Nesmrtelnost

Nesmrtelnost https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80679/bmid_nesmrtelnost-iSm-80679.jpg 4 1275 1275

Román je rozdělený do sedmi kapitol. Je složitě komponovaný, je laděný kunderovsky, tedy právě tak, jak je čtenář jeho knih od něho navyklý, mnoho záhad, mnoho všednosti, mnoho názorů na život. Nesmrtelnost se zabývá i postavami dnes již historickými – Goethe, Bettina a její vztah k němu, a později vztah Bettiny k Beethovenovi, a autor v tom spatřuje víc, než jen zájem ženy a tyhle výjimečné muže… S doslovem Philippa Sollerse a poznámkou autora. 18-010-93... celý text

WEIL
26.06.2011 4 z 5

text je krásně napsaný, řada témat kontroverzních, ale to se od podobných autorů očekává, že nebudou psát jen snadno stravitelné knihy.

Sierra88
02.04.2011 5 z 5

Nesmrtelnost byla s cela unikátní kniha, která mně zaujala jiným pohledem na svět než se ve skutečnem světě sřazořítek setkáváme nebo aspoň u některých lidi! Příběh o Napoleonovy a básníkovy Goethem velice inspirativní ale hlavně kurevský zajímavá.

Monty
30.11.-0001 5 z 5

Perfektní...

Parník
30.11.-0001 5 z 5

Zde si každý najde své, nad každou stranou se člověk musí zamyslet, vidíte problémy a věci z vašeho běžného života v jiném světle nebo tak, jak by vás nenapadlo nad nimi přemýšlet. Kundera je zde spíše filozofem, děj není tak podstatný.Podle mě určitě jeho nejvyzrálejší kniha a všem, kterým nevadí složité úvahy nad knihou doporučuju.