Je to stejné jako prvotina, žádné zlepšení ve čtivosti a stylu psaní, ani ve vystavění zápletky. Takže opět za 2*.

monika7180
30.06.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha !!!

lenkaBajza
29.06.2020 3 z 5

Autorka má talent na naprosto nesympatické postavy!:) Stejně jako v manželech odvedle, i tady jsou hlavní hrdinové na ránu.
Děj je předvídatelný, charakter postav přímo vybízí k takovému konci, jaký byl. Pravda, ten autorka ještě "vyšperkovala" o nečekaný zvrat, dle mého byl naprosto zbytečný.
I přes to všechno se kniha velice dobře a rychle čte, místy je i napětí, díky kterému máte chuť číst dál. Chválím také zdařilé prolínání vypravěčú/postav:)

PetraDD
27.06.2020 4 z 5

Manzele odvedle se mi libili, ale toto jeste o trosku vic :)

simuiv
22.06.2020

Tak jsem četla, četla, až jsem na ex přečetla a už nevstala z gauče. Mám parádního housera. Ale vůbec to za to nestálo. Tak bacha...

applause
21.06.2020 4 z 5

Po přečtení prvotiny autorky "Manželé odvedle" jsem věděla, že se mi i tento kousek bude líbit. A opravdu tomu tak bylo. Narozdíl od první knížky mi to nepřišlo vůbec přitažené za vlasy a říkala jsem si, že by se klidně i něco takového mohlo reálně stát. Díky tomu má kniha u mě větší sympatie. Zajímavá je postava Brigit, která se postupně změní k nepoznání a o to více ještě hlavní hrdinka Karen. Na konci zjistíte, že vše není tak, jak jste si celou dobu mysleli. :) Doporučuji.

Ronny97
19.06.2020 5 z 5

Když už si člověk myslí, že ví, jak se to celé stalo, tak stejně zase přijde zvrat a je to úplně jinak. Ke konci už jsem knihu nemohla odložit.

kackahracka
15.06.2020 3 z 5

Fajn se to četlo, ale než jsem stihal napsat tenhle komentář, už jsem zapomněla, o čem to vůbec bylo. To by se asi u skvělých knih stávat nemělo, co?

Kyri
14.06.2020 3 z 5

Nejsem moc nadšená a asi brzy zapomenu, že jsem něco takového vůbec četla. Líbilo se mi, jak se postupně ukazují motivy a tajemnství jednotlivých postav. V jednu chvíli už to ale stačí a v závěru to podle mě autorka přehnala. Dočetla jsem s pocitem:"To už je moc." Přidala bych se k Etule, že mi taky něco brnkalo na nervy. Asi jsem čekala, že v té knížce bude něco víc, než jen ty intriky.

Etule
14.06.2020 3 z 5

Tak tady se tedy k obecné nadšenosti nad touto autorkou rozhodně nepřidám. Něco mi tam prostě nesedělo. Nedokážu asi konkrétně říct co, ale v jednu chvíli mi to celé i brnkalo na nervy. Jak to vlastně celé je bylo docela odhadnutelné, hlavně v případě té hlavní zápletky, jak píše charmedka. Neodhadla jsem samozřejmě všechno, ale na konci to tak připomínalo Zmizelou, až jsem nad tím mírně kroutila očima. A to jsem viděla pouze film. Ale jako takový oddechový poslech do práce, aby to rychleji ubíhalo, určitě fajn. :)

Charmedka
14.06.2020 2 z 5

Námět zajímavý, ale od začátku hodně průhledný, což bych ovšem odpustila. Ne vše jsem samozřejmě odhalila, ale taková ta hlavní zápletka je opravdu jasná po pár stránkách.

S čím jsem ale měla problém, tak byla převážně celková atmosféra celé knihy. Postrádala jsem napětí a více emocí. Působilo to strašně ploše, zkrátka tak jako nijak. Postavy byly všechny naprosto nesympatické a opět, bez emocí.

RonnieSmithx
13.06.2020 4 z 5

Nemám tušení, jak to Shari Lapena dělá, ale každou její knihu zhltnu za den. Ona píše tak neuvěřitelně čtivě, že vás příběh okamžitě vtáhne do děje a vy, ani nevíte jak, se ocitnete na poslední stránce. Její tvorba by zaujala i kde jakého nečtenáře.
I když je možná děj neoriginální a jednoduchý, tak já mu nemám moc co vytýkat. Je to dobrý thriller a já se díky němu těším ještě víc až si přečtu autorčinu další knihu. Sice nepřekvapí, ale nejpodstatnější je to, že ani nezklame.

akdar72
11.06.2020 4 z 5

Chudák Tom...

Zzuzzka
07.06.2020 5 z 5

Prečítané za noc???? Námet možno nie je najoriginálnejší, ale dej dobre odsýpal, neboli tam žiadne nepravdepodobné náhody a momenty a hlavne ani raz som sa nepozastavila nad nelogickým chovaní postáv, co sa o mnohých knihách nedá povedať

ajasin
07.06.2020 5 z 5

Dobré, odpočinkové, napínavé počteníčko se zajímavými zvraty.

milovniceknihh
04.06.2020 5 z 5

Tato kniha byla můj první thriller a po přečtení jsem si tento žánr zamilovala stejně moc jako tuto knihu

marci8
02.06.2020 1 z 5

Kniha se mi moc nelíbila. Sice se u ní nemuselo moc přemýšlet a většinu věcí jsem tušila, ale byla psaná stylem, který se mi nelíbí. Napětí nic moc a bylo to roztahané. jiné knihy jsem od autorky nečetla. Možná, že jsou lepší.

Pitu
31.05.2020 3 z 5

Kniha nezklamala, četla se hezky. Děj je takový jednoduchý, neoriginální, hodně mi to připomínalo film "noc s nepřítelem". I konec se dal trochu předvídat. I tak ale hodnotím kladně, přečetla jsem asi během tří dnů. Prostě průměr, nenadchne, ale určitě ani nezklame.