Než vystydne káva

Než vystydne káva
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541950/bmid_nez-vystydne-kava.jpg 4 928 928

Funiculi funicula série

Pokud byste měli možnost vrátit se zpět v minulosti, využili byste ji? Malá japonská kavárna Funiculi funicula ukrývá nečekané tajemství. Jedno z jejích míst umožňuje hostům kavárny, vrátit se zpět do minulosti. Musí však dodržet určité podmínky. Přítomnost však nezmění a čas mají omezený – než jim vystydne káva. Možnosti využijí čtyři dvojice – milenci, manželé, sestry a matka s dítětem. A právě jejich příběhy kniha vypráví a přináší dojemná rozuzlení jejich životních osudů.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Kniha Zlín

コーヒーが冷めないうちに (Kóhí ga samenai uči ni), 2015

Skodinka89
12.05.2022 4 z 5

Ze startu trošku chaosovité čtení, ale pak se čtenář chytil do děje. Některé momenty nutily k zamyšlení.

bernadeta9876
01.05.2022 1 z 5

Kniha ma veľmi sklamala. Príliš skratkovitá a povrchná na to, aby zanechala nejaký hlbší dojem. Ani jeden príbeh ma nezaujal a po prečítaní knihy som ani nemala pocit, že som vôbec nejakú čítala! A to som sa tak tešila na "japonskú atmosféru", ktorá v knihe bude. Nestalo sa.

Kopretina
15.04.2022 5 z 5

Pěkné příběhy a nové téma. Kniha mě zaujala. I když já bych se nechtěla ani vrátit do minulosti ani navštívit budoucnost. Učím se řešit minulost v současnosti a na budoucnost se připravovat.

werick
11.04.2022 4 z 5

zajímavé čtení, v prvním příběhu mne kniha moc neoslovila, přišlo mi to nezajímavé...trochu nudné a zdlouhavé, bojovala jsem s myšlenkou knihu odložit. U druhého příběhu mě to chytlo a kniha se mi celkem líbila.

jana4084
26.03.2022 5 z 5

Velice příjemné čtení. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Zajímavé osudy lidí, kteří využili cestování časem. Minulost ani budoucnost změnit nemohli, ale jejich city, postavení a myšlení změnili. Opravdu krásná i smutná kniha.

Samsullka
23.03.2022 5 z 5

Mně se to velmi líbilo. Hned jdu na další díl, a moc se na něj těsím.
Snad nikdy jsem se takhle netěšila na postavy z knihy, jako nyní. "Kavárníci" jsou mi velmi sympatičtí, vtáhli mě tak do děje, že jsem měla pocit, že s nimi v kavárně sedím a jsem součástí příběhu.
Krásně napsané.

katka.oo
22.03.2022 5 z 5

Velmi příjemná, lehká, uklidňující kniha, k zamyšlení, moc dobře se četla, úplně jsem cítila tu vůni kávy a viděla se v kavárně za stolem, moc pěkné.

LooneyCZ
20.03.2022 3 z 5

Mělo to být hluboké jak Bajkal, ale nakonec z toho vyšel spíš Balaton. Ale vraťme se do Japonska. Oni jsou tam lidé takoví jiní, odměření, rezervovaní, nemůžou si normálně promluvit, ale raději složitě cestují časem. Během toaletní pauzy nevrlého ducha v bílých šatech. Což je samo o sobě zajímavý námět, ale to zpracování mi nesedlo. Opakující se a místy zdlouhavé, hodně je z toho cítit scénář ke hře, místy jsem měla tendenci přeskakovat odstavce. Prudké útoky na city mě minuly, protože jsem buď cynik, nebo byly pokusy o dojetí příliš prvoplánové.
Jak by řekl Jára Cimrman: Nápad jistě dobrý. Výsledky nebyly dobré.
Nicméně jsem to dočetla, takže úplná ztráta času to nebyla. Tak za dva a půl hvězdy.

Janina2609
14.03.2022 4 z 5

“Člověk dokáže překonat i tu nejtěžší realitu. Přítomnost se sice nezmění, ale pokud se změní naše myšlení, je smysl této židle nepochybně veliký.”
Velmi příjemné čtení. Čtyři krátké povídky spojuje zajímavý nápad- možnost podívat se na krátký čas do minulosti, aniž by se ovlivnila přítomnost a tím se vyrovnat s budoucností.

petrzel
14.03.2022 5 z 5

Zajímavá kniha se zajímavým tématem.

Menagerie
07.03.2022 5 z 5

Zpočátku mi kniha přišla moc "z jiného světa", protože v ní jde o cestovaání do minulosti a do budoucnosti. Začetla jsem se ale a musím napsat, že ve mně zanechala něco, co lze těžko popsat, byla dojemná, byla v ní spousta skvěle popsaných pasáží. Každý ze čtyř příběhů je možné číst zvlášť, proto autor opakuje děje z předchozích... Rozhodně doporučuji, stojí za to.

toulava
27.02.2022 5 z 5

Krátká a zároveň velmi hluboká kniha o 4 hlavních příbězich. :) Trošku mi něčím připomíná styl Murakamiho.

PFP
19.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Musím říct, že mne knížka nadchla. Příběhy jsou jednoduché a krátké. Co pro mně bylo nejúžasnější je koncept vyrovnání se s minulostí a změna, kterou to přinese do současnosti či budoucnosti. Minulost se nezmění. Ale to jak ji zpětně vidíme a jak to prožíváme teď a potom ano. Stejně tak i výlet do budoucnosti přinesl možnost jak se vypořádat se strachem, který máme teď z toho potom. Těším se na další povídky.

midloch
16.02.2022 4 z 5

Další zajímavá japonská kniha. K Japonsku mám silný vztah a rád zkouším autory z této země. Toto útlé dílko bylo zajímavou sondou do mezilidských vztahů hostů jedné malé tokijské kavárny. Určitě lze doporučit.

Awča
14.02.2022 4 z 5

Jemná kniha se zajímavým nápadem a poklidným tempem. Spíše než o cestování časem jde o zamyšlení nad vztahy a osudem, který se možná změní, přestože změna není možná.

Len28
13.02.2022 2 z 5

Knížka rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Skvělý nápad, trošku jiné cestování v čase, moc hezky napsané a přeložené do češtiny. Ale při čtení mě zdržovalo až rušilo neustálé opakování téhož.

namornice
11.02.2022 3 z 5

Než vystydne káva je taková rychlovka na dvě cesty autobusem. Typicky japonská,
s jedinečným pohledem na cestování časem. Je z toho cítit ta atmosféra divadelni hry, omezený počet postav a celý děj se odehrává na jednom místě. A obálka vskutku nádherná.

_Michelle_
09.02.2022 4 z 5

Zajímavý a hezky zpracovaný námět. Každá cesta časem dávala smysl. Každý příběh měl své kouzlo a nabádal k zamyšlení, což se mi zamlouvalo. Čtvrtou hvězdičku jsem dala za příběh čtvrtý "Matka a dcera", protože ten mě chytl u srdce.

Dani25
06.02.2022 3 z 5

Milá kniha, štyri príbehy, ktoré boli navzájom prepletené. Zaujímavý nápad. Myslim, že každý z nás by chcel niečo doriešiť v minulosti, alebo nakuknúť do budúcnosti... ;) Hviezdičky uberám za to opakovanie či už pravidiel, alebo opisu kaviarne.

-Endy-
02.02.2022 3 z 5

Velmi komorní sada příběhů odehrávající se prakticky v jedné místnosti s pár postavami (psal tu někdo, že má problém si zapamatovat postavy?...ale no tak!!!). Musím říci, že mi vadilo to věčné opakování kdečeho (pravidel, vzhledu kavárny, životních údělů postav...) - předpokládá snad autor, že napsal knihu pro hloupé a zapomnětlivé čtenáře? A ještě jedno negativum - ta pravidla vzbuzují více otázek a pochybností než chuti vyzkoušet si to taky.
Postavy však byly milé, sympatické a kavárna i bez onoho cestování místem, kde bych si ráda dala kávu.