Osm

Osm
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3147 3147

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

85098211
09.06.2019 3 z 5

(audiokniha)
Pokud jde o tuto knihu, tak ani nevím, jak začít s hodnocením? Rozhodla jsem se dát šanci české autorce a jedné z jejích knih. A můj názor je, že to byl dost podivný příběh. Postavy nesympatické, žádná z nich ve mě nevzbudila ani náznak náklonnosti nebo porozumění (snad až na ty dvě děti Medu a Bruna), kromě toho se tam skoro pořád a nepřetržitě řeší nevěra - což podle mého názoru autorka dost přehnala. Samozřejmě nezavírám oči před skutečností, že něco takového existuje, ale v takové míře?! Až mi všichni ti lidé přišli se svým chováním nenormální. A nejen proto, že tam zahýbá snad každý každému... Kromě toho musím přiznat, že jednu hvězdičku navíc dávám pouze za skvělou interpretaci Jakuba Saice, který do načtení knihy dal opravdu všechno a díky kterému mne příběh přece jen (aspoň trochu) dokázal zaujmout. Pokud však vím, v audiopodobě má vyjít brzy i další autorčina kniha Veselí, ale té se určitě velkým obloukem vyhnu. Nerada bych totiž zažila další zklamání...

Ignis
30.05.2019 2 z 5

První kniha od této autorky a upřímně řečeno asi na dlouho poslední. Není to úplně špatné, postavy jsou dobře napsané, je to čtivé, ale přišlo mi to zbytečně dlouhé a v pozdější části překombinované.
Nejvíc mě vadily 2 věci - první, když člověka navnadí na detektivku a po pár kapitolách jde vyšetřování do háje a řeší se vztahy a druhá - že na začátku se dozvíte poměrně dost věcí - a pak bum, vrátíte se o rok dopředu a pak se prodíráte půlkou knížky než se dostanete k věcem, o kterých víte, že se stanou. Což je prostě věc, která mě nebaví, víte, že se 2 postavy rozejdou a jen čekáte, kdy na to dojde a jak.
A ten konec, no...

Tatrman
24.05.2019 4 z 5

"Tak trochu jiná detektivka", červená knihovna či snad román o vztazích a problémech 21. století s pokřivenými vztahy a zkresleném vnímání reality skrze sociální sítě? Podle mě všechno namixované v jedné Osmě. Mé první setkání s touto autorkou (spíš že zvědavosti) a navzdory všem pomlouvačným komentářům musím konstatovat, že Třeštíková napsala velice čtivý příběh, skvěle vystavěla kompozici románu a opravdu nenudí a kniha se čte lehce a téměř sama. Na druhé straně je zde té lásky (milostný pětiúhelník?!?) někdy až přespříliš... A co ten konec?!?

IlStra
23.05.2019 2 z 5

Prečetla jsem ji, ale přijde mi nejslabší z Radčiných knížek.

kralikova.Lú
22.05.2019 3 z 5

Četla jsem ji loni a už ani nevím o čem byla. Moc mě neoslovila.

pravnik
16.05.2019 4 z 5

Zajímavým způsobem pojatá detektivka. Lehkým perem napsaná. Spisovatelka ukazuje, že je dobrá pozorovatelka a umí v rámci příběhu zachytit detaily, se kterými se musí ztotožnit řada čtenářů a tím přibližuje postavy čtenářům.

martina101
15.05.2019 1 z 5

Všude vychvalovaná kniha byla pro mne velké zklamání.

pige
14.05.2019 4 z 5

Nejvíce oceňuji způsob, jakým autorka uchopila vyprávění. Byla jsem z knížky nadšená.
Jen... Čím více čtu tuto autorku, tím více mi vadí, jak ve své podstatě píše o vlastním životě (aktivity, místa, děti apod.) a jak neustále upozorňuje na fakt, že nepatrná zmínka bude brzy v ději důležitá. Buď má čtenáře za hlupáky nebo se jedná jen o nicneříkající výplň. Škoda.

ještěrka38
14.05.2019 4 z 5

Chyběla mi je tato kniha od Radky Třeštíkové přečíst a jsem nadšená. Líbilo se mi to moc. Jen co mi vadilo a vadí ve všech knihách je, že si autoři zřejmě myslí, že čtenáři jsou znalí všech světových jazyků. Nerozumím moc tomu, proč jsou do textu vkládány pasáže nebo věty v cizím jazyce a nikde nejsou přeloženy. Tohle je jediné mínus v této knize. Proto jen 4 hvězdičky. Jinak určitě doporučuji.

lištička123
10.05.2019 5 z 5

Od Radky Třeštíkové jsem zatím četla pouze Bábovky a To prší moře, které mě spíše zklamaly, proto jsem byla zvědavá na tuto. Byla mnohem lepší, než jsem očekávala. Velmi dobře se četla, líbil se mi příběh. Za mě - stojí za přečtení.

zuzana4291
10.05.2019 4 z 5

Za mne krásná kniha. Velmi dobře se čte, příběh je poutavý a vůbec jsem nenudila. Jediné co mi na knize vadilo bylo, že je tam pár textu ve franzouštině, švédštině, španělštině atd. bez překladů. Nejsem úplně zastánce toho číst českou knihu s překladačem u ruky.

orinka3
09.05.2019 4 z 5

Psychologická detektivka? Kniha pro ženy? Groteska? Jak tu knížku charakterizovat? Především - je velice čtivá. Taky je vidět, že ji psala chytrá ženská. Komentáře, doprovázející situace a odehrávající se v hlavách našich hrdinů, jsou tak přesné, že by to autor - muž - těžko tak přiléhavě napsal. Jemné střípky ironie vlastně provázejí každou akci. Michaela celý život hledá rodinu, ke které by se mohla přimknout a je pro ni ochotna sloužit do úpadu. Žádná práce jí není zatěžko. Přitom je to právě ona, která z nezkušenosti jiné vztahy ničí svou živelností. Alice nedokáže být sama sebou, její perfekcionismus potencionální partnery odrazuje, není přirozená. Julie je hříčkou vlastní neurózy. Poručík Ivana se trápí vlastní nedokonalostí, a přitom si při vyšetřování všímá podstatných detailů, které její kolegové za důležité nepovažují. Chlapi se tu vyskytují také - Honza, Max, Pavel a další - jsou plnohodnotnými protějšky ženských postav. Detektivka sama je tak trochu odstrčená, konec se mi nezdá, neumím si představit, že by osoba postižená ztrátou paměti zvládla cestovat a pátrat na vlastní pěst. Je to tak trochu horor o hledání lásky za každou cenu.

jprst
07.05.2019 2 z 5

Knihy této autorky neznám a tak jednu zkusil, ale žádné nadšení. Dobrý námět, ale doplněný spoustou zbytečné "výplně", takž výsledek nuda až do konce.

Susan94
06.05.2019 4 z 5

Kniha mne na začátku nadchla a do 200 stránky jsem jí četla jedním dechem, bavila mě, postupně se úroveň snižovala, všechny postavili mě štvali, hlavně Míša, konec to naštěstí zachránil. Celkově kniha lehce předčila moje očekávání.

tomik2132
30.04.2019 4 z 5

Příběh je moc dobře napsaný a vymyšlený. Kniha má v sobě napětí. Nic jsem neočekávala a byla jsem velice příjemně překvapená.

misssicccka
25.04.2019 3 z 5

jojo, pribeh o tom, jak jeden psychopat znici zivoty nekolika lidi, vadi mi to, ze zrovna ten nejvetsi psychopat musi byt polovicni cikanka z decaku. Fandim tomu bajecnemu vypravecskemu talentu a doufam, ze se bude lepsit a lepsit. musim rict, ze prvni pulka byla fakt utrpeni.

regulax
24.04.2019 4 z 5

Doufala jsem, že to nebudou druhé Bábovky a nebyly. Je to lepší!! RT se lepší!!! možná bude příště ještě lepší :-) Moderně psaný příběh dnešní doby, dějově propletené postavy, ale čtivý, možná se v něm někdo najde, místy mimo realitu a ten rychlý nečekaný a otevřený konec... že by následovalo Devět?

TerkaProchajda
23.04.2019 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale pak jsem se do ní začetla, nicméně mě celkově dej nijak neuchvátil :-)

lucy.sankova
22.04.2019 5 z 5

Já sem teda z knihy nadšená :) Zaujaly mě osobnosti všech postav, včetně zápletky.. Za mě má jednoznačně pět hvězdiček z pěti. ;)

mirkavranka
22.04.2019 3 z 5

Lbila se, neocekavane vyusteni.. Moje prvni kniha od teto autorky, urcite ne posledni.