Osm

Osm
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3147 3147

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

jajcak
18.01.2019 4 z 5

Hezky se čte, zajímavě psané prolínání životů. Závěr jsem úplně nepochopila.

Ouninka
17.01.2019 5 z 5

Tato kniha se katapultovala během prvních pár stránek mezi moje oblíbené knížky....moc mě bavila a cítila jsem nutkavou potřebu číst dál a dál a zároveň oddalovat dočtení, protože jsem se na ní každý den těšila až se dozvím, co bude dál a jak to bylo....knížka má neskutečně dobře vymyšlený příběh :-)! Od Radky jsem četla už Bábovky a Veselí...líbilo se mi oboje moc, ale toto bylo zatím úplně nejlepší....a už se těším na další autorčinu knížku :)!!!

vivula
17.01.2019 2 z 5

Včera jsem dočetla a s hodnocením jsem se rozhodla počkat, až ze mě spadnou počáteční emoce, ale lepší už to asi nebude, takže do toho! Nadchnul mě styl psaní, bylo to živé a poutavé a příběh originální. Tohle nadšení mi vydrželo skoro do poloviny, pak nevím co se stalo, ale jako bych začala číst jinou knížku. Dej se začal protahovat a všechno to najednou bylo takové nucené, na sílu. Stala se z toho česká telenovela s neskutečně nesympatickýma postavama. I ty děti byly na přesdržku!

Aliii
16.01.2019 2 z 5

Od knihy i od tak vychvalované autorky jsem čekala něco jiného - více té detektivky a méně vztahových propletenců. Líbil se mi vlastně až závěr knihy, po probuzení Míši. Styl autorky mi také úplně neseděl a upřímně se mi do žádné její další knížky nechce.

devildeny
15.01.2019 5 z 5

Mé první seznámení s autorkou a musím říct, že jsem naprosto spokojená. Líbil se mi smysl pro humor autorky i v ne příliš veselém příběhu. Psychologie postav byla vzhledem k jejich životním zkušenostem realistická a každá postava byla něčím zajímavá. Já jsem se bavila, nemám co vytknout.

LajkaVonSputnik
13.01.2019 5 z 5

Pro mě byla kniha velmi milé překvapení a jedna z těch, co se špatně odkládá. Radka Třeštíková ukázala, že psát umí. Postavy i dialogy byly uvěřitelné, příběh zajímavý. Hodně povedené mi přišly dětské konverzace. Detektivní příběh je spíš v pozadí a popisují se osudy postav před onou událostí , což mi vyhovovalo, protože klasické detektivky nejsou úplně můj šálek kávy.

Shanib
10.01.2019 odpad!

Nedočetla jsem. Ze začátku jsem si myslela, že to bude skvělá knížka, ale jak jsem otáčela stránky, tak tím víc mi vadilo...no vlastně všechno. Takže se nebudu ani dál rozepisovat. Kniha mě odradila od čtení jakýchkoliv dalších titulů autorky.

Acnaj
08.01.2019 4 z 5

Začala jsem knihu číst aniž bych tušila o čem kniha je. Ale opravdu mě překvapila a přečetla jsem ji za dva dny. Napínavá, má spád... Akorát zezačátku jsem se zamotávala do postav, tak jsem se musela občas vracet.

Petruš999
08.01.2019 4 z 5

Příjemné čtení, autorka udržuje napětí do poslední stránky, překvapivý závěr.

babicka_amalka
08.01.2019 2 z 5

všude velkolepé recenze - na další z okamžitě zapomenutelných knih (snad ještě dřív, než dočteno) současné české autorky, připomínající spíš než kvalitní příběh nepříliš povedené školní slohové cvičení;

Ba.Ru
07.01.2019 5 z 5

Zajímavě vystavěný děj, který je přehledný, nikam zbytečně neodbočuje a nezatěžuje čtenáře zbytečným množstvím vedlejších postav. Dobře promyšlená zápletka i závěr. Doporučuji.

evajs.evajsek
05.01.2019 5 z 5

Radka Třeštíková opět nezklamala. Líbilo se mi, že v každé kapitole nějakým způsobem představila postavu další hrdinky , o které se v následujícím vyprávění rozvine v samostatný příběh. Pěkné čtení.

RenoPi
04.01.2019 4 z 5

Výborné, čtivé a ze života.

Pif_Paff
02.01.2019 4 z 5

Přečteno téměř jedním dechem. Jen konec mi maličko přišel, jako by se do něho autorka snažila narvat na poslední chvíli co nejvíce děje. Moje první od RT.

Evcakop
30.12.2018 3 z 5

Děj je zajímavý, ale styl, jakým je kniha napsaná, se mi nelíbil.

bubblebut
30.12.2018 2 z 5

Špatně se mi četla. Na můj vkus RT používala až moc dlouhá souvětí, která by mohla s přehledem rozepsat do několika vět. Začít knihu jejím vlastním koncem mi přijde originální, ovšem u detektivky to asi úplně nedokážu ocenit. Celkový dojem z knihy mám hodně zmatený, zápletka mě nijak zvlášť nefascinovala, místy mi pasáže přišly umělé a nereálné a taky zbytečně moc natahované. Plusové body dávám za to, že jsem se s podobně napsanou knihou doposud nesetkala.

Alex_Jura
30.12.2018 odpad!

Kamarádka tvrdila, že tohle jediné se od RT jakž takž dá číst... Za mě žádná sláva. Napsat detektivku - to už je vyšší level, na to nestačí jen zamíchat do děje zločin. A podtitul “Tak trochu jiná detektivka” jako alibi fakt neobstojí.

Vztahový propletenec celkem křečovitý, ale budiž. Asi nejplastičtěji jsou popsaní Meda a Bruno, zbytek postav splývá v papírové šedi.

Kdyby mě Bábovky a Dobře mi tak totálně neotrávily, řekla bych: Radko, držte se svého kopyta. Takhle nevím. Co třeba články v Blesku pro ženy?

Marťanov
29.12.2018 5 z 5

Moje prvni kniha od R. Třeštíkové. Kniha mě naprosto pohltila a splnila očekavani.

applause
25.12.2018 4 z 5

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst hodně dlouho. Konečně na mě vyšla rezervace v knihovně a dostala jsem se k ni. Zrovna v období Vánoc, které jsou také v knize zmiňované, to jsem nevěděla. Začátek knížky začíná přímo vtažením do děje, že nechápete, co se děje. Jak se děj vyvíjí, tak vas začne zajímat, co se bude dít dál a proč se stalo to, co se stalo. A vše se zamotá ještě víc, než by se dalo čekat. Zápletka se mi líbila. Autorka přidává do děje své další myšlenky, které mi nevadily, naopak jsem přemýšlela, co se stane dál. Musím říct, že postava Honzy mi nebyla sympatická už od samého začatku a pak se mé tušení jen potvrdilo. Nepříjde mi správné nutit někoho, aby vas miloval, jen proto, že vy to potřebujete, když on sám nechce. To není láska, to je majetnictví. Konec se vyvinul opravdu nečekaně a v kontextu celého díla mi přišel useknutý, možná až odfláklý, že jsem byla zmatená, jak Míša v druhé časti knihy. Proto dávám čtyři hvězdičky. Konec je otevřený, že si můžete domyslet, jak to celé dopadlo. To beru jako přínos, protože by to bylo už na můj vkus zamotané příliš. Je to má první kniha této autorky a určitě ne poslední. Doporučuji.

miuk
24.12.2018 2 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, připadalo mi to jako slohovka nějakého středoškoláka. Pak jsem si na styl psaní zvykla, zápletka mě pohltila, ale zase ne tak, že bych nad knihou nějak "filozofovala". Jako oddychovka dobré, ale snadno zapomenutelné.