Někdo cizí v domě

Někdo cizí v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360875/bmid_nekdo-cizi-v-dome-c7k-360875.jpg 4 3142 3142

V téhle útulné čtvrti spokojených domovů zůstávají nebezpečné lži uzavřeny za dveřmi… Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat. Karen a Tom Kruppovi jsou šťastní – vzali se teprve nedávno a vlastní nádherný dům poblíž New Yorku. Jednoho dne se Tom vrátí domů a zjistí, že Karen zmizela – její auto je pryč a zdá se, že odjela ve spěchu. Nevzala si dokonce ani kabelku, telefon, doklady. Krátce nato se Tom dozví, že Karen měla nehodu a leží v nemocnici s otřesem mozku a ztrátou paměti. Po čase se Karen, odhodlaná vyléčit se a zapomenout, vrací s Tomem domů. Ale zdá se, že se tam něco změnilo. Něco není v pořádku. Někdo tam byl. Někdo cizí. Jenže v tomhle domě je každý cizí. Každý má něco, co by podle něj mělo zůstat skryto. Něco, kvůli čemu by raději vraždil, jen aby si to mohl nechat pro sebe...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

A Stranger in the House, 2017

Kavalos
30.03.2021 2 z 5

Čtivá, ale vcelku průměrná kniha. Předvídatelné a celkem bez napětí.

pe-sp
29.03.2021 2 z 5

Před měsícem jsem přečetl Manželé od vedle a z toho jsem byl nadšený. To byla dokonalá kniha, promyšlená, vše perfektně zapadalo. Tak jsem zkusil Někdo cizí v domě, ale to mě už vůbec tak nezaujalo. Chybí napětí, jednání a motivace postav mi nedává úplně smysl. První kniha byla bestseller, který autorce přinesl slávu, v této se snažila křečovitě laťku udržet, ale nějak se to nedařilo.

ElikaS
20.03.2021 3 z 5

Na knížky Shari Lapeny jsem náražela snad všude, takže jsem si říkala, že ji musím také vyzkoušet. Vybrala jsem tedy zrovna Někdo cizí v domě a musím říct, že moc nadšena tedy nejsem.

Knížka je ryze průměrná. Přišla mi v mnohém strašně předvídatelná, v mnohém příliš nelogická.V thrillerech očekávám především napětí, a to mi tady tak nějak chybělo. A to právě v rámci tohoto žánru považuji za průšvih. Závěr, který mohl být zajímavý a knížku aspoň trochu pozvednout, byl hrozně stručný a nedostatečný.

Hlavní postavy byly snad všechny nesympatické, takže ani ty to nespravily. No taková knížka neurazí, nenadchne. Úplně nevím, jestli budu od autorky zkoušet něco dalšího.

KatarínaK.
19.03.2021 2 z 5

Od autorky jsem jako dárek dostala všechny 3 její knihy. Manželé od vedle mě nijak zvlášť nenadchla. Někdo cizí v domě mi přišla o fous lepší. Styl vyprávění mi úplně nesedí. Není to nic náročného a tak se to čte velmi rychle. Celkově, opravdu mi autorčin styl nepřijde ničím výjimečný. Průměr, na který rychle zapomenete. Za mě 2,5☆.

Nymfadora.T.
18.03.2021 4 z 5

Čtivé, napínavé, trochu překvapivý závěr, ale jinak dobré.

maryska09
17.03.2021 4 z 5

Detektivky této autorky baví, ačkoliv jsou trochu přitažené za vlasy a sem tam mírně nelogické. I tak se dobře čtou, a čtenář nikdy neví, jak se závěr vyvine. Doporučuji

Mrs.Depp
16.03.2021 3 z 5

Napínavá kniha, která mě ale trochu zklamala svým závěrem. Do poslední chvíle jsem fandila vrahovi. Autorka pak na závěr vysvětlila, že všechno je opět jinak, než jak to vypadá. U autorky už jsem zvyklá, že celou zápletku vysvětlí na konci na několika řádcích, ale tady mi to opravdu přišlo na závěr jako by ji už psaní nebavilo a tak to chtěla mít rychle za sebou. Za mě lepší než Manželé od vedle a slabší než Nevítaný host. Ráda si jednou přečtu další knihy této autorky.

myryjam
16.03.2021 3 z 5

Knihu jsem stejně jako ostatní od této autorky měla jako audioknihu. Interpretace Martiny Hudečkové a Libora Hrušky knihu pozvedá na vyšší level. Bohužel v této knize se objevuje příliš mnoho nelogičností, takže po jejím poslechu zůstane taková trochu pachuť - proč jsem tomu dala tolik času?
Přidávám se k názoru, že autorka jede ve svých dílech podle stejného postupu, napětí umí vygradovat, ovšem po několika knihách již překvapení na konci není překvapením.
Shrnutí - jako kniha do sluchátek, když jdu na procházku se psem super. Jako tištěnou knihu bych ji asi nečetla.

Leena
15.03.2021 odpad!

Jako přes kopírák Manželé odvedle, sousedé, lži, překrucování, posedlost.
Všechny postavy nesympatické.
Po přečtení druhé knihy jsem přesvědčená, že tato autorka neumí psát..
Strašně nezáživné a nudné..
Bestsellery jen z protekce.
Mám ještě jednu knihu od ní, ale nemám už odvahu číst, že to bude stejné:-(

JessieEx
15.03.2021 4 z 5

Další výborná kniha od Shari! Čtivě napsaná, přiměřeně krátká, napínavá, psychologická. Tentokrát to není úplně wow, ale to vůbec nevadí. Konec se dal odhadnout, bylo to komornější, málo postav a hlavně... před pár dny jsem dočetla knihu, která byť byla úplně jiný žánr a jiné téma, měla úplně stejnou tu nosnou - detektivní linku.

Z jedné postavy a jejího chování mi bylo úplně zle. Z manžela jsem měla pocit, že je totální sráč. Líbilo se mi, jak se příběh vyvíjel, kam směřoval a chvílemi jsem byla opravdu hodně napjatá.

Vyústění mě nepřekvapilo, tentokrát se fakt žádné šoky nekonaly, ale nechyběl tomu už tradiční "sharilapenovský" konec, trošku otevřený, trošku šokující. Normálně bych chtěla pokračování :) Doporučuji!

MilackovaN
10.03.2021 3 z 5

Čtvrtý den, čtvrtá, zatím poslední kniha od Shari. Za mě asi nejslabší. Ačkoliv v knize nechybí napětí a konec mě taky překvapil, nějak více mě to nenadchlo. Teď si dám zase na chvíli od detektivek pauzu, a snad si na Jejím konci v květnu zase spravím chuť, a bude to přinejmenším na stejně kvalitní úrovni, jako je kniha Jeden z nás.

Jara.v
09.03.2021 3 z 5

Tenhle příběh mě nebavil tak jako Manželé odvedle, ale stejný rukopis autorky mě opět strhl a přečetla jsem to stejně rychle. Konec byl docela překvapení a možná i trochu překombinované.

Effka
06.03.2021 4 z 5

Napínavé čtení, takové méně náročné, krátké kapitoly, knihu jsem měla rychle přečtenou. Napínavé hned od první stránky. Moje první zkušenost s tímto spisovatelem, hned jdu prubnout další...

petr081
05.03.2021 4 z 5

Trošku slabší než manželé odvedle, ale jinak se kniha četla dobře.

Shanib
03.03.2021 2 z 5

Má třetí kniha od autorky a bohužel musím říct, že zatím nejhorší. Poslední tři kapitoly stály opravdu za to a nestačila jsem se divit (ačkoliv to Bridgetino malé závěrečné překvápko jsem tak trochu očekávala). Bohužel se ale většina knihy táhla hlemýždím tempem a bylo to hlavně o tom, jak se na sebe Tom s Karen podezíravě dívají a o úvahách nad tím, zda si důvěřovat nebo ne. Za mě tentokrát nuda.

osman111
22.02.2021 5 z 5

Já jsem nadšená. Nejde o žánr, který bych běžně četla, takže možná nemám tak vysoké nároky, ale za mě to bylo skvělé. Napětí autorka udržela od začátku až do konce a nechybělo ani mnoho nečekaných zvratů.
Kniha je rozdělena do kratičkých kapitol, takže se velmi dobře čte a upřímně jsem se nedokázala odtrhnout.
Za mě jde o povedenou knihu a ráda sáhnu po další autorčině tvorbě.

mapet85
13.02.2021 4 z 5

Moja prvá kniha od autorky, po ktorej som náhodou siahol v knižnici, je pre mňa milým prekvapením. :) Hlavná hrdinka Karen sa po autonehode ocitá v nemocnici, ale na nič si nepamätá. Ale to je len začiatok. Kúsok od miesta nehody sa nájde telo a Karen je jednou z podozrivých. Tieto udalosti otvárajú priestor napínavému a dobre čitateľnému trileru plnému záhad, zvratov s postupným odhaľovaním života postáv s rozuzlením, ktoré ma celkom prekvapilo. :)

Jurajovamaka
12.02.2021 3 z 5

Moc ma nezaujala, možno sa k nej ešte niekedy vrátim ❤

Delira
09.02.2021 2 z 5

Kniha je čtivá, ale nenadchla mě. Příběh není úplně uvěřitelný.

pety679
07.02.2021

Skvělá, všechny knihy této autorky jsou pro mě zárukou toho, že zklamaná určitě nebudu!