Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3142 3142

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House, 2017

Simix.š
24.06.2021 2 z 5

(SPOILER) Moje první knížka od Shari, ted čtu další (Jeden z nás - lepší) a musím říct, že její styl psaní je velice chytlavý. Oba příběhy se dobře čtou, prostě si ten děj tak plyne, měla jsem dočteno za dvě odpoledne ... Ale i přes tu čtivost knize něco chybělo. Nebylo tam takové to wow. Příběh špatný nebyl, jen mi to nepřišlo moc originální. Postav tam moc není, dobře se v nich orientuje a nenašla jsem žádnou vyloženě nudnou zbytečnou pasáž, kterou bych chtěla přeskočit, jak to občas bývá zvykem u některých (hlavně amerických) autorů, kteří knihu jen protahují, aby měla více slov. Za mě dobrých 70%, ale zas taková pecka jak slibuje obálka to není - ostatně asi jako u všech "strhujících" bestsellerů.

-spoiler-
Příběhů, kde se někdo chorobně zakouká do jiné osoby je hromada a příběh hlavní hrdinky (už jsem zapomněla i jméno a to jsem to dočetla před 3 dny...) mi připomíná Zmizelou (okrade muže, uteče, vymyslí si týraní a ještě jí to vše snadno prošlo) i když je to vlastně úplně o něčem jiném.

Martiiiik
21.06.2021 4 z 5

Zase jedna typická Shari :-) Faktem je, že ačkoliv si člověk myslí, že je mu všechno jasné, autorka vždy nakonec překvapí :-) I když tady už jsem po všech jejích knihách trochu tušila odkud vítr fouká.. :-D Ale i tak fajn počteníčko :-)

Aknit
17.06.2021 3 z 5

Dočetla jsem to spíš ze zvědavosti, než že by mě ten příběh nějak vtáhnul.

kob
07.06.2021 4 z 5

Fakt jsem byla zvědavá, co se z toho nakonec vyklube ;)
Nenáročná detektivka, žádné velké napětí, ale bavila mě.

hanjana
26.05.2021 4 z 5

Jakoby... Není to špatný a tohle je i první kniha od autorky, kdy jsem i docela spokojená se závěrečným odhalením. Ale prostě mi přijde, že tomu stále něco chybí.. Jakoby autorka vůbec nedokázala takový ten wow efekt.

Každopádně to bylo fajn, všechny postavy jsem stihla začít nenávidět až do morku kostí. Nevím, jestli si od paní ještě něco přečtu, když mě ani po třech knihách nedokázala přesvědčit.

Calwen89
26.05.2021 3 z 5

Moje první knížka od Shari Lapena a bylo to celkem průměrné. Děj byl celkem předvídatelný, závěr mi přišel už malinko přitažený za vlasy, jakoby se autorka na poslední chvíli zamyslela, jak by čtenáře mohla ještě víc natáhnout... Mě to přišlo jak většina filmových konců, kdy si nechávají otevřená vrátka pro pokračování. Nicméně musím autorce pochválit styl psaní a čtivost, dalším autorčiným knihám dám určitě šanci.

Murasaki
19.05.2021 3 z 5

Nemůžu se rozhodnout jak knihu ohodnotit. Kniha byla hodne čtivá, to ano, ale děj byl strašně předvídatelný. Jediné, co mě překvapilo, byla poslední kapitola, co se týkalo Karen. Postavy mě iritovaly. Ale i přes mé negativní pocity jsem pořád četla a četla, až jsem během krátké chvíle došla na konec knihy. Autorka píše stylem, že i když Vás v knížce vsechno štve, prostě musíte číst dál.
Kniha byla mým prvním setkáním s autorkou a jsem zvědavá na její další knihy.

Misshell1
02.05.2021 3 z 5

Takový průměr...přečteno rychle, uvidím, co další knihy. Taková nijaka zápletka.

archivářka115
01.05.2021 4 z 5

První polovina knížky mě moc nebavila. Otravovalo mě chování manželky Karen. Od poloviny se děj rozjel, takže jsem knížku dočetla během dopoledne. Jsem moc ráda, že jsem autorku objevila.

Monika164
28.04.2021 5 z 5

Naprosto perfektní, přečteno za pár hodin. Nešlo se odtrhnout, doporučuji a těším se na další knihu.....

sonkovaj
26.04.2021 5 z 5

Tak tohle byla síla. Moc hezký thriller plný zvratů a nečekaných odhalení. Konec velmi překvapivý. Doporučuji všem, co se nechtějí u knihy nudit a chtějí se zakousnout hned od začátku. Plný počet hvězdiček.

KáťaM.
25.04.2021 5 z 5

Tak tímto thrillerem jsem skutečně jenom prolítla, četl se na jeden nádech a nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Za mě to byla zatím nejlepší kniha, kterou jsem od autorky četla. Opět plné zvratů, zajímavé postavy a ten závěr, ten mě dostal. Veliké doporučení!

EliskaD
20.04.2021 3 z 5

Průměrná kniha, i když čtivá. Není to moje první setkání s autorkou, proto mám pocit, že vykrádá sama sebe. Ve všech knihách podobné linky a zápletky, kvůli kterým je průběh knihy i její závěr tušit už od počátku. Kdyby toto byla moje první kniha, možná bych hodnotila lépe.

Lejčís
16.04.2021 3 z 5

Tato kniha má neskutečně poutavou anotaci a já se na ni strašně těšila. Jenže ani zdaleka nenaplnila má očekávání.. Kniha je samozřejmě neskutečně čtivá a napínavá, přesně jak od knih Shari Lapeny očekáváme, ale dlouho mě žádná kniha tak nenaštvala jako tahle! Chování Karenina manžela Toma mi ve druhé polovině knihy přišlo zbytečně přehnané.. upřímně kdybych se svému manželovi přiznala s tím, s čím se mu přiznala Karen, a on reagoval tak jako Tom, asi bych ho kopla do zadku. A o Karenině nejlepší kamarádce Brigid raději ani nemluvím, protože ta osoba mi doslova pila krev Co mě však naštvalo nejvíc, je konec knihy, ke kterému jsem se propracovala někdy kolem jedné ráno, protože kniha byla fakt strašně napínavá a já musela vědět, jak to dopadne, jinak bych neusnula. Po dočtení jsem však byla tak naštvaná, až mě mrzelo, že jsem si ten konec raději nenechala na ráno, protože jsem pak rozčilením vůbec nemohla usnout :D
Shari Lapena je bezesporu úžasná spisovatelka, ale tuhle knihu si mezi mé oblíbené od ní teda nezařadím :)

Parwana
13.04.2021 2 z 5

Autorčin standard. Některé věci byly dost předvídatelné, náročnějšímu čtenáři může připadat primitivní a ohrané.

maris123
12.04.2021 3 z 5

Zajímavý nápad a postupně odhalovaná tajemství včetně nečekaného rozuzlení a záverečné pointy. Zklamaná nejsem, ale celkově ve mě příběh žádný hlubší dojem nezanechal.

martinka.exner
03.04.2021 2 z 5

Pro mě jedna z nejhorších knih od Shari. Mám docela ráda její knihy, ale tahle je podle mě nejslabší. Nezůstaly ve mně žádné extra dojmy a knížka už dělá radost jinde.

Denisa121
02.04.2021 5 z 5

Za mne zatím asi nejslabší kniha od této autorky, prvních cca 80 stran jsem se nudila. Potom se ale příběh rozběhl a byla jsem zvědavá do samotného konce, jak vše dopadne. I přes nepoutavý začátek ale uděluji plný počet hvězd, tato autorka mne zatím nezklamala. Doporučuji!

pydla
02.04.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě. Kriminální příběh s prvky psychologie, dramatu a thrilleru.
Čtivé, svěží, odsýpající čtení pro milovníky tohoto žánru. Autorka si umně pohrává s vašim úsudkem a pachatele změníte minim. dvakrát. Na zatažené odpoledne kniha jako dělaná.

Zlatinka.Emilly
01.04.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Autorka svým dílem drží čtenáře v napětí od prvních stránek. A nakonec je všechno jinak ... páni, tak tohle jsem nedomyslela. Ten konec, ten byl docela zvláštní a já musela přenastavit své sympatie k hlavní hrdince příběhu.