Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532613/bmid_nemy-krik-65d5df396187e.png 4 3038 3038

Případy Kim Stoneové #1 Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silent Scream, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

onyx84
06.07.2020 5 z 5

Mně se to teda líbilo...hlavně postava Kim...neskutečné mi připomíná Sagu Norénovou ( seriál Most ) ...sem opravdu zvědav,jak se vyvine její charakter v dalších dílech, které si určitě nenechám ujít...každopádně po delší době neseverský autor detektivek ,který mě zaujal...

lenka4043
03.07.2020 5 z 5

Knihu jsem doslova "zhltla" za dva dny.

OnlyFour
02.07.2020 3 z 5

Postava Kim mi hrozne nesadla, už nemám nejak kapacitu na ďalšieho policajta s tragickou minulosťou, ani jej vyjadrovanie a ani ten kolektív sa mi nepáčil. Skúsim ale ďalší diel, zatiaľ priemer. Mimo príbehu mi ešte vadili snehobiele stránky, pekne vypaľujú zrak :D

Marta1996
01.07.2020 5 z 5

Jo tohle můžu, rychlý, dobře napsaný a hlavní postava detektiva žena, za mě plný počet. Další kniha už na mě čeká.

Gravedigger
18.06.2020 3 z 5

Knihy autorky jsem četla hezky popořadě a první díl mě moc nenadchnul, ale nechala jsem se zlákat recenzemi a dobře jsem udělala, protože další díly už byly o dost lepší. Sice tady lidi píšou, že je to super kniha, co se čte sama, ale asi jsem moc náročná. Připadala mi dost předvídatelná, chvílemi jsem v příběhu viděla díry a docela mě štve, jak autorka píše semtam takové rádobyvtipné rozhovory mezi postavami (jakože takhle se ve skutečném světě spolu lidi nebaví, zní to hrozně uměle), ale později je jich míň a míň a připadají mi stále méně hloupé. Taky mi dost vadí, hlavně u některých dalších dílů, neustálé nadužívání slov "holčička" a "děvčátko" (když se dá použít někdy třeba "děvče" nebo "dívka"), ale to bude překladem. Třeba tady konkrétně mi přišlo směšné, psát "děvčátko", když člověk později zjistí, že se jedná o cca 14-15 let holku. Nicméně doporučuju, protože další díly stojí rozhodně za to

miliváv
17.06.2020 5 z 5

skvělá detektivka, četla se úplně sama. Určitě tomu napomohly velmi krátké kapitoly, ale i samotný příběh byl moc hezky napsán. Těším se na další pokračování. Kim mi byla velice sympatická a její příběh mě strašně bavil. Jinak zápletka byla také moc pěkná.

katka134
12.06.2020 5 z 5

Jsem ráda, že se mi dostala do ruky super detektivka, která šla těžko odkládat. Doufám, že další díly budou také dobré.
Postavy jsou sympatické, ale životní příběh Kim je nezáviděníhodný.

danielosbourne
12.06.2020 4 z 5

Dlouho jsem čekal, než jsem se do této série pustil a teď už je venku devět dílů a desátý na cestě. Čekal jsem záměrně, protože jsem věděl, že tohle bude super série, a to díky nadšeným ohlasům, které kolem této série víří a já si chtěl nechat nějaké díly do zálohy.
Ze začátku jsem měl velký problém se do knihy začíst. Jindy bych měl takovouhle knihu přečtenou za dva, případně za tři dny, ale první polovina knihy mi moc neseděla. Nejvíce mi vadilo, že postava Kim byla až trochu moc arogantní. Přišlo mi, že autorka tlačila u její postavy trochu moc na pilu.
Jak jsem se ale v první polovině nemohl začíst, druhou polovinu jsem přečetl během jednoho vecera. Kim mi začala být sympatická a stejně tak všechny postavy okolo. Kniha má v sobě všechno, co potřebuje dobrá, detektivní série. Propracované a životné postavy, napínavý, zajímavý případ a krátké kapitoly, které napomáhají k čtivosti knihy. Nic víc nepotřebuji.
Tahle kniha byla ve výsledku dost dobrá a věřím tomu, že s dalšími díly se bude jen a jen zlepšovat. Určitě nebude trvat dlouho a já se pustím do dalšího případu s Kim Stoneovou. Už teď se těším.

veronika3141
10.06.2020 5 z 5

Prvni ,ale ne urcite posledni knizka od tehle sposovatelky,pripomina mi knihy od Bryndzy,a za me u tehle knihy zajimave a napinave rozuzleni az do konce .Uz se tesim na druhy dil :)

Ťapulka
25.05.2020 5 z 5

Kniha se krásně četla, příběh měl spád a napětí. Hlavní postava mi byla svou nesympatičností velmi sympatická, ocenila jsem i hezky prokreslený vztah s kolegou Bryantem a se šéfem. Příjemná byla i zamyšlení mezi řádky nad životem a nad vztahy mezi lidmi. Za mě super, je to takové Bryndzovské a to se mi líbí, možná že po dalším díle budu toho názoru, že je to Bryndzovské a ještě o vousek lepší.

Jingle
24.05.2020 5 z 5

Poutavý příběh, u kterého zamrzí snad jen ta přehnaná brutalita (jejíž móda přišla s detektivkami ze severu), zvlášť u dětí. Hlavní postava mi nevadila, rozhodně mírou nesympatií nedosahuje na Eriku od Roberta Bryndzy :D
I když je mrtvol víc, tak na rozdíl od výše zmíněných fláků neodhadnete pachatele hned na začátku nebo maximálně v půlce. Za mě zdařilý počin.

LadyLane
21.05.2020 4 z 5

Kniha ma oslovila, veľmi dobre, rýchlo a ľahko sa čítala. Zo spomínaných klišé som som sa pozastavila len nad jedným- vybitý mobil ("no jasné"), ale nejak špeciálne ma to nevyrušilo, naopak oceňujem, že množstvu klišé sme sa aj vyhli- šéf nerobil problémy a bez zbytočných zdržiavačiek sme napredovali v príbehu.

Murasaki
21.05.2020 5 z 5

Jako první jsem od autorky četla její třetí knihu z této série "Tichá modlitba" a zamilovala jsem se tak, ze jsem musela sáhnout i po další autorčině knížce a byla jsem naprosto nadšená. I když hlavní hrdinka není zrovna člověk, se kterým bych si šla sednout na kávu, oblíbila jsem si ji a její ráznou povahu. Knizku jsem přečetla během chvíle. Libilo se mi, jak se vedle hlavního případu řeší i minulost hlavní hrdinky, která je opravdu tragická. Skvělý případ, překvapující konec. Utvrdilo mě to v mé lásce k této sérii. Mám doma všechny dosud přeložené knihy a těším se, až je všechny přečtu.

Lucai
18.05.2020 5 z 5

Kniha sa mi páčila a určite ju odporúčam... Kim Stoneova aj napriek neľahkej minulosti a vlastným demonom je sympatická a čitateľ si ju veľmi rýchlo oblubi... Obľúbila som si aj jej kolegu Bryanta... Rozhodne to s Kim nemá ľahké ???? príbeh bol veľmi zaujímavý a napínavy... Zároveň na zamyslenie, nič nemusi byť také ako sa na prvý pohľad javi????

Česneksmedem
14.05.2020 5 z 5

Jako první jsem přečetl 8. díl a nyní se pustil do dílu prvního. Teď je mým úkolem přispět do pestré voničky komentářů ke knize. Vzhledem k jejich počtu (momentálně 537) a navíc, má-li kniha 1 704 hodnocení je to již vlastně takřka nadbytečné. Snad jen dvě myšlenky. Dost komentářů se týká nesympatické vyšetřovatelky, která jedná jako chlap. Možná, pokud byste si přečetli životopis AM, tak pochopíte, proč zvolila takovou náturu. A na závěr se spoilerem (!) dodávám, že vraždit pomocí obsahu láhve Johnnie Walker Blue, to je fakt nářez.

Vendys80
03.05.2020 5 z 5

I kdyz neni hlavni postava Kim Stoneova prvoplanove sympaticka postava, cloveka si nakonec ziska svym pragmatickym pristupem a chladnokrevnym postupem. Autorka vykresluje kriminalni pripad bez zbytecnych nadsazek. Dej ma cistou linii, nechybi napinave pasaze.

Anet2106
01.05.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila, akorát mi přišlo, že závěr byl docela urychlený. Představovala bych si, že tam bude více vysvětleno, jak detektiv Kim našla toho padoucha.

Pine
25.04.2020 4 z 5

Na prvotinu zatraceně dobré počtení!
Hlavní hrdinka není sympaťanda od prvního řádku, ale o to víc jsem si ji zamilovala, ta její přirozenost mi sedla. Popichování s kolegou Bryantem mě taky bavilo.
Příběh postupně gradoval, kniha si držela svižné tempo, o napětí nebyla nouze... jo, mně se to líbilo. Včetně obálky :)

Hope80
14.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Případy Kim Stoneove budou moje oblíbené. Určitě si přečtu všechny.

ktli
09.04.2020 4 z 5

Ze startu jsem měl obavy jestli knihu vůbec dočtu, hlavní postava mi těžce nesedla. Nakonec jsem rád, že jsem dočetl - dějově super a určitě se pustím i do dalších dílů série ALE pokud bude Kim i nadále v dalších dílech na každé třetí stránce obracet oči k nebi (proč?!) tak spolu budeme mít asi problém :)