Než vystydne káva

Než vystydne káva
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541950/bmid_nez-vystydne-kava.jpg 4 928 928

Funiculi funicula série

Pokud byste měli možnost vrátit se zpět v minulosti, využili byste ji? Malá japonská kavárna Funiculi funicula ukrývá nečekané tajemství. Jedno z jejích míst umožňuje hostům kavárny, vrátit se zpět do minulosti. Musí však dodržet určité podmínky. Přítomnost však nezmění a čas mají omezený – než jim vystydne káva. Možnosti využijí čtyři dvojice – milenci, manželé, sestry a matka s dítětem. A právě jejich příběhy kniha vypráví a přináší dojemná rozuzlení jejich životních osudů.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Kniha Zlín

コーヒーが冷めないうちに (Kóhí ga samenai uči ni), 2015

tereza1198
11.06.2019 3 z 5

Na knihu jsem se strašně těšila. Nalákala mě obálka a anotace, takže při čtení jiné knihy už jsem mlsně pokukovala po téhle. Takže jsem byla trochu zklamaná. Čekala jsem větší útok na city. A velmi mě vytáčelo stálé opakování životních osudů postav, popisu kavárny a tak. Přišlo mi to dost zacyklený. Měla jsem pocit, že mě autor podceňuje a nevěří, že si zapamatuji detaily a pravidla.

annettka1098
10.06.2019 5 z 5

Ke knize si připravte především dostatečnou zásobu kvalitní dobré kávy, protože sliny se vám budou sbíhat na každé stránce. Tato kniha je kávy prostě plná. Té dobré, kvalitní, kterou když dopijete, budete mít chuť na další. A přesně taková je i kniha. Papírová obálka knihy lahodí oku, je příjemná na dotek a požitek z ní byl pro mne téméř nepopsatelný. Přesto, že jsme ze začátku ocas bojovala se skladbou slov ve větách, nakonec to pro mne získalo své kouzlo, stejně tak jako opakování popisu prostředí i postav. Prostě jako když pijete kávu. Víte, že každý doušek bude stejný, jako ten předchozí, ale je to tak dobré, že nemůžete přestat.

josefina_silena
16.05.2019 3 z 5

Líbí se mi, s jakou lehkostí děj plyne. Nápad je to rozhodně zajímavý a dovedu si představit, že to musí být i skvělá divadelní hra. Kniha nenaplnila úplně moje očekávání, ale četla se snadno a velmi jsem si u ní odpočinula. Čtenářský zážitek určitě pozitivní, ale v knihovně ji mít nutně nemusím.

Teckovana
15.05.2019 3 z 5

Docela zajímavý nápad, docela příjemně se to četlo, nicméně kdyby to nenapsal Japonec, tak by mé celkové hodnocení bylo spíše pod průměrem. Odpočinková literatura bez přesahu a přidané hodnoty, na jakou jsme byli u překladů japonských knih zvyklí.

Komaeda
15.05.2019 5 z 5

Fakt super knížka, mela jsem ji prectenou rychle a myslim ze je i pokracovani, doufam ze bude přeloženo :)

miuk
10.05.2019 4 z 5

Emočně velmi silná kniha.

Dryáda
08.05.2019 4 z 5

Milá, melancholická kniha. Mne rozhodně nenudila, jen mi vadilo to neustálé opakování pravidel a faktů o postavách. Neřeknu, kdyby to mělo přes 500 stran a 100 postav, ale tady to bylo nadbytečné a rušivé.

robotto
28.04.2019 3 z 5

Autor je původním povoláním dramatik, producent a divadelní režisér. Kniha je přepracováním jeho divadelní hry do knižní podoby, o které po zhlédnutí divadelního představení požádala editorka nakladatelství. Čtyři kapitoly, čtyři ženy, které si chtějí promluvit s někým z minulosti – úplně jsem v tom viděl původní divadelní hru, zřejmě čtyřaktovku.
Z textu je to dost cítit – poměrně jednoduchý jazyk, převážně dialogy bez rozsáhlejších popisných pasáží. Děj má však spád a populární „duchařina“ doplněná o poměrně přímočaré útoky na city vcelku funguje.
Kawaguči na knihu v roce 2017 navázal volným pokračováním „Než lež vyjde najevo“. Děj této knihy se také odehrává v malé kavárně Funiculi Funicula, kde je možné se navracet do minulosti. Tématem knihy jsou dobře míněné milosrdné lži, které hrdinové jednotlivých kapitol chtějí dodatečně vysvětlit.

M_A_I_A_
25.04.2019 5 z 5

Pomalu plynoucí,silnými emocemi nabitá, nádherná kniha. Místy mi hodně připomínala mé oblíbené filmy (Moment to Remember..).

Lila94
16.04.2019 5 z 5

Proč si tuto nenápadnou knihu přečíst? Protože za to stojí. Příběh vystavený vlastně jen na prostředí jedné kavárny a několika lidí s ní spjatých (pracovníci, zákazníci). Milé, laskavé, bez patosu. Příběh příjemně plyne, není nutnost k zážitku mít děj nabušený akcí či velkým dramatičnem.
A proč vlastně navštívit kavárnu, která sice nabízí možnost cesty do minulosti, ale je to spjato s řadou pravidel? Z nichž jedno je, že přítomnost nezměníne? Protože můžeme změnit svůj vlastní způsob přemýšlení - a to za to stojí :-)

GeekyMom
12.04.2019 4 z 5

V knize se proplétají čtyři laskavé příběhy do jednoho hlubšího celku. Četba byla moc příjemná, a i když neměla chvíle napětí ani zvratů, bylo to moc dobré čtení. Takový nenápadný návod na život. I když nemůžete změnit minulost nebo realitu kolem sebe, můžete změnit sebe a svůj přístup. Tahle kniha byla má první od asijského autora a moc se mi líbila