Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3142 3142

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House, 2017

Arsi007
03.12.2020 3 z 5

Jedná se o průměrný, lehce psychologický thriller, který však pozornému čtenáři zase tolik překvapení nepřinese. Moc nerozumím tomu, proč autorka vždy, když se nabídla nějaká další možnost rozuzlení tuto možnost hned na další stránce zavrhla. Díky tomu připravila čtenáře o větší dávku napětí. Postavy byly velmi ploché a horko těžko jste si k nim hledali nějaký hlubší vztah.

IG: @hanybooks

NymphMaeve
29.11.2020 4 z 5

Mám moc ráda knihy od této autorky, ale Někdo cizí v domě mě neoslnila tolik, jako jiné. Zápletka je velmi zajímavá, odvíjí se vše pomalu, avšak už v polovině prakticky víme jako čtenáři vše a máme možnost spřádat plány, jak to asi mohlo být. Díky tomu jsem to vše silně tušila, i když chvilku mi v tom Brigit dělala bordel. Přiznávám však, že úplný závěr - tedy Kareninu část jsem absolutně nečekala a tam mi skutečně brada spadla. U závěrečné Brigitiny části si nejsem jistá, že jsem správně četla mezi řádky. Tom mi přišel jako taková nevýrazná postava typz "mouchy snězte si mě" a tak mi vyloženě do oka nepadl. Avšak detektiv Rasbach mi přišel jako silně inteligentní a vyrovnaná osobnost. Každopádně je to povedená kniha, avšak není to nejlepší kniha od Shari Lapeny, je však určitě lepší než Manželé odvedle. Doporučuji rozhodně více třeba Nevítaného hosta.

Lina_S
24.11.2020 2 z 5

Předchozí kniha této autorky mě nadchla, asi víc než většinu lidí tady, moc jsem se těšila na další, ale je to pro mě docela zklamání.

Bella09
22.11.2020 4 z 5

Bylo to rychlé a lehké čtení. Pěkná oddechovka na víkend. Ale thriller to nebyl.

capricorn__
18.11.2020 1 z 5

Třetí knížka, kterou od autorky hodnotím, a můj komentář bude takřka totožný: protivné hlavní postavy, kdy každá je cíleně nepříjemná (nejspíš proto, aby čtenář nabyl dojmu, že každá z nich je podezřelá), děj takový nijaký, stručné věty, přítomný čas, nápad nic moc, konec "překvapivý"... Není těžké knížky autorky přečíst, za to jí dávám plus, ale pro mě jsou prostě její detektivky jako takové jednohubky nebo předkrmy před propracovanějšími knihami. Chápu, že své čtenáře/čtenářky si autorka najde, jen já mezi ně fakt nepatřím. :)

cukrovka
11.11.2020 5 z 5

Čtivý a zajímavý příběh. Na spádu přidávají krátké kapitoly a i když tušíme kam příběh směřuje, dokáže autorka v závěru přesto překvapit.

sarkaditt
08.11.2020 3 z 5

Spíš slabší průměr, místy mi přišlo, že se autorka jen snaží nahnat strany zbytečným popisováním nedulezitych veci. Zápletka zajímavá, ale odhadnutelna. Konec parádní :) klidně by to mohlo mít pokračování :)

Clerfayt11
08.11.2020 4 z 5

Lapena umí čtenáři opravdu zamotat hlavu..skvělá a napínavá knihy až do konce

michaela.97
05.11.2020 3 z 5

Druhá knížka od autorky, kterou jsem přečetla a udělala jsem asi tu chybu, že jsem je četla hned po sobě. Kdybych je četla s rozestupem, možná by mi nepřipadaly tak stejné.

Zkrátka a dobře - manželský pár, co má nějaké své nevyřešené problémy a skrytá tajemství. Detektiv, který v příběhu zas tak nevystupuje, protože dějem provází hlavně myšlenky/úvahy/výpovědi postav, které spojují jejich vzájemné vztahy - různě propletené, které se řeší a občas se až moc často opakují.
Mám tyhle příběhy ráda, o tom žádná. Baví mě, jak je knížka napsaná - napínavě. Nutí člověka číst a nepřestat. Od začátku (nebo i v průběhu) tušíte, kdo za vším stojí a třeba měníte svoje podezření podle toho, kdo zrovna vypovídá, protože autorka hází vinu ze strany na stranu. A to je možná něco, co mi později už přišlo trochu otravné. Postavy se mezi sebou obviňují, každý si myslí o tom druhém, že je vinen ... obviňují se například i manželé, kteří byli ještě před minutou zamilovaní ... do toho všeho vstoupí detektiv, který zase svalí vinu na dalšího. A někdy na mě bylo až moc toho opakování. Moc často postavy opakovaly, co si myslí o tom a tom ... jako by nestačilo předložit to čtenáři jednou.

Rozhodně knihu ani námět nehaním. Spíš jsem trochu zklamaná. I podle názvu jsem očekávala něco trochu jiného. A v tomhle případě jsem udělala chybu já, že jsem s další knihou od autorky nepočkala. Pravděpodobně bych ji tak nespojovala s tou předchozí.

Ale ... opravdu nemůžu popřít to, jak je napínavá, jak je dobře napsaná!! A moc se těším na další knížku - ale nechám si ji na někdy “pak”.

Danulia
02.11.2020 5 z 5

Třetí kniha od Shari Lapeny,a zase velice čtivá,napínavá a plná zvratů

cipperka
01.11.2020 5 z 5

Další napínavý thriller od S. Lapeny, i když s předvídatelným koncem

sarkakom
31.10.2020 4 z 5

Mě to bavilo, určitě to nebyla nuda.

Karoli123
30.10.2020 3 z 5

Napínavá knížka, která má dobrý příběh. Čekala jsem ale něco víc..vzhledem k tomu, jak moc je kniha vychvalovaná.

Anavi8912
27.10.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začít, ale v druhé polovině mě pohltila . Doporučuji k přečtení.

Domisek1
24.10.2020 5 z 5

Wau!!! Skvělí čtení jako.. byla jsme v šoku z těch dvou hvězd (Karen,Brigid) obě mi tam pili krev ale Brigid snad nejvíc .. O Brigid jsem si myslela že je to bláznivá slepice která je až nemocně zamilovaná do Toma což byla.. Ale po tom co předvedla Karen a jak svůj život vedla a co dělala byla snad horší než Brigid. Tom byl sympaťák ale i detektiv Rasbach byl něčím zajímavý.. Za mě další výborná knížka od této spisovatelky.. Snadno jsem se vžila do děje..

seabook04
24.10.2020 2 z 5

Za mě obrovské zklamání.

Bylo to moje první setkání s autorkou, na kterou většina čtenářů pěje samou chválu. Bohužel, mně osobně její styl psaní nebavil. Nedokázala si mě chytnout a mou pozornost držet jen na příběhu. Stejně tak tomu bylo i s postavami, které mě nezajímali a tudíž i rozuzlování a závěr na mě tolik nezapůsobil.

Objektivně autorka přišla se skvělým nápadem, který se jen tak nevidí a já sama jsem se s ním v žádném příběhu takto nesetkala. ALE i když opomenu některé obrovské mezery v samotné zápletce, celé to selhalo na nechytlavém stylu psaní a způsobu, kterým je tato kniha napsaná.

Autorce minimálně jednu šanci ještě dám a doufám, že se příště nebudu tolik nudit.

HODNOCENÍ: 2/5*

Ellinek
13.10.2020 3 z 5

Lapenu jsem si chtěla přečíst, abych věděla, o čem a jak píše, protože je to docela populární autorka, tak když už něco někomu podstrkávám, tak ať vím, co to vlastně je.

Na to, jaké má tahle autorka ohlasy, to zase takové terno nebylo. Příběh nebyl špatný, byl krátký a ubíhal rychle, nepracovat, přečtu ho za odpoledne. Ale na to, že je Lapena očividně považována za mistryni zvratů a nečekaných překvapení, mi to překvapení tak nějak chybělo. Už jsem přečetla tolik detektivek, thrillerů a psycháren, že mě stěží nějaký zvrat dostane. Pro mě osobně to bylo předvídatelné a po pár stránkách snadno odhalitelné, ničemu nepomohl ani závěrečný zvrat. Když už člověk ví, co hledat a jak jsou podobné příběhy strukturovány, nepřekvapí ho to. Nicméně si umím představit, že pro někoho to bude velké wau. Místy mi to připomínalo několik různých filmů a z pohledu Brigid zase Dívku ve vlaku zmutovanou ještě s jedním dalším filmem.

Snadné, oddechové čtení, které neurazí, ale ani nijak závratně nenadchne.

Zuzka12627
10.10.2020 4 z 5

Oddechová a napínavá kniha na večer. Četla se dobře. Tato detektivka určitě stojí za přečtení.

Wasylka79
08.10.2020 2 z 5

Knihu hodnotím spíše jako slabší průměr.Velmi zdlouhavé pasáže na pár postav které v knize figurují.

Hanaol
30.09.2020 2 z 5

Žádný zázrak, ale propadák to není. Lehká detektivka, která je chvílemi ukecaná a rozvleklá. Určitě na ní za chvíli zapomenu.