Osm

Osm
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3147 3147

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

bery11
07.09.2019 4 z 5

výborná kniha, dobře se četla

Miluna40
07.09.2019 1 z 5

Konec mi prisel desny i vtipny

tyna_01
05.09.2019 5 z 5

Knížka se četla dobře, děj také chytlavý, bavilo mne to :)

dainny
30.08.2019 3 z 5

četla se dobře,ale mám od této spisovatelky raději jiné knížky :)

janamaxik
20.08.2019 5 z 5

Super, byla jsem nadšená

otesánek
15.08.2019 2 z 5

No asi jsem čekala víc. Ani to pro mě nebylo jednohubkou a kus knihy jsem se i stihla nudit. Přeskakování od jedné osoby k jiné bylo pro mě těžko stravitelné. vlastně mi nejvíc bavilo posledních asi 80 stran..... konec, nekonec se mi teda vůbec nelíbil. Četla jsem od autorky lepší knihy

novina
14.08.2019 5 z 5

Příběh se mi líbil, četlo se to samo. Konec mi přišel trošku přitažený za vlasy, ale díky zápletkám a postavám dávám plný počet.

zelva.marketa
06.08.2019 5 z 5

Úžasná knížka se skvělým rozuzlením.

NikNik
04.08.2019 5 z 5

Velice pěkné, příběh poskládán originálně a těším se na další knihy :-)

janka3232
31.07.2019 3 z 5

Trochu slabá zápletka. Moc nechápu, proč autorka stále popisuje osudy nemožných ženských, které se nechávají vláčet osudem, a pak kňučí.

romanka26
28.07.2019 2 z 5

Kniha mne oproti ostatním autorcinym knihám nebavila. Nedocetla jsem.

Kopretina
24.07.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorkou, hned od začátku jsem si říkala, hm takové syrové, jako Soukupová. Jelikož jsem nemocná, knihu jsem přelouskala jedna dva. Četla se hezky, podezření jsem měla velmi blízké, a že nikdo není sympatický? To už si v moderních knížkách zvykám. Ještěže já :D a moji známí (aspoň někteří) normální jsme ;).

Liss93
19.07.2019 1 z 5

Vyšla jsem ze své komfortní zóny a rozhodla se, že zkusím přečíst něco od autor(a)ky, kterou bych normálně nečetla. Osm slibuje detektivních zápletku, která je jen okrajová a kdy by tam nebyla, tak se asi ani nic nestane. A ještě jsem nezažila knihu, ve které by mi všechny postavy byly tak strašně nesympatické. Nikdo se nechoval logicky, postavy měnily charakter i několikrát za knihu. Sice se to četlo rychle, ale to je tak jediné plus.

...123
08.07.2019 3 z 5

Dost mě to zklamalo. Šíleně zdlouhavý, konec, který nespěl k závěru, což nenávidím. Asi dáno tím, že člověk dříve čte Radciny (ne nejsme kámošky, ale je mi hloupé psát "knížky paní Trestikove") novější knihy dříve a ano, progres je evidentní. Nicméně na ni nezanevru, styl psaní a forma je mi stále velmi sympatická.

Ivka_77
05.07.2019 4 z 5

Tato kniha byla velmi čtivá, to se jí nedá upřít, taková oddechovka. Nic víc jsem ani nečekala. Autorčin styl psaní mi nevadí, ale detektivka to rozhodně není. Stojí za přečtení, ale nejspíš si za nějakou dobu nebudu ani pamatovat o čem byla.

Kateřina Marko
24.06.2019 4 z 5

Čtivá oddychovka :)

whiolet
18.06.2019 4 z 5

Na rozdíl od knihy To prší moře mě tenhle příběh bavil víc, na druhou stranu se nedá autorce upřít fakt, že hlavní postavy jejích knížek se chovají nenormalne a vy máte chuť s knihou mlátit o zeď a křičet "To si ze mě děláš už prd.el ne?!"
Jinak me bavil autorčin sarkasmus a celkově styl psaní, naopak mě zklamalo co udělala s hlavni postavou Misou, tu podle mě odflakla.

Burák
13.06.2019 3 z 5

Téhle knížce se nedá upřít, že je čtivá. Opravdu napsaná velmi lehkým stylem. Oceňuju netradiční způsob vyprávění, respektive nechronologické řazení časových etap příběhu. Postavy mi nijak sympatické nebyly, ale líbilo se mi, že byly takové hodně současné. Co se mi ale naopak nelíbilo vůbec, byl psychologický vývoj těch hlavních postav (hlavně Míši, Maxe a Honzy/Jendy), ten mi přišel hodně na sílu. Problém jsem měla i s uvěřitelností závěru knihy. Na druhou stranu, jsem si u čtení odpočinula a nemám potřebu zanevírat na autorčinu další tvorbu.

danče
10.06.2019 3 z 5

Detektivka, to snad ani neé. Příběh jedné líné psychopatky, která ničí životy lidí kolem sebe. Pro mně začátek zbytečně zdlouhavý, tušila jsem závěr, ale jinak to šlo.

1.Agness
10.06.2019 2 z 5

Zpočátku mě příběh moc nezaujal, první část jsem si pouze zvykala na autorčin styl... který je na mě asi příliš jednoduchý. A i když mě později osudy hrdinů vcelku chytli, na styl jsem si nezvykla. Vyškrtala bych půlku zbytečných a očividných poznámek a vnitřních monologů, které nemají žádnou výpovědní hodnotu. Autorka se často opakuje a když některé dialogy čtěte jen napůl, vůbec o nic nepřijdete a navíc se nemusíte tak často chytat za hlavu. A taky díky tomu se Osm čte pěkně svižně... Co se zápletky týče, po tak dlouhém příběhu a poznávání postav jsem čekala mnohem víc, klidně nějaký úlet, vzhledem k charakterům postav. Štítek "detektivka" je mírně matoucí, ale funguje - díky němu po knížce sáhne mnohem víc čtenářů než po profláklém románu pro ženy...