Osm

Osm
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3147 3147

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

kanitsuj
01.06.2018 3 z 5

Nebýt nevydařeného zakončení ve stylu "letem světem", kde o náhody rozhodně není nouze, hodnotila bych román lépe. Je jednoznačně lepší než např. autorčiny "Bábovky", ale čekala jsem asi něco trochu více propracovanějšího. Styl psaní je zajímavý, ale zpočátku jsem se trochu ztrácela kvůli zmatenému přeskakování časových posloupností a příliš velkému počtu postav.

Lefíček
28.05.2018 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, pak mě to chytlo a už jsem se nemohla odtrhnout. Zajímavý konec, že by si autorka otvírala dveře pro další pokračování?

LeHor
25.05.2018 4 z 5

Líbilo se mi to, zajímavý styl. Poslední stránky nešlo knihu odložit, ale ten konec? Že by Osm II?

ZÓNA
23.05.2018 3 z 5

Nepřistupoval jsem ke knize jako k detektivce. Zaujal mě strmý vzestup paní Třeštíkové a knihu jsem začal číst na doporučení.
Kniha se zpočátku tváří jako detektivní příběh. Koneckonců i tak končí. To mezi tím je objasnění, přiblížení a psychologie jednotlivých postav příběhu.
Celkově vzato mi přijde vše uspěchané a nedotažené. Jistě, postavy jsou propletené a zápletka svoji jednoduchostí činí vyšetřovaní složitějším, než se zdá.
Nicméně prostor nedostali kriminalisté, nýbrž podezřelí. A možná to mělo být naopak.
Rozumím touze překvapit, ale chápu i nevýraznost celku.
Styl psaní je zajímavý, ale ve finále ničím překvapivý.
Není to osudová kniha. Proniknete jí a vylezete suší. Neulpí na Vás její dech, ani prach...

Doemit
21.05.2018 4 z 5

Celou knihu jsem byla napjatá jak příběh skončí. Posledních 100 stránek jsem přečetla raz dva, ale ten konec mě překvapil. Tedy doufám, že v mé knize chybí pár stránek, protože takto rychlý konec se mi nelíbí :D

misaa.p
20.05.2018 4 z 5

Celý příběh jsem byla zvědavá, jak to dopadne, tudíž posledních 150 stran jsem doslova hltala. Zajímavé čtení, které bylo napínavé. Styl Radky Třeštíkové mi vyhovuje, stejně jako Bábovky, byla tohle fajn kniha a věřím, že ještě sáhnu po její knize.

Tesininka
18.05.2018 4 z 5

Knihu jsem sice přečetla jedním dechem, ale to jen, protože jsem byla zvědavá jak to celé skončí. Docela mě mrzelo co autorka dokázala z hlavní hrdinky udělat.

Michalka98
16.05.2018 3 z 5

Musím říct, že kniha se mi poměrně špatně hodnotí. Líbí se mi zajímavý způsob vyprávění a také jazyk. Samotný příběh mi přišel velmi zvláštní, celou dobu jsem měla pocit, že se děj odehrává spíš někde v USA. Nejspíš proto, že mi spousta věcí do českého prostředí neseděla. Nemůžu si pomoct, ale místy byl příběh na můj vkus zvrácený a některé situace jsem těžko přijímala. Nicméně ke konci příběh zajímavě gradoval, rozuzlení bylo také nápadité ( taková varianta mě nenapadla ), ale konec zase příliš useknutý. Celkově tedy 2,5 - 3 hvězdy.

Katka531
15.05.2018

Kniha se mi moc líbila. Asi bych nad ní postavila od Třeštíkové Bábovky. Nicméně i tato kniha mne dostala. Spíše, než detektivní zápletku, která se mi zdála taková plytká, nepropracovaná a na konci už úplně nedotažená a odbitá, se mi velmi líbily psychologické části knihy. Moc hezky vykreslené úvahy a myšlenky postav. Snad každý se musel v některých pocitech alespoň trochu poznat nebo mu byly jinak blízké.

Ronny
15.05.2018 1 z 5

Tak jsem po předešlém zklamání z Bábovek chtěla dát autorce další šanci. Ale nešlo to. Po přečtení tolika jiných kvalitních knih se ptám, proč někdo něco takového píše?
A proč to někdo čte? Porovnat tuto knihu např. s knihou Hana od Mornštajnové se ani nedá, je to 100:1.

1v8na
11.05.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Zaujalo mě poskládání příběhu - nastínění situace. co tomu předcházelo, co je poté. Kniha byla velmi čtivá a rychlé ubíhala. Je zde několik postav, které spojuje hlavní zápletka.
Ani jedna z postav není kladná, což se mi líbilo - umocňujete to uvěřitelnost příběhu.
Jen konec mi přišel takový useklý.....

pet_pet
11.05.2018 3 z 5

Svižné čtení, jen ten konec takový moc rychlý :-)

kotuldaa
07.05.2018

Než jsem se zacetla chvilku trvalo, ale celkový dojem ujde

Brambu
06.05.2018 3 z 5

Tak jsem si zase po nějaké době dopřála Radku Třeštíkovou a na to, že to byla její první detektivka tak se mi to celkem líbilo. Opět se tu setkáváme s několika propojenými příběhy postav, které jsou vzájemně propletené. Děj je popisován retrospektivně, tudíž se postupně dozvídáme, jak to vlastně všechno bylo. A ztráta paměti hlavní hrdinky je už jen třešinkou na dortu, to aby nás autorka o něco déle napínala. Ovšem prvotřídní krimi od toho nečekejte.

misacaj
05.05.2018 2 z 5

Kniha rozhodně nedosahuje moc velkých kvalit. Kdyby tohle napsal někdo méně známý, určitě by se neprodávala. Chování postav mi občas přislo zvláštní. Místy mě děj nebavil a dočetla jsem jenom kvůli čtenářské výzvě. Za mě ztráta času.

Arella
05.05.2018 2 z 5

Za mě špatné. Chtěla jsem dát paní Třeštíkové ještě šanci, po zklamání z Bábovek, ale obávám se, že to byla šance poslední. První třetina knihy docela dobré, pak se to opět zvrtlo a čtení mi bylo až nepříjemné. Kladně hodnotím rozvržení knihy, nápad, zápletka byla fajn. Avšak vůbec mi nesedí styl jazyku. Postavy byly málo prokreslené, všechno bylo tak nějak nalajnováno, okomentováno, plné klišé, stereotypů, nemístných poznámek. Jako čtenář jsem si to vůbec nevychutnala, nedostala jsem prostor k vytvoření vlastního názoru na hrdiny nebo situace, na zamyšlení. Hold asi nejsem cílová skupina. Čtení zdar!

alnahu
04.05.2018 3 z 5

Kniha začíná zvláštně Skoro koncem –kdy leží dívka Míša v kómatu v nemocnici, potom co ji někdo střelil do hlavy, na návštěvu za ní přijde přítel Honza a kamarádka Alice. Jejich chování je velmi zvláštní a proto jsou všichni podezřelí. Pak pokračuje kniha začátkem, prostředkem , koncem a nakonec opět začátkem. Na mě působila kniha chaoticky. Kniha je sice čtivá ,ale podle mne nadhodnocená.

J.books
02.05.2018 5 z 5

Velmi dobrá detektivka a román v jednom. Rozhodě pro ženy. Dobrá zápletka, skvělý styl psaní, kniha se čte sama.

Dixinka
01.05.2018 5 z 5

Nádhera, super, doporučuji. To jsou tři slova v komentáři. Opravdu povedené díloa doufám, že vznikne pokračování.

ErikaJ
26.04.2018 5 z 5

Za mě dobrý.Je to taková oddychovka. Kniha se četla lehce,nenudila jsem se,zakončení přišlo v pravý čas,netřeba děj prodlužovat.