Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528992/bmid_okamziky-stesti-658c3c5802a9f.jpg 4 4811 4811

kacenka72
28.04.2020 3 z 5

Jednoduché, čtivé, s humorem. Vývoj charakterů nikterak výrazný. Jáchymova část mi přišla trochu hlubší - nebo mi byl bližší jeho pohled na svět. Dobrá oddechovka.

EmillyT
27.04.2020 3 z 5

Líbí se mi nápad, že knihu lze číst z kterékoli strany. Já jsem začala číst nejprve Jáchymův pohled a jsem za to ráda, protože příběh mi z jeho pohledu přišel obsáhlejší a zábavnější. Než jsem se pustila do Veroničina pohledu, měla jsem trochu obavu, že to bude jen opakování toho, co už jsem četla z Jáchymova pohledu, ale byla jsem mile překvapena, protože Veroničin příběh hezky doplňuje ten Jáchymův. Některé momenty v knize jsou opravdu úsměvné. Je to takové pohodové dovolenkové čtení.

Jessybelle
26.04.2020 3 z 5

Kniha se čte dobře, vyprávění ze dvou pohledů mě bavilo. Začala jsem Jáchymem... Do Veroniky se mi už moc nechtělo, ale přečetla jsem i její pohled.
Taková oddechovka na dovču. Nicméně mi kniha v paměti neuvízne. Ale někomu z Vás třeba jo, tak si ji přečtěte...

Fialka78
26.04.2020 4 z 5

Knížka mě bavila, je velmi čtiva a že současnosti.

YA-girl
24.04.2020 4 z 5

Příběh vyprávěný dvěma sourozenci se začne odvíjet v jednom konkrétním momentu. S novou situací se každý z nich vypořádává po svém, ale nikdy na to nejsou sami - vždycky mají jeden druhého a taky spoustu přátel a známých; a v záloze spoustu "šťastných náhod", díky kterým proplouvají životem s jakousi lehkostí nebo jak to říct... Z toho důvodu se mi celý ten román zdál méně uvěřitelný a nereálný, na druhou stranu ale, reality je všude kolem nás dost a po knihách saháme, abychom od ní utekli ;) Začala jsem Veronikou a jsem za to ráda - Jáchymův příběh šel dál a tedy byl překvapivější; přišlo mi, že se i dostal dál než jeho sestra, že víc vyspěl. Byla jsem zvědavá, jak moc se budou jejich příběhy lišit - a v podstatě si každý z nich vybral na popisování jiné události. Některé příběhy například Veronika načala a Jáchym už se k nim nevrátil, což mi přijde jako nevyužitá příležitost - bylo by zajímavé si přečíst (aspoň občas), jak stejnou událost pobere Jáchym chlapsky stroze a Veronika žensky rozjitřele ;). Ono ale celkově v tom románu moc emocí nebylo, spíš šlo o takové sušší, humorné, povrchnější, přesto ale zamyšleníhodné převyprávění dvou životních příběhů.

bambi.v
21.04.2020 2 z 5

Líbil se mi koncept - jeden rodinný příběh vyprávěný ze dvou pohledů. Jen postavy se mi zdály poněkud ploché, neměly žádný vývoj. Začátek slibný, ale na konci to byla už poměrně telenovela.

gaaabi
18.04.2020 3 z 5

Jako odpočinková knížka - výborná! Vrhla jsem se na ni v době koronaviru. Hartl má inteligentní humor, který neurazí (mě rozhodně ne, směju se někdy i nahlas, vulgarismy mi nevadí). Myslím, že spoustu lidí knížka nadchne, ale mě se na ten odpočinek zdá moc dlouhá - už jsem se těšila, až to přečtu - a ještě to samé z druhé strany!!! Navíc - hlavní hrdinové jsou tak trochu nadlidi - umí strašně moc věcí, jsou talentovaní, přežijí noc a den v Mexické džungli, všichni střídají sexuální partnery, vlastně je úplně normální, že každý má nějakou bokovku... no ale to je proto, aby bylo o čem psát, že jo?

Eliška353
14.04.2020 5 z 5

Opravdu zajímavé čtení. Jde vidět, že Patrik tyto jednoduché čtivé příběhy prostě umí. Ke konci mě dohnala až k slzám, klidně bych si přečetla za nějakou dobu znovu, opravdu doporučuji

AlbionFoxyFox
11.04.2020 5 z 5

Výborný nápad, bylo pro mě skvělé, že to, co bylo u jednoho sourozence jen náznakem, u druhého bylo vysvětleno. U některých situací jsem se smála nahlas, líbí se mi Hartlův jazyk i humor :)

lucie9998
10.04.2020 3 z 5

Popravdě se mi líbila kniha tak napůl. Přesněji, Jáchym ano, Veronika ne. Je tedy pravda, že hodně záleží na tom, z které strany to čtenář vezme. Ja začala Jachymem a Veronika mi docela lezla na nervy.

Anitram22
04.04.2020 5 z 5

Knižka mi byla doporučena kamarádkou, když jsem prožívala ne moc "veselé" období a musím říct, že mi pomohla. Každý máme svoje okamžiky štěstí a to i v těch smutnějších obdobích života.

Ksyu
03.04.2020 5 z 5

Mně se to líbilo moc jak je knížka psanám
Oba příběhy stály za to.
Bezvládná kniha na dovolenou.

Péťa087
31.03.2020 5 z 5

Skvělá oddechová knížka. Začala jsem Jáchymem,aniž bych věděla,že z druhé strany vše vypráví Veronika. Líbilo se mi,jak do sebe vše krásně zapadlo. Opravdu skvělý nápad ????

amanek
28.03.2020 5 z 5

Spletité osudy sourozenců Veroniky a Jáchyma. Nikdy nevíme, co nám život přinese a jaké překvapivě zvraty nás čekají. Příjemná, čtivá oddechová.

janasim
23.03.2020 5 z 5

Okamžiky štěstí jsou pro mě příjemným překvapením. Jak vyprávění Veroniky, tak Jáchyma mě bavilo. Myslím, že je lepší začít číst Veronikou, alespoň mně to tak přišlo. Závěr byl sice jako z amerického filmu, ale mně to k těmto příběhům sedlo.

Natyna3
22.03.2020 3 z 5

Oddechová knížka, která byla vlastně lepší, než jsem čekala.
Doporučuji nejprve číst příběh Veroniky, protože si myslím že konec Jáchymova příběhu hezky vyznívá jako uzavření celé knihy.

Kristulda
16.03.2020 4 z 5

Kniha mi byla zapůjčena, začla sem Veroinikou, a Jachym se mi už ani nechtěl číst, ale donutila sem se konec byla takový jako v americkém filmu. Četlo se to dobře, zkusím ještě Nejlepší víkend at si udělam o panu spisovateli lepší obrázek :-)

MatoLenka
11.03.2020 1 z 5

Začala jsem Veronikou - start velmi čtivý, ale po pár stránkách mi příběh začal připadat jak z červené knihovny a přestala jsem mít chuť číst dál.

ujira
03.03.2020 4 z 5

První setkání s Patrikem Hartlem a milé překvapení, lehký, leč nepodbízivý styl, hluboká psychologická sonda do života dvou sourozenců a jen trochu kýčovitý konec. Budu si muset ještě něco přečíst.

Mandlevest
29.02.2020 5 z 5

Za mě zase za plný počet. Jak už jsem psala, styl vyprávění Patrika Hartla je opravdu originální a , i jak je z hodnocení vidět, někomu vyhovuje absolutně a někoho irituje, nic mezi tím. Já se řadím k těm čtenářům, kterým životní peripetie Veroniky a Jáchyma zpříjemnily několik večerů a já jim velmi fandila, aby ty svoje okamžiky štěstí chytili pevně za pačesy a neprotekly jim mezi prsty. Kniha se mi líbila ješte více jako Nejlepší víkend a čtení "dvou knih v jedné" mně přijde originální, stejně jako Hartlův styl. Vždyť čtení po kapitolách z pohledu několika postav se dnes objevuje v mnoha knihách, ale tohle je unikát :-). Moc příjemná oddechovka, já se skvěle bavila.