Osm

Osm
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3147 3147

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

Hankah265
24.12.2018 5 z 5

Tak tahle kniha mě moc bavila... Přečteno za 2 dny. Pro mě zatím nejlepší od R. Třeštíkové.

Knižní střípky
21.12.2018 5 z 5

Mám za sebou již Bábovky a nedávno Veselí a jsem opět spokojená. Nemůžu si pomoci, ale opravdu jsem. Přiznám se, že strašně dlouho jsem se autorce vyhýbala , nechtělo se mi do ní, ale mně ty její knihy prostě baví. Je pravda, že veselou mysl z nich nemám, ale na tu mám zase jiné autory. Osm se mi líbilo asi nejvíce.

Ctv
15.12.2018 3 z 5

Po Bábovkách moje druhá Třeštíková.
Bylo zajímavé začít koncem, i když jsem se k tomu konci a začátku musela po chvíli vrátit a přečíst si ho znova, protože bez znalosti pozdějších událostí mi moc smysl nedával.
Četlo se mi to hezky, ten vztahový zapletenec byl rozmotávaný postupně a to mě udržovalo v napětí. Musím uznat, že paní Třeštíková tohle velmi dobře ovládá. Je to jako u mého starého francouzského buldočka, kterého není možné dostat ven do zimy aby se vyvenčil - lákám ho na piškot, on za ním jde a dostane ho až venku. Se čtením Osm to bylo podobné. Autorka vždycky naznačila něco, co se stane dál v knize a ten náznak byl tak dráždivý a já se tak potřebovala dozvědět, co onen náznak znamenal, že jsem prostě knížku nemohla odložit a musela číst dál - jako pes za piškotem jsem šla za pokračováním příběhu. Možná to bylo zbytečně dlouhé, takové natahované. Také jsem si z toho odnesla pocit, že polovina lidí jsou svým způsobem magoři.
Chtěla jsem dát čtyři hvězdičky, ale nedám, protože mě vytáčí, když kniha nemá konec nebo ho má tak blbý, že vlastně žádný nemá. A Osm je přesně ten případ. Takže za tři :-)

ddkk
07.12.2018 3 z 5

Žádná velká literatura, oddechové čtení. Své čtenáře si zřejmě našla, pro mne trochu nejasné co to vlastně je. Ani ryba ani rak. Tři hvězdičky dávám za autorčinu pisatelskou zručnost.

MS47
03.12.2018

Knížka se velmi dobře čte, zajímavý příběh.

anna0480
22.11.2018 5 z 5

Ať si hlavu namáhám jak chci, nenapadá mě snad jediné negativum, jediná výtka, kterou bych k této knize měla. Autorčin bestseller Bábovky se mi líbil taky a tak jsem ke knize, navzdory obálce, která ve mně budí představu laciného ženského románu, přistupovala s nadšeným očekáváním.
Osm. Kniha má netradiční rozdělení, začíná "Skorokoncem" a ne začátkem, jak jsme jinak většinou zvyklí. O to víc mě ale čtení bavilo. V příběhu se opět vyskytuje více postav, po pár stránkách jsem se v nich ale dokázala v pohodě vyznat, takže ani to nebylo mínusem.

Navzdory tomu, že nese kniha označení "netradiční detektivka", bych ji za detektivku ani tak nepovažovala. Spíš jde o příběh o mezilidských vztazích, o lásce a o tom, kam až je pro ni člověk ochoten zajít.

mekkejla
20.11.2018 5 z 5

Já jsem nadšená. Bylo to svižné, vtipné, napínavé, byla tam láska i nenávist, prostě všechno. V příběhu i v postavách jsem se vyznala a Míša mi přirostla k srdci. Je celkem děsivé, jak málo stačí k tomu, aby se láska zvrtla a jak může i celkem normální člověk pod tíhou emocí zblbnout.

Andrea K.
19.11.2018 3 z 5

Je to moje první knížka od Radky Třeštíkové. Čtivé, vtáhlo mě to do děje ... až na ten "konec". Čekala jsem nějaké velké odhalení a ono nic :-P

attila1
12.11.2018 5 z 5

Čtivá knížka,pěkný děj za mě od Radky Třeštíkové zatím nejlepší knížka.

cibulka 8
12.11.2018 3 z 5

Z poslední kapitoly mi zůstalo mrazení v zádech. A zamýšlím se, kam až to může zajít, když dítě vyrůstá bez rodiny a s pocity, že nikam nepatří.
V předešlých komentářích se často objevuje, že kniha nemá konec, ale já si myslím opak. A o tom, co se stalo v Ďáblickém háji mám úplně jasnou představu.

Liilith
05.11.2018 3 z 5

Vtáhne a pohltí. Tak by se dal stručně charakterizovat román Radky Třeštíkové Osm. Žánrově je to trochu detektivka, zároveň kniha humorná i romantická se správnou dávkou erotiky i thrilleru

tynka65
04.11.2018 5 z 5

První setkání s Radkou Třeštíkovou a vím, že určitě nebude poslední! Skvělé! Skvělé! Skvělé! ... Každý den, každou minutu jsem musela o knize přemýšlet a vyprávět o ději manželovi a spekulovat jak to asi všechno mohlo být! Knížky, které mi nedají spát jsou mé úplně nejoblíbenější!!

lucie5407
01.11.2018

Neubranim se srovnani s Babovkami, ktere jsem cetla pred Osm. Radky styl psani mam rada, jeji knizky se ctou samy. Po Babovkach jsem se bala prekombinovatosti a nejasneho konce, ale byla jsem mile prekvapena. Osm jsem zhltla velmi rychle, narozdil od Babovek zde bylo vse jasne, konec vicemene uzavreny, jen mi prisel takovy odflakly, porad jsem cekala neco WOW a ono to proste jen tak nejak vysumelo.... Postavy mi prisly realne, nikdo mi nebyl vylozene nesympaticky nebo labilni, jak tu bylo nekolikrat napsano, dost jsem se videla v Mise (krom poslednich pasazi). Nektere postavy a jejich pribehy mi v knize prisly naprosto zbytecne, az nudne (Honzovo studentka, porucik Sereda a jeji kratka epizoda na konci).

RézinaKudrnatá
30.10.2018 4 z 5

Knihu jsem měla dlouho rozečtenou. Došlo na ní až na dovolené, kde jsem jí přečetla, dá se říct - jedním dechem. Často jsem se bavila u humorných pochodů dětí. Nemám ráda otevřené konce, takže jsem zůstala sedět s velkým otazníkem. Každopádně knihu velice doporučuji.

Danielle_R
23.10.2018 4 z 5

Knihy Radky Třeštíkové jsou velmi čtivé. Kniha měla spád, jen mě mrzel ten otevřený konec. Ale po přečtení více knih od R. Třeštíkové vidím, že tak končí většina.

EvikU.
19.10.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Moc se mi líbí autorky styl. Četla se rychle a sama až mi bylo líto, že už je přečtená. Jen mi vadilo, že to nebylo dovyšetřený. Sice bylo jasný jak to bylo, ale že to nedokončila policie atd.

martina2615
15.10.2018 3 z 5

Knížka Osm je mé první setkání s literární tvorbou Radky Třeštíkové. Radku sleduji na FB, její humor je mi blízký a i styl psaní je mi hodně sympatický, přesto mě knížka velmi mile překvapila jak svou čtivostí, tak i příběhem. A dovolím si nesouhlasit s uživatelkou @JankaV80, podle mne je "pachatel" jen jeden a celkem jasně identifikovatelný, i když ne úplně okázale :)

Styblice
11.10.2018 3 z 5

Velice příjemné počtení, kniha mne překvapila! Spoustu lásky, napětí, radosti i šílenství! Maličko mě zamrzel otevřený konec, ale přesto bych ji každému doporučila :-)

Katuska88
08.10.2018 3 z 5

Zvláštním specifikem této autorky, jsou, zdá se, otevřené konce.
A z toho jsem v rozpacích já.
Při čtení této knihy jsem se podivovala hlavně nad tím, jak se v příběhu může objevit x lidí, kteří jsou každý z nich, jedním či druhým směrem slušně řečeno hnutí.
Nebylo to tak strašné čtení, ale Bábovky se mi rozhodně líbily více, i když se to asi úplně nedá srovnávat. Každá kniha je úplně jiná.

JankaV80
08.10.2018 4 z 5

Toto byla druhá kniha (první knihou byly Bábovky), kterou jsem od autorky četla a rozhodně se mi líbila. Líbil se mi styl psaní i příběh samotný, který má tak trochu otevřený konec - myslím si, že v knize je celkem jasně naznačeno, že pachatelem mohly být jen 2 postavy. To, že příběh není uzavřený hodnotím kladně, vždyť přece ani v reálném živote se nedaří vždy všechno vyřešit.
Nesouhlasím ani s názorem, který se tu celkem dost často objevuje, že plno postav je negativních. Alice ani Míša se mi negativní nejeví (ano, Alice je urputná v tom, jak neustále shání chlapa, ale není negativní). Ani Max se mi negativní nezdá - je to prostě chlap (doktor), který v práci léčí a doma by chtěl mít hlavně pohodu.
Kniha je rozhodně sondou do srdcí hlavních postav. Čtenář prožije v příběhu několik různých typů a velikostí lásky jedné postavy k druhé.
Knihu rozhodně doporučuji, bude se líbit.