Osm

Osm
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3147 3147

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

astina
23.04.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla za víkend, pohodová oddychovka. Spíš než detektivka je to psychologický román. Za mě 4 hvězdičky.

kikies
19.04.2018 3 z 5

Je to zábavné, zajímavé a takové nezvyklé. Čte se to dobře, ale hrozně mi vadily postavy. Strašně nesympatické, v podstatě žádný pozitivní hrdina, takže to celé působí dost depresivně. A závěr je podle mě nedodělaný, ten příběh si ještě kus zasloužil...

JessieEx
17.04.2018 3 z 5

Opět se mi potvrdilo, že NEVĚRA je téma, které prostě Radku Třeštíkovou provází ve všech jejích knihách a nejspíš se ho jen tak nepustí, ač jsem v to doufala. Já toto téma nemusím, takové knihy nevyhledávám, ale po "Osmičce" jsem sáhla protože když pominu tu nevěru, je Radka Třeštíková skvělá. Stejně jako u Bábovek přemýšlím, zda dát knize 3 nebo 4 hvězdičky - prozatím tu otázku nechám otevřenou, zakotvím to nejspíš na 3 a půl* :)
Radka báječně pracuje se vztahovými propletenci. Je celkem zábavné odhalovat "kdo, s kým a proč". Ona se v tom neztrácí a má vše správně načasované. Rafinovaně. Byla by radost to číst, ale trochu mě brzdí negativní emoce čišící z každé věty. Není to jen tím chladným a strohým stylem psaní. Divím se, kde na to Radka chodí, nevypadá, že by vedla nešťastný život. Budu věřit, že inspiraci nikde nečerpala, že je to vše jen z její hlavy, protože představa Prahy plné nešťastných lidí mě deprimuje. Žádný z jejích hrdinů nevede šťastný a spokojený život.
Nicméně i do takového příběhu dokázala autorka zakomponovat některé humorné prvky, za které jsem moc vděčná. Celkově na mě kniha udělala velmi kladný dojem, konec nemusel být tak natahovaný, vše jsem přečetla během jediného dne, ale u poslední kapitoly jsem už usínala, takže jsem ráno vůbec nevěděla a musela si ji přečíst znova. Ale doporučuji!

julie111
15.04.2018 3 z 5

nejedná se o kvalitní detektivku ale o jednoduchý, poměrně čtivý román pro ženy. Více bych rozšířila pasáž kde se popisuje schizofrenní chování hlavní postavy ale celkově to byla jednoduchá a docela předvidatelná četba.

Šošán
13.04.2018 5 z 5

Doporučuji.

dendishek
11.04.2018 2 z 5

Podle níže uváděných komentářů jsem odtušila, že se uživatelé dělí na dva tábory: ti, kteří knihu milují díky zábavnosti a originalitě, a ti druzí, kteří ji považují za obrovské dílo nesympatie a smutku. Já spadám do druhého tábora. Děj mě opět (stejně jako v Bábovkách) vtáhl do krutého světa plného sebelítosti, falše, závisti, krutosti a divných jedinců. Knihu bych maximálně doporučila přečíst studentům psychologie. Rozbor všech postav by stačil na celou diplomovou práci.

marge74
07.04.2018 3 z 5

Moje druhá knížka od Třeštíkové, líbila se mi mnohem víc než Bábovky. Až na ten konec. Přišel mi neukončený, že by si ho měl čtenář domyslet podle své fantazie? Nedozvěděla jsem se ani časový děj toho osudného rána, kdy byla postřelená Míša. Některé pasáže, byli hodně podrobné, jiné velice strohé. Ale i tak doporučuji, knížka stála za přečtení.

Mišule_11
05.04.2018 4 z 5

Po Bábovkách jsem se na tuhle knihu těšila. Byla v něčem než ta předchozí jiná a odlišná, ale nakonec byla také překvapivě dobrá..! :) Dlouho jsem váhala nad tím, kdo vlastně hlavní hrdinku postřelil a stejně jsem měla jiné kandidáty :) V určitých chvílích mi někteří hrdinové přišli naivní a ukvapeně jednající. Také vyšetřování není to hlavní v knize, což potěší i příznivce románu, jelikož láska je v hlavní roli tady! :)

Anna 13
26.03.2018 5 z 5

Bála jsem se, že po Bábovkách bude Osm zklamáním! :O Proč?

Tohle je detektivka, která je neuvěřitelně zábavná. Je napsána tak originálním způsobem, který vás nadchne a nepustí...

Zde jsou důvody proč Osm přečíst: (za možné spoilery se omlouvám)
1) Začíná to Koncem.
2) Končí to Začátkem.
3) Každý hrdina je podezřelý, každý má dost dobrý motiv.
4) Skvělé je, že se tu nejedná o vyšetřování vraždy. Oběť byla "jen" postřelena.
5) Co tedy mladá Michaela, která přežila, ví?
6) Všechny postavy budete téměř zaručeně nesnášet. Na konci rozhodně.
7) Všechno je po celou dobu naruby.
8) Obsahuje zvraty, napětí, šmrnc. :)
9) Čekáme na vyřešení situace dlouho. A málokdo si asi tipne viníka.
10) Autorka brilantně zvládla propletení vzájemných vztahů, což nám předvedla již v Bábovkách.
11) Její román není o vyšetřování. Nebude vás štvát žádná partička detektivů.
12) Dokonale vykreslené postavy, které ve vás vyvolají paranoiu.
13) Rozhodně nutí k zamyšlení. I nad vaším životem.

Chci pokračování!!!

Třeštíková překvapila, obhájila svůj talent a svou jedinečnou nápaditostí bavila.

Garfinela
26.03.2018 5 z 5

Vynikající čtení. Zajímavé, neočekávané, vtipné. Líbí se mi, jak dokáže popsat pocity jednotlivých postav. Vše velmi uvěřitelné. Opravdu doporučuji

StephanieSimm
22.03.2018 3 z 5

Příběh byl napínavý. Oceňuji autorčinu dovednost vyprávět příběhy, vymýšlet si je. Co mě ale zklamalo, byl konec. Podle mého názoru mohla být situace „postřelení Míši“ mnohem více rozepsána a vloženo do ní napětí. Mluvím pouze o té jedné části. Jinak obdivuji Radky vypravěčské umění a schopnost psát živě a moderně. Mě, jakožto čtenářce, chybělo více popisů a poetiky. Takové to literární psaní. Také nemám ráda hrubý popis sexuálních scén v jejich knihách. V literatuře pro ženy je to příliš i když se to může zdát moderní. V každém případě má Radka Třeštíková svůj styl a psát umí. Knihu jsem rozečetla a zvědavost mě stále nutila se k ní vracet. Tuším, jak velký kus práce odvedla a kolik ji to stálo sil a času. Určitě si ráda přečtu i její další knihu.

sue_partymix
21.03.2018 4 z 5

Velice sugestivni popis chovani “hlavni” hrdinky, zhruba od tretiny knihy bych ji zakroutila krkem, tohle se autorce povedlo. Cte se dobre, rychle, idealni oddechovka.

gabrielatomes
19.03.2018 1 z 5

Kniha je sice čtivá, ale myslím, že je hodně nadhodnocována. Mně osobně přišlo rozuzlení dost předvídatelné a všechno je to lazeno do zvláštního smutku a nespokojenosti. Přitom to ale není hluboké čtení, spíš jen taková oddechovka. Podruhé už ji nejspíš neotevřete.

hrabalikoval
16.03.2018 3 z 5

Po Bábovkách, které jsem dočetla s depresí jsem dala knize osm naději. Bohužel to dopadlo poměrně stejně. Podle mě byla kniha až moc publikována. Spojení románu a detektivky bylo zajímavé a neobviklé ale nějak mi to nesedělo. Všechno to bylo tak nějak smutné ikdyž to bylo veselé. Přišlo mi to zbytečně komplikované a zvláštní. Popravdě nevím jestli si chci tuto knížku přečíst znova ikdyž nemůžu říct, že mě vysloveně nebavila.

ladush
12.03.2018

Tak. Knihu jsem si v sobě musela nechat trochu "uležet", abych ji mohla ohodnotit. Jenže stejně nevím jak. Od autorky jsem si již celkem zvykla, že její knihy v sobě nesou lehce depresivní rovinu, takže to mě ani tak nepřekvapilo. Zajímavé jsou v knize především hlavní postavy, jejichž charaktery autorka postupně vyhrotila do extrému. Je to realita? Říkám si, že je to tak trochu (možná) náhled do dnešní společnosti a vztahů. Každá z těchto postav má totiž jednoho společného jmenovatele - absenci spokojenosti. Vnímala jsem, jak jsou hrdinové osamocení, přestože sami nebyli. Nedokázali komunikovat, mluvit o svých potřebách, žili ve lžích a neustálém očekávání, které jim nebylo naplněno. A tak se cyklili v neustálém smutku a vnitřní prázdnotě. Autorka umí krásně vykreslit povahy všech osob v knize, a tak se celý příběh nezdál až tak ujetý. Přestože trochu byl. A možná to byl záměr. Každopádně, tohle je message, kterou si z knihy odnáším, která na mě z knihy dýchla (náhled do dnešní společnosti). Míši je mi upřímně líto, a její postava se mi zdála tou nejuvěřitelnější ze všech. Konec/nekonec knihy malinko zklamal, byť se mi nezdá, jako ostatním, že byl uspěchaný. Prostě otevřený konec, který vždy tak trochu podráždí. A ve mě nechal smíšené pocity. Těším se na další knihu!

JPBelmondo
10.03.2018 3 z 5

Konečně se ke mně kniha dostala a já se těšila, jak si počtu. Nu, co říct? Početla jsem si, ale na to, jakou měla kniha publicitu i ohlas, z ní zase tolik nadšená nejsem. Takže průměr. A mimochodem - ne každý umí francouzsky či švédsky a byť se dalo něco vydedukovat, tak se sluší čtenáři neznámé výrazy a pojmy někde v knize pod * objasnit.

Svilka
09.03.2018 3 z 5

Začátek knihy byl docela napínavý a bavil mě, pak se to nějak zvrtlo. Všechny postavy mi byly nesympatické, jejich chování bylo nepřirozené (někdy až úchylné). Taky od vyšetřovatelů jsem očekávala větší úsilí a profesionálnější přístup k případu. Nejvíce mě ale iritovaly vulgární výrazy, myslím, že jich tam bylo víc než dost. Jinak kniha se mi četla velmi snadno a rychle. Je to taková nenáročná oddechovka.

Mirkaha
07.03.2018 5 z 5

Super čtení. Jak je vidět, mladá a hezká chůva je většinou velký problém pro celou rodinu. Vřele doporučuji.

Jonny
06.03.2018 4 z 5

Je to čtivé. A taky dost "čtení pro baby". Místy mě ale kniha ponoukla k zamyšlení. Prostě oddechovka co neurazí.

sweeneytodd
05.03.2018 5 z 5

Rozhodně lepší než Bábovky, protože to má aspoň nějaký konec.
Postavy uvěřitelné, skvělá psychologie.
Kniha sice oddychová, ale překonala moje očekávání.