Osm

Osm
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3147 3147

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

helusa2
24.02.2019 4 z 5

Hmmm... Styl psaní paní Třeštíkové se mi líbí. Je to napínavé, používá zajímavá přirovnání, obraty... Jen je to na mě moc depresivní... Ne samotný příběh, ale výběr postav, jejich chování... Já prostě CHCI VĚŘIT, že na světě ještě žijí i normální lidé, s morálními zásadami, věrni svým partnerům, normální fungující rodiny... Já v Bábovkách ani v Osm nenašla ani jednu... Jdu na něco pozitivnějšího a nadějnějšího :-)

LivN
22.02.2019 1 z 5

Číst tuto knihu bylo ztráta času. Jediné plus je, že jsem zase o krok blíž ČV proto jsem si ji také půjčila. Škoda, že jsem si nevybrala jinou knihu od současné české spisovatelky. No, každá kniha není bestseller...

marara
19.02.2019 4 z 5

Moje první zkušenost s touto autorkou a je to milé překvapení. Na začátku jsem se nemohla začíst, nějak jsem nechápala, co čtu za žánr, ale druhá polovina byla velmi svižná. Trochu mi chybělo hlubší prokreslení postav, ale asi to takto mělo být, abychom záměrně dlouho nechápali, s kým máme tu čest.

xena2711
15.02.2019 3 z 5

Nějak nevím co napsat..Kniha mě ani nenadchla, ani neurazila..Určitě lepší než Bábovky, to byl chaos. Detektivka to rozhodně není. Spíše román s detektivní zápletkou. Zvláštní konec...

prcek19
12.02.2019 2 z 5

Od této autorky sem četla Bábovky a po knize sem se zařekla, že další knihy číst nebudu..až před pár dny mi donesla kolegyně tuto knihu a říkala mi, že je lepší než Bábovky, tak sem si říkala, že ji dám šanci..rozhodně lepší byla, ale i tak to není nic pro mě a tentokrát už opravdu další knihy od autorky číst nebudu a titul detektivky..to rozhodně ne

Kamchaa
12.02.2019 odpad!

Jsem z knihy dost zmatená a dle komentářů nejsem jediná. Tuto knihu bych nedoporučila a určitě nikdy znovu nečetla.

pilulka
11.02.2019 1 z 5

Knihu jsem přečetla rychle, ale hlavně proto, abych to měla za sebou. Přestože čtení nebylo nijak napínavé, nedokázala jsem ji odložit (hvězdička navíc). Nejvíc jsem postrádala pozitivní charakteristiky postav. Všichni včetně dětí jakoby měli nějak narušenou psychiku.

Paja.12
10.02.2019 2 z 5

Chtělo to být detektivkou, ale není, chtělo to být sociálním románem, ale není, chtělo to být červenou knihovnou…ale není. Jsem z knihy stejně zmatená jako její žánrové určení. Začátek příběhu navnazuje na slibnou četbu se zajímavou detektivní zápletkou a milostným dramatem, jež se stránku po stránce vytrácí kamsi do neznáma. V závěru knihy pak čtenář dostane jen ploché, dějově neuzavřené cosi. Postavy z knihy nereálné, dějové zvraty absurdní a celá detektivní linie (stejně jako postavy policistů) ve výsledku naprosto zbytečná. Jediné pozitivum je to, že se příběh příjemně čte, takže jako nenáročná oddechovka na dlouhé večery ideální. Proč je ale kolem Radky Třeštíkové stále takový boom, to asi nikdy nepochopím.

Ivka14
07.02.2019 2 z 5

Čekala jsem nějakou pořádnou detektivku,ale přitom jsem se zamotala jen do příběhu Míši. Bylo to fajn,ale na mě moc dlouhý příběh Míši a více bych se spíše soustředila na vyšetřování.

hrozinka
07.02.2019 1 z 5

Kniha mě neoslovila, ale dočetla jsem, zajímal mě závěr a zrovna nebylo moc co jiného číst:) Slovo detektivka bych se u tohoto titulu opravdu neodvažovala použít...:) Mně byla doporučena v knihovně, že je stále půjčovaná a každý si ji chválí, ale já rozhodně doporučovat nebudu, prostě co člověk, to názor a pro mě to kniha od které se nemůžu odtrhnout určitě nebyla.

Pedias
04.02.2019 3 z 5

Byla to druhá kniha od autorky a po první knize (Bábovky) jsem dlouze přemýšlela, zda vůbec do knihy jít.
Po vzoru Bábovek jsem si ke čtení vzala papír a tužku, abych si mohla poznačit jména postav a v jakém jsem vztahu jsou k hlavní hrdince příp. k sobě navzájem.
Po pár stránkách, kde jedna postava byla brána jako bývalý přítel Míši a zároveň o sobě ta postava hlásala, že je snoubenec Míši jsem to s nějakým papírem vzdala a nechala jsem to plynout.
Ve finále těch postav nebylo tolik a orientovala jsem se v tom líp jak v Bábovkách.
Celkově se kniha, ať už dějem, psaním, námětem líbila víc, autorku už úplně nezatracuji, nejspíš si nějakou další knihu od ní přečtu.

aida44
03.02.2019 3 z 5

Čtivě napsané, ale vytkla bych menší uvěřitelnost některých postav, např Honza (po devíti letech je furt tak zamilovaný?) naopak Alice, Max i Julie výborní, škoda těch happyendů, trochu to pokazilo dojem z jinak dobré knihy

Mergirus
02.02.2019 4 z 5

Zajímavě napsaná detektivka.

Kytiii
31.01.2019 4 z 5

Opravdu se mi líbí styl psaní autorky. Rozuzlení bylo pro mě překvapivé, ale některými happyendy se mohlo šetřit. Za mě horší 4*

zolicek
31.01.2019 1 z 5

Podruhé ji číst nebudu.

L.Helena
27.01.2019 4 z 5

Knížka se četla dobře, i když většina postav mně přišla mírně řečeno "ujetá". Ale je to literární fikce, takže budiž. Co mi však vadilo je to, že jak a proč se vše stalo si musí čtenář poskládat z různých náznaků a jakoby mimochodem pronesených poznámek. Uvítala bych jednu kapitolu navíc, kde by byl zločin uceleně popsán i s konkrétními dialogy zúčastněných postav v daný moment.

čohynka
22.01.2019 2 z 5

Třetí knížka od Radky a bohužel - zatím nejhorší.. Do půlky mě to i celkem bavilo, ale pak to šlo rychle z kopce dolů.. Těšila jsem se na slibovanou detektivku, ale tu jsem v této knížce nenašla.. Spousta zbytečných informací, prostě "vata"... Téma knížky bylo fajn, ale zasloužilo by si lepší, napínavější a čtivější propracování.. Za mne je to zklamání, další knížky od této autorky už nejspíš číst nebudu..

Manifest blech
20.01.2019

Od autorky jsem četla i další díla, tohle mě celkem zklamalo. Těším se na Veselí. Zatím nejlépe bodoval titul To prší moře. Osm se snaží být něčím, čím být vůbec nemusí.

Petra88
20.01.2019 3 z 5

Nejdřív to vypadalo, že knihu ani nedočtu. Dala jsem jí ale šanci a nebylo to zase tak špatné (určitě lepší než Bábovky). Jen ten konec byl trochu psycho. Jako oddechovka dobré, ale podruhé bych ji už nečetla.

zuzana4587
19.01.2019 4 z 5

Velmi oceňuju snahu autorky psát knihy "jinak". Bábovky byly specifické a Osmička je taky. Nicméně - opravdu si nemyslím, že by měla být kniha označována za detektivku. 75% obsahu nemá s tímto žánrem nic společného. Osmicka je velmi čtivá, ale dějová linka v půlce knihy téměř vymizela. Každopádně jako oddechová kniha posloužila parádně. PS.: Taky někdo z Vás viděl v Medě a Brunovi děti od Radky Třeštíkové Elu a Jonatana? :-) Za mě 4*.