Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3142 3142

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House, 2017

olca1983
05.02.2021 5 z 5

Z knihy jsem nadšená. Četla se úplně sama, měla spád, byly přehledně popsány hlavní postavy a příjemným bonusem byly krátké kapitoly. :-) U poslední kapitoly si člověk uvědomí, že nic není takové, jak se na první pohled zdá...

tom2843
01.02.2021 3 z 5

Šokující začátek s autonehodou a vraždou neznámého cizince se překlopí do popisu manželství plného lží a hledání vraha. Možná se na to moc dívám jako chlap, ale momenty, kdy vše stačí vyřešit pár upřímnými větami, ale místo toho se několik kapitol vše protahuje a mlží, tak to mně trochu nudí. Ale přesto se kniha dobře čte a končí celkem překvapivě.

martina5069
31.01.2021 3 z 5

Tak jo zvládla jsem všechny tři audioknihy od autorky Shari Lapena a musím říct, že se mi nejvíc líbil nevítaný host, někdo cizí v domě a nakonec až manželé odvedle. Zase skvěle načteno paní Hudečkovou a panem Hruškou. Hudební podkresy se tam zas vůbec nehodily a poslední co řeknu mimo příběh je, že by z téhle knihy byl super film. K samotné knize no na to, že detektivky vážně nečtu je začínám mít fakt ráda jako audio protože u nich dokážete koncentrovat mozek, u knih by ste se u téhle autorky asi hodně ztrácely. Kniha začíná tragédii, kdy hlavní hrdinka po autonehodě ztratí paměť jenomže v tu stejnou dobu se zrovna stala i vražda a hlavní hrdinka se snaží vzpomenout si. V příběhu jsou ještě další dvě postavy a to její manžel a sousedka-kamarádka co byslí naproti, oba dva mají v příběhu jednu ze zásadních rolí. Ke konci už si budete dávat dohromady střípky příběhu a konec vás ani tak moc nepřekvapí spíš vás překvapí motiv.... Doporučuji.

kudrdlinka
24.01.2021 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, která mě chytila hned od začátku. Děj rychle odsýpal, pořád jsem nevěděla komu věřit a kdo lže víc. Postupně jsem měla různá podezření a ani ten závěr nebyl až tak překvapivý, trochu jsem to tušila. Knížku jsem si ale opravdu užila, pro mě asi zatím nejlepší od S. Lapeny.

Monuli36
21.01.2021 5 z 5

Přečteno v podstatě za jeden den.Další super kniha od autorky i když musim říct,že např. manželé od vedle,mě bavilo víc

Kristi_čte
20.01.2021 3 z 5

Na knížkách Shari Lapeny mám ráda, že má krátké kapitoly a to samo o sobě mě vždy nutí číst víc. Nic méně i děj je docela napínavý, ale co se mi líbí nejvíc, tak je rozhodně to, že u téhle knihy jsem až do poslední chvíle nevěděla, jak to vlastně dopadne a kdo stojí za vším tím špatným, co se v knize dělo. Jo, měla jsem několik teorií, ale opravdu až do konce jsem si nebyla jistá, která z nich to vlastně bude. To je na Někdo cizí v domě fakt super.
Celkově mi to ale přišlo docela pomalé a nevadilo by mi, kdyby to téma toho, že vám někdo cizí šmejdí po domě bylo víc rozpracované a vyhrocené, než v té knize bylo. Prostě mám ráda trochu drsnější thrillery.
Někdo cizí v domě ale nebyla špatná četba. Za sebe to beru jako fajn odpočinkovou knihu do úspěšného podzimního dne.

Magrata15
19.01.2021 5 z 5

Mně se prostě detektivky od této autorky líbí.
Hlavním znakem těchto detektivek je, že snad všichni zúčastnění mají nějaké své temné tajemství.
Závěr je překvapující, a když už myslíte, že je konec a víte všechno, tak si autorka přidá ještě takové jemné naznačení něčeho dalšího. Vlastně takový otevřený konec, připouštějící pokračování příběhu.

Lorri
14.01.2021 odpad!

Tak jo, do třetice všeho dobrého, dám Lapeně ještě šanci. Upřímně po přečtení knížky už si ani nevzpomínám na to o čem byla... já opravdu nechápu, jak někdo může její knihy nazývat thrillery, však je to spíš takový oddechový román a příjde mi možná až úrážlivé nazývat její knihy thrillery. Takové knihy mají většinou detektivky schopné (ano i neschopné, ale alespoň jeden je schopný) a né takový budižkničemu plesnivý povidla, jako byli v této knize. A zase údajně prý: "nepředvídatelný","strhující","plný zvratků" ehm teda "zvratů" .... hm ne thank you, next....

Ejv
07.01.2021 2 z 5

Byla to pro mě neznámá autorka. Přítel mi koupil 3 knížky, tak jsem zvědavá. :)
Nejdřív jsem se neuměla pořádně začíst do děje, ale pak mě zápletka příjemně překvapila. Takový zvrat.. to jsem opravdu nečekala.. A hurá na další díl!

Luccinda
06.01.2021 5 z 5

Shari Lapenu jsem objevila až letos, ale už jsem zvládla přečíst tři ze čtyř jejích u nás vydaných knih. Tedy, ani ne tak přečíst, jako spíš poslechnout. Právě díky knize Manželé odvedle jsem se konečně odhodlala vyzkoušet audioknihy, a protože mi kniha v tomto formátu vážně sedla, rozhodla jsem se, že si ve formě audioknihy poslechu také psychothriller Někdo cizí v domě. A vážně nevím, jak to autorka dělá, ale jsem opět nadšená!

Audiokniha se skvěle poslouchala, především zásluhou fantastického Libora Hrušky, kterého jsem si oblíbila už při poslechu knihy Manželé odvedle. Chválím také hudební podkres, který začne hrát pokaždé, když se začne blížit nějaký dějový zvrat nebo šokující odhalení. Díky němu je pak celý příběh ještě napínavější a dramatičtější, zároveň ale vůbec nepůsobí rušivě.

Co se týče zápletky, tak ta byla za mě o trošku lepší než v knížce Jeden z nás, ale o trošku slabší než v Manželé odvedle. Ti tak stále zůstávají mou nejoblíbenější knihou Shari Lapeny. Přesto byl Někdo cizí v domě opravdu povedený psychothriller. Nejlepší bylo, že jsem už tak od první třetiny byla přesvědčená, že vím, jak to celé bylo. Byla jsem smířená s tím, že jsem odhalila pachatele, a že mě tedy v závěru nemá už co překvapit. Jenže se ukázalo, že jsem celou dobu byla úplně vedle!

Hakate
01.01.2021 4 z 5

Kniha mě nadchla, stejně jako všechny ostatní autorčiny díla. I když ve srovnání s ostatními díly, tento příběh považuji za nejslabší.

Veruš17
01.01.2021 3 z 5

Do knihy jsem se prvně nezačetla. Až u posledních stránek mě kniha nadchla. 3,5 hvězdiček

Joyce24
30.12.2020 5 z 5

Knížka mě chytla už od prvních stránek a musela jsem číst stále dál každou volnou chvilku. Někde v polovině jsem si říkala, že už je jasné, kdo za vším stojí a pak přišel závěr a vše bylo úplně jinak. Doporučuji k přečtení.

Dalamanek831
28.12.2020 4 z 5

Kniha se mi četla dobře.Prvni kniha od této autorky.Skvele napsany psychothriler taky tak trochu ze života.Co všechno je člověk schopen podniknout pro svoje pohodlí a štěstí.

Aleh
27.12.2020 4 z 5

Překvapivé. Prolog mě zaujal a už nepustil- Karen a Tom Kruppovi tvoří šťastný manželský pár.... Co by mohlo jejich vztahem otřást? A přece se tak začne dít! Lavina událostí se dává do pohybu. A spousta událostí přinese povážlivé trhliny ve vztahu... Někdo cizí v domě nakonec není až tak cizí. Poutavé čtení a nejen o tom, že vždy není vhodný čas mluvit o sobě a své minulosti, o svých kostlivcích ve skříni. A je na to vůbec kdy vhodná doba?

KatyM.
26.12.2020 5 z 5

Fajn oddechovka na víkend.

Lucie_Z
25.12.2020 3 z 5

Kniha na mě moc nezapůsobila. Nedokázala jsem se do ni pořádně začíst a to hlavně z důvodu autorčina stylu psaní, které mi nesedlo. Děj mě nijak zvlášť neoslovil, ale úplně špatný taky nebyl. Knížce dle mého chybí napětí a pořádný zvrat, který by děj trochu okořenil.

Nšo-či
13.12.2020 4 z 5

Já jsem té hlavní hrdince nevěřila od samého začátku. Taková lehčí detektivka.

Monika_cz
12.12.2020 3 z 5

Kniha neurazí. Na začátku jsem byla velice napnutá, pak se to trochu opakovalo a táhlo a napětí přišlo až na posledních pár stránkách. Průměrné čtení.

Anchie
03.12.2020 1 z 5

Jedna hvězdička za nápad, ale to zpracování! Jednoduchá, ale příliš plochá zápletka, hodně neuvěřitelné postavy a opravdu předvídatelné “zvraty” včetně závěru, takže bohužel velké zklamání…