Osm

Osm
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3147 3147

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

LucušN.
30.08.2018 3 z 5

Za mne dvě a půl hvězdy, i tak to je na tuto knihu dost. Autorka by se spíš měla zaměřit na kvalitu místo kvantity.

kattyska
30.08.2018 5 z 5

Kniha Osm se mi líbila více než Bábovky, zajímavě pojatá a jednou si ji určitě přečtu znovu.

Alex.rrr
27.08.2018 4 z 5

Jako detektivku bych knihu rozhodně nenazvala, ale jako čtivý román určitě. Zajímavým způsobem je zde ukázán pohled na život několika rodin i jednotlivců. Kladně hodnotím humor autorky, která vtipně dovedla situace dokreslit o (ruku na srdce) reálné myšlenkové pochody, které pobavily. Je zde hezky ukázáno co udělá jedno špatné rozhodnutí a co vše to může ovlivnit. Trochu mě rozladilo zakončení, kdy jsem moc nevěděla co si z něj vybrat, ale to je celkem malý detail. Na letní čtení ideální a rozhodně stokrát lepší než Bábovky.

Zuzulin
25.08.2018 3 z 5

Osm ... upřímně nevím, co na tuto knihu napsat. Začátek knihy mě zaujal, prostředek knihy se mi táhl a konec vzal trochu jiný vtipný směr. Konec se mi vážně líbil a pořád jsem se něčemu musela smát. ALE, co mě zklamalo, že kniha skončí z ničeho nic a nevíte, jak příběh nakonec dopadne. Je to velká škoda

lee5747
24.08.2018 3 z 5

Za mě je super ta propletenost, která mě moc baví, ale oproti Bábovkám mě to nadchlo trochu méně. Postavy mi nepřirostli tak k srdci a jako detektivka mi knížka už vůbec nepřišla.

greetchen
24.08.2018 4 z 5

Knihu jsem si pořídila hned jak vyšla, a ač se mi autorčiny předchozí tituly celkem líbily, nemohla jsem se k ní nějak propracovat. Po útlých Bábovkách jsem se obávala tloušťky, mně osobně se nelíbí ani přebal knihy. Nakonec ale toto léto došlo i na ni a musím uznat, že můj odpor byl zbytečný. Kniha se četla velmi příjemně, jazyk Radky Třeštíkové je specifický, někomu může připadat nepříjemný, ale mně vyhovuje. Jakoby hnal příběh s urputností a naléhavostí rychleji dopředu. Jakmile jsem začala číst, už jsem nechtěla knihu odkládat. Příběh je hezky vykreslený, příjemně graduje, jen závěr působí, že autorce došel dech a honem honem spíchla nějaký závěr. Ne že by byl odbytý a špatný, ale spíše ho najednou bez servítek před čtenáře plácne a hotovo.

Hospodyňka
24.08.2018 3 z 5

Je to takový tvarohový koláč s hrozinkami, které spousta lidí nesnáší, ale moc dobře ví, že právě ty dávají všemu tu chuť. No a pak se najdou tací, co hrozinky milují a ochotně je sezobnou a hledají další. Jinak v knize se mi líbily popsané myšlenkové pochody dětí a toho kocoura. V reálu bych zbytek dospělých aktérů poslala vyhledat odbornou pomoc, nebo jim upekla koláč.

kackamy
20.08.2018 1 z 5

Osobně moc nerozumím tomu označení "detektivní příběh" - přijde mi, že Osm je vše, jen ne detektivka. Pro mě to byla kniha plná protivných charakterů a rozvleklých vět, které po chvíli přestanou dávat čtenáři smysl. Místy jsem vážně uvažovala nad tím, jestli autorce trvalo déle než dvě noci ten příběh sepsat. Jedna hvězda za to, že si kniha udržela mou pozornost až do konce, víc ani ťuk.

iva2423
16.08.2018 4 z 5

Docela dobré.

reňa30
14.08.2018 4 z 5

skvělé oddechové čtení ...moc jsem si to užila.

JaKa1974
13.08.2018 5 z 5

Po knize Bábovky od této autorky jsem se do čtení pouštěla s nedůvěrou, ale po pár stránkách jsem změnila názor. Kniha čtivá a napínavá až do poslední stránky.

Aerine
06.08.2018 4 z 5

Detektivní zápletka je opravdu jen prostředkem k odvyprávění zamotaných lidských osudů. Po zkušenostech ze svého vlastního okolí mě nijak extra motivy neudivovaly, naopak - postavy měly uvěřitelné, zdůvodnitelné motivy ke svému chování, i když poměrně výrazně vyhrocené. Rozluštění detektivní zápletky nebylo nijak složité, ale jde asi o to, nakolik postavy prokouknete a jak moc vnímáte detaily ve vyprávění, které vám pomohou v roli detektiva ;-)

Terka72
04.08.2018 4 z 5

Skvělá oddechová kniha, jedna z nejlepších, kterou jsem ted za poslední dobu četla. Opravdu jsem si čtení užila :)
Doporučuji!

Denisa153
03.08.2018 4 z 5

Super oddechovka, krásně se čte, není to zbytečně zdlouhavé a natahované. U autorky mám problém se ze začátku zorientovat v postavách, ale jakmile zjistím kdo je kdo je to super.

weberda
31.07.2018 4 z 5

Trochu zamotaný konec,ale jinak super čtivá knížka na dovolenou

hetty64
28.07.2018 5 z 5

Autorka má velmi specifický styl psaní, možná právě z tohoto důvodu mě kniha opravdu zaujala. Kniha se dobře četla a měla spád i spletitý a docela nepředvídatelný děj, jímž si procházely poutavé postavy.

kap66
26.07.2018 2 z 5

Radka Třeštíková je mladá česká spisovatelka a patří do kulturní rodiny, které si vážím (vím, že tohle sem zrovna nepatří, berte to prosím s nadhledem). Proto při hodnocení hledám klady.
Čtivý styl (s P. Hartlem máte trochu pravdu, ale to by byl pro mě mínus; RT píše přece jenom čistěji). Je to román o lidech, kteří se snaží realizovat rodinu, bohužel i za cenu porušení pravidla "moje rodina končí tam, kde začíná rodina někoho jiného". Postavy jsou silně provázané, až tak, že přistoupí na extrémní řešení, aby onu provázanost přeťaly či ji naopak obnovily.
Čím se odlišit, aby jako nová autorka zaujala? Styl, zápletka založená na mileneckých vztazích, současnost - obvyklé. Takže postavy: s nikým takovým se normálně nesetkávám - svou povrchností, vyšinutostí, nemorálností, slabošstvím a nelogickým jednáním mě frustrovaly po celou četbu. Vyšetřování a vůbec celá "detektivní linie" jsou slabé.
Pro mě tedy pouze seznámení s další českou autorkou, odškrtnuto.

Pet13
26.07.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila, možná víc než Bábovky. Dost mě zaujaly poznámky k budoucímu vývoji příběhu.

VeronikaAug
25.07.2018 5 z 5

Mě se Osm líbilo. Zápletka byla netradiční a zajímavě okořeněná, věrohodnost to mělo, dělala jsem 7 let au-pair a setkala jsem se s ruznýma případama kolegyň, člověk by si měl dávat pozor na to, koho si pouští do soukromí. Konec nekonec byl originální, k Radce naprosto seděl, žádný okázalý happy end nečekejte. Radka je podle mě skvělý vypravěč, je třeba si zvyknout, že její příběhy jsou spletité, určitě to není čtení pro každého, ale mě prostě sedla. Je taková melancholicky vtipná, za sebe její knihy doporučuju.

emve
23.07.2018 2 z 5

Jako ja vím, že je to oddechovka, a tak jsem neměla příliš velká očekávání...ale ten konec? Vůbec se k průběhu knihy nehodí, strašně tomu uškodil. A taky si nejsem jistá, jestli se ty tři scény dají označit za detektivní zápletku. Celkově prostě nelogicky vystavěný příběh se spoustou nevysvětlených a zvláštních zápletek...jazykově taky spíš podprůměr.