Než vystydne káva

Než vystydne káva
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541950/bmid_nez-vystydne-kava.jpg 4 928 928

Funiculi funicula série

Pokud byste měli možnost vrátit se zpět v minulosti, využili byste ji? Malá japonská kavárna Funiculi funicula ukrývá nečekané tajemství. Jedno z jejích míst umožňuje hostům kavárny, vrátit se zpět do minulosti. Musí však dodržet určité podmínky. Přítomnost však nezmění a čas mají omezený – než jim vystydne káva. Možnosti využijí čtyři dvojice – milenci, manželé, sestry a matka s dítětem. A právě jejich příběhy kniha vypráví a přináší dojemná rozuzlení jejich životních osudů.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Kniha Zlín

コーヒーが冷めないうちに (Kóhí ga samenai uči ni), 2015

Hanjimka
12.02.2023 4 z 5

Zajímavý nápad, trochu se mi pletly jména, a měla jsem celou dobu chuť na kávu :-D

Mindy
04.02.2023 5 z 5

Tak nejdřív mě zaujal ten název - Než vystydne káva - ten je kouzelný.
A co se týče knihy - chvilku mi trvalo, než jsem se začetla a zvykla si na ta japonská jména, ale dost věcí se tam opakuje, takže po tom počátečním zorientování se už se to četlo moc dobře a na konci i slzička ukápla.

bee88maja
28.01.2023 4 z 5

Japonský styl mne prostě baví... jak pomalu plyne. Děj se rozbaluje jako okvětní plátky sakury. Myslím, že téma cestování v čase bylo mile uchopeno. I pár slz ukanulo do pomalu chladnoucího hrnku s kávou... Aligato minulosti, budoucnosti i přítomnosti. :)

DomYume
15.01.2023 4 z 5

Ze začátku bylo trošičku těžké zvyknout si na styl autora. Nicméně postupně se člověk seznámí s jednotlivými postavami a začne se v příběhu knížky orientovat. Přečetl jsme všechny tři díly hned po sobě a musím říct, že po přečtení mi najednou chybí všichni hlavní hrdinové. Prostředí kavárny, kde bych si chtěl sednout a též sledovat přímo příběhy oněch odvážných... (i když nevím, zda bych ocenil tamější kyselejší kávu). Ne odvážných z důvodu toho, že se odvážili podstoupit tajemné "cestování časem"... Ale protože se rozhodli čelit svým nejzazším obavám, svému osudu, který nemohou změnit... ale mohou se ho snažit pochopit a vyjít z této zkušenosti silnější... Nejen pro sebe, ale i pro své milované. Nebudu psát komentář ke všem třem knihám... Jsou nádherně provázané a já jsem moc rád, že jsem tyto knihy dostal od své drahé polovičky. Děkuji za další krásný příběh zasazený do mého srdci blízkého Japonska.

Okoslav
02.01.2023 4 z 5

Každá z povídek působí jako epizoda fakt dobrého japonského animé – sedí struktura děje, dialogy, zápletka i typologie postav (už z toho někdo to animé udělal?). Esence japonskosti, obsahově i formálně. A rozumím, že pro neznalé japonské kultury to opravdu není.

kamchatka
29.12.2022 1 z 5

Nelíbilo. Celé je to dost banální, přijde mi, že autor měl jenom nápad, ale samotné příběhy moc promyšlené nejsou. Kniha podceňuje čtenáře únavným opakováním stejných informací a nenechává nic nedořečeného.

kalinkacz
26.12.2022 4 z 5

Než vystydne káva je první díl série o kouzelné kavárně, která umožňuje cestovat v čase. Má to svá přísná pravidla a v knize sledujete první 4 příběhy lidí, kteří se rozhodnou z různých důvodů cestovat v čase…
Já si tuhle sérii zamilovala. Je skvěle napsaná, příběhy jsou silné a dojemné.
V dalších knihách série se nachází pak další příběhy…
No prostě boží!

papaja
29.11.2022 1 z 5

Knihu jsem dostala darem a dle hezké obálky i hodnocení jsem se na ni těšila, ale jsem velmi překvapená z hodnocení knihy i z komentářů většiny. Takto plitkou knihu jsem dlouho nečetla, bohužel jsem očekávala dalšího skvělého autora z Japonska, jelikož mne tato země mnohými věcmi láká. No rozhodně to není další Murakami ani Tanizaki. Pokud máte rádi knihy z nakladatelství Odeon apod., tak tuto knihu zahoďte a utečte :)

Marika Vanova
28.11.2022 5 z 5

Než vystydne káva je dobře promyšlený příběh z jedné zvláštní kavárny. Určitě si přečtu i další díly. I slza ukápla.

Zdekat
27.11.2022 5 z 5

Vlídná a příjemná četba, silně na mě působila ta pozvolnost vyprávění, pokoj a klid obsažený v každém příběhu. Styl psaní je jiný, odlišný od západní literatury, to ale vůbec nevadí. Přečtu si i další díly.

lucy.sankova
27.11.2022 3 z 5

Občas jsem byla zmatená, všechny jména si byly dost podobná, ale příběh byl pěkný, myšlenka zajímavá. Nicméně mi ze série bude nejspíš stačit pouze tento díl a do dalších se zas tak hrnout nebudu :)

Dáduše
25.11.2022 3 z 5

Nápad se mi velice líbil. Mám ráda téma - cestování časem. Zde bylo pojato velmi originálně. Jen mi neseděl styl jazyka, ale to mohlo být překladem. Nějak jsem se nemohla začíst. I tak asi zůstane v mé knihovně:-)

dadulik
20.11.2022 4 z 5

...nakoniec som veľmi rada, že som dala tejto knižke šancu, pretože príbeh bol veľmi originálny. Určite to nie je typ knihy, ktorá po týždni vyšumí z hlavy, práve naopak. Taká smutno-pekná kniha.

Bbpanda
20.11.2022 5 z 5

Je málo knih jako je tato. Knížka, která vás rozpláče a zároveň pohladí po duši. Smutné příběhy, které se dotknou srdce čtenáře a zanechají úsměv na tváři. Donutí čtenáře přemýšlet o životě a o tom, že ne všechno je tak jak na první pohled vypadá. Čteno v angličtině.

Any935
19.11.2022 5 z 5

Kniha splnila všechna má očekávání. Ne. Je mnohem lepší a 100% ji doporučuji.

Lusie
10.11.2022 5 z 5

Že začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale kniha s takovým hodnocením přece musí být skvělá... A opravdu je. Nádherné, i když smyšlené příběhy.

dufkys
09.11.2022 3 z 5

fajn kniha, která může změnit úhel pohledu na určité události v našem životě. doporučuji cist v angličtině, nejedna se o kdovíjak těžkou slovní zásobu

monushka
05.11.2022 3 z 5

Čtyři vzájemně propletené příběhy v jedné milé knize. Musím se přiznat, že jména hrdinů pro mě byla utrpením a kolikrát jsem se přistihla, že mé myšlenky jsou jinde, jen ne u příběhu.

katerina6763
22.10.2022 2 z 5

Zajímavý námět na knihu, ale trochu hůře se mi dílo četlo. Příliš mi nevyhovoval styl autorova psaní.

ZuzullaM
21.10.2022 5 z 5

Jej, tak to bolo krásne :-) Na začiatku som mala trochu problém s japonskými menami, ale keďže ma dej pohltil, rýchlo som sa ich naučila. Bolo pekné ako sme sa s každým príbehom, ktoré ako sa najprv zdalo spolu nesúvisia, dozvedeli niečo viac o hlavných postavách. Veľmi sa mi páčili hlavne príbeh o manželoch Fusagi a príbeh matka s dcérou to som skoro ani nedýchala pri čítaní a pri dvoch sestrách som si aj poplakala. Veľmi pekna kniha, myslím že ešte dlho o nej budem premýšľať.