Než vystydne káva

Než vystydne káva
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541950/bmid_nez-vystydne-kava.jpg 4 928 928

Funiculi funicula série

Pokud byste měli možnost vrátit se zpět v minulosti, využili byste ji? Malá japonská kavárna Funiculi funicula ukrývá nečekané tajemství. Jedno z jejích míst umožňuje hostům kavárny, vrátit se zpět do minulosti. Musí však dodržet určité podmínky. Přítomnost však nezmění a čas mají omezený – než jim vystydne káva. Možnosti využijí čtyři dvojice – milenci, manželé, sestry a matka s dítětem. A právě jejich příběhy kniha vypráví a přináší dojemná rozuzlení jejich životních osudů.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Kniha Zlín

コーヒーが冷めないうちに (Kóhí ga samenai uči ni), 2015

zuzulique
09.03.2020 1 z 5

Strašná vtákovina. A to som si po prvej časti knihy hovorila, že je to milá blbostička. Taký krásny obal, taká zaujímavá téma a také podpriemerné spracovanie, premrhaná šanca. Miestami som mala pocit, že toto by som dokázala napísať i ja...Verím však tomu, že menej nároční čitatelia tam nájdu kopec všeobjímajúcich myšlienok a večných právd a la Coelho. Keby nemalo éčko necelých 150 strán, tak to ani nedočítam, no pokiaľ chcem hodnotiť, musela som.

Lenny.k20
06.03.2020 4 z 5

Mně osobně se knížka líbila, většinou čtu knihy trochu jiného typu, ale přesto mě okouzlila. Sledujeme celkem 4 příběhy, které se navzájem prolínají díky kavárně, ve které "můžete cestovat časem". Příběhy jsou dojemné, emotivní, při jejich četbě si uvědomíte, co má ve skutečnosti v životě hodnotu a smysl.
Mohu jen doporučit, je vhodná k zamyšlení a určitě dostanete chuť na kávu. Ale pozor, ať Vám nevystydne!

Terka1975
25.02.2020 5 z 5

čtu úplně jiná témata a zjistila jsem, jak velká škoda to je, příběhy se mi velice líbily, myšlenka přemísťování v čase není nová, ale je zde využita "tím odpočinkovým kavárenským způsobem", že má člověk chuť v takové kavárně také chvíli posedět a dát si kávičku a sledovat lidi kolem sebe.

meluzena
22.02.2020 5 z 5

Zvláštní. Jemné, „japonsky“ křehké, a přesto sdělné, mezi řádky na vás jemně čiší jakýsi až meditativní klid. Pokud to k sobě pustíte, drnkne vám na základní (zásadní) strunu, která se týká vztahů a věcí, které nemají zůstat nevyřčené.
Mohu doporučit.

evelýny
18.02.2020 4 z 5

Příběh s velkou dávkou fantazie, mystiky, ale pro mě mnohdy zmatený, nepřehledný. Přesto příběh k zamyšlení.

,,Člověk dokáže překonat i tu nejtěžší realitu. Přítomnost tím nezmění, ale pokud se změní naše myšlení…"
Přestaňte být pohlceni tím, co jste nedokázali...
Stačí jenom najít tu správnou židli a pak se zamyslet přesně tak dlouho, než vystydne káva

P.S: Emotivní konec příběhu si vysloužil jednu hvězdu navíc...

bidesh
11.02.2020 4 z 5

Příjemné příběhy. Jasně, styl je jiný, než na co jsme zvyklí, ale zkusit se má vše a rozhodně to nebylo zklamání.

Honza89
08.02.2020 4 z 5

Knížka má perfektní myšlenku a celkově je velmi originální, ale bohužel ani mně nesedl styl, jakým je napsaná. Po anotaci a prvotních recenzích jsem čekal víc. Doporučuji jen ke kávě jako čistě relaxační čtení.

Jana512
04.02.2020 4 z 5

V příjemném prostředí, u dobré kávy, s přáteli, se můžeme v myšlenkách i my ponořit do případů, které život přináší.
Taky v knize vidíme, jak různá životní trápení zasahující člověka a můžeme v nich i my najít poučení pro řešení toho, co prožíváme.

kykyna42
30.01.2020 odpad!

Jednu hvězdičku dávám za hezký obal a netradiční záložku.
Od knihy po kladných recenzích jsem očekávla,že ji přečtu za jeden den.
Bohužel se mi vůbec nelíbila a zaklapla jsem ji po pár stranách se slovy,nemusím číst všechno. Za mě velké zklamání.

orson
17.01.2020 4 z 5

Tahle kniha mě zaujala svou anotací - cestování časem s jednoznačně zadanými pravidly, kdy se nemusíte vypořádávat s různými paradoxy. Nápad geniální, příběhy taky pěkně vymyšlené, jen styl psaní mi moc nesedl - připomínalo mi to scénář k divadelní hře - a taky že jo. román vznikl podle stejnojmenné divedelní hry, jak jsem se v závěru dočetl.

KuroHaru
15.01.2020 4 z 5

Psáno v typicky japonském, trochu surrealistickém stylu s nádechem tajemna. Není to žádná extra bomba, ale přesto jde o příjemné oddechové čtení. Uvařte si k němu kávu nebo japonský čaj a dokonalá chvilka pohody je zaručena.

katerina5544
05.01.2020 5 z 5

Za mě tato kniha určitě ano - moc se mi líbilo téma cestování časem to jak je kniha komorní. Poslední dvě povídky byly hodně emotivní. Ze začátku jsem měla problém se jmény,ale pak už to šlo :) Doporučuji k přečtení.

hellena1523
03.01.2020 3 z 5

Knihu jsem četla v rámci čtenářského klubu. Co musím nutně vyzdvihnout, to je grafika a celkové zpracování, včetně detailu - vlnkované záložky. Kniha je na pohled opravdu nádherná!
A teď už k obsahu. Já obecně moc nemusím tu japonskou melancholii, rozvláčnost, někdy až utahanost v ději. Což je zřejmě tím, že jsem sama takový pohrk, věčně akční, proto mi jsou bližší spíše knihy, které šlapou a pěkně odsýpají.
V této knize se mi moc líbil nápad i témata všech tří povídek, ale faktem je, že mě za srdce nejvíce chytil příběh manželského páru, v němž muž přichází o paměť. To uznávám, že jsem si i pobrečela.
Mám-li ale knihu hodnotit jako celek, je pro mne lepším průměrem, po kterém už nikdy znovu nesáhnu. Bylo to milé setkání, ale není nutné ho opakovat.

petrarka72
01.01.2020 5 z 5

Poklidně plynoucí, přesto dramatický, věcně odvyprávěný, přesto emocionálně působivý příběh. Nadpřirozený motiv - možnost cestovat v čase, ovšem za dodržení několika přísných, omezujících pravidel - je záminkou k ohledávání tématu svobodné vůle kontra předurčenosti, touhy vědět kontra schopnosti milovat, smysluplnosti života kontra nemožnosti tento smysl nahlédnout. A čtyři kapitoly - Milenci, Manželé, Sestry a Matka a dcera - vypovídají zejména o tom, že " nikdo není ostrov"...

zuzi.d
31.12.2019 3 z 5

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami... za mě tak 70 %. Na knihu jsem se těšila a ne že bych byla úplně zklamaná, ale čekala jsem víc. Kniha je napsána v japonském stylu, což není plus ani mínus, ale prostě jen fakt. Nicméně po této stránce jsem si daleko více užila čtení Kočičího hosta. Nakonec dávám hvězdy tři a to ze tří důvodů. Každá ze čtyř povídek nese své poselství, ale postavy jsou napsány tak, že jsem se s nimi nedokázala sžít - jako bych je jen sledovala přes nějakou průsvitnou zástěnu a i ona poselství na mě tak úplně nezapůsobila. Zezačátku mi pravidla cestování časem přišla trochu účelová, postupně jsem jejich opodstatněnost přijala, ale ve způsobu jakým jsou podávána se nemohu zbavit kostrbatosti. Některé informace o postavách jsou v knize několikrát zopakovány a to občas tak, že působí jako pěst na oko.
Možná, až si přečtu knihu podruhé, tak ji budu hodnotit lépe.

V28
28.12.2019 4 z 5

Příběhy lidí vzájemně propojených malou kavárničkou Funiculi Funicula. Návštěva minulosti, která má svá jasná a tvrdá pravidla a kde člověk musí být velmi silný, aby se dokázal vrátit. Jednu malou kávu bych snad zvládl, do jakého času, za kým, vrátit se, to už by bylo těžší.

hs777
22.12.2019 5 z 5

Kdo nemusí povídky, nebojte se této knížky ... jsou to nádherné, emotivní, mikropříběhy se silným poselstvím, které spojují stejní lidé a kavárna, kde se dá aspoň na chvíli obelstít čas. Do tohoto předvánočního času jako dělané - mohu jen doporučit.

mamboleta
15.12.2019 4 z 5

Milá knížka. Obsahuje 4 příběhy, které jsou svým způsobem vzájemně propletené. Každý z nich je zajímavý a dojemný. Nejvíc mě dostal ten poslední...

Safienka
04.12.2019 5 z 5

Po prvních stránkách jsem z knihy byla maličko rozpačitá. Možná spíš tím že se tam vyskytovalo spoustu ženských jmen na K a já se v nich ztrácela. Ale hned po několika stránkách mě to pustilo. Moc se mi líbila ta provázanost místa a postav. Ač vlastně charaktery byly jen v nástinu, tak bych je moc ráda potkala a poznala. A žena v bílých šatech, tak byla super! Krásná myšlenka! Jsem ráda, že jsem si mohla knihu přečíst.

Tilte
04.12.2019

Příjemné překvapení, lehké čtení, japonská duchařina