Osm

Osm
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3149 3149

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

Havrnka
05.03.2018 3 z 5

Přečetla jsem knihu během dvou dnů, ale jsem z ní trochu rozpačitá.

hvězdo.kupa
28.02.2018 5 z 5

Za mě dobrý! Přiznám se, že české autory zanedbávám a tak jsem sáhla po "bestselleru", jak tvrdili. Mně tento břitký přisprostlý humor a milenecké peripetie na čtyř stech stánkách bavil, dokonce jsem se i nahlas smála. Jednou za čas takováto četba rozhodně neuškodí.

marwinmh
28.02.2018 3 z 5

Kniha se četla lehce, děj měl spád, ale hlavní postavy do jedné byly "magoři". Občas mi jejich jednání přišlo maličko přitažené za vlasy.

Doubravka1975
27.02.2018 5 z 5

Moje první kniha od autorky a mě se teda líbila. Čtivé a napínavé, konec trochu posekaný, ale dobrý.

Janča089
24.02.2018 5 z 5

Moje první knížka od této autorky a líbila se mi. Po dlouhé době jsem četla knihu od české autorky (a ne překlad z cizího jazyka) a měla jsem pocit, že je mi proto nějak blíž. Dej nebyl šokující, avšak zajímavý a určitě ne nereálný a kniha měl spád. Bavilo mě i rozdělení na časové etapy. Příjemná kniha, kterou mohu doporučit! Až ji jednou zapomenu, klidně bych si ji přečetla znovu.

Vampier1
23.02.2018 5 z 5

Až na ten "všední" konec, super! Celou knihu jsem byla napjatá a těšila se na další a další kapitolu. Prožívala jsem každou postavu a byla s ní šťastná i naštvaná. Posledních asi padesát stran jsem netrpělivě čekala na nějakou pecku na závěr - a nic. Ale jinak bomba knížka!

mats379
23.02.2018 3 z 5

Bohužel mě kniha moc nepotěšila. Ani detektivka, ani psychologický román...se žádnou z postav se nedá ztotožnit, protože jsou nesympatické, sobecké, zlé a hloupé. Upřít se nedá pár vtipných okamžiků, čte se dobře, ale podruhé už opravdu ne.

Barbora H
22.02.2018 1 z 5

A to jsem si myslela, jak si dobře počtu... nestojí ani za komentář...

zpevSusannah
21.02.2018 3 z 5

Třeštíková má jeden velký talent - čtivost! A to je v tomto případě asi skoro všechno...
Přijde mi, že tato knížka byla spíš přehlídkou lidské hlouposti, debility a ujetosti. Jasně, byla jsem zvědavá, jak se to všechno vyvine, zda přece v tom všem nebude nějaký "wow", ale, bohužel, zázrak se nestal.
Za mě malinko zklamání po Bábovkách.

Restang
16.02.2018 2 z 5

No tak nevím. Dojmy rozpačité. Dala se číst, ale spíše jako ,,ženský,, román ? Detektivka ? To se mi nezdá ani ve snu, snad jen s detektivní zápletkou na začátku a na konci rozuzlení. Bábovky byly lepší. Uvidíme,co autorka Třeštíková předvede příště v nějaké jiné knize.

Jupijow
15.02.2018 2 z 5

Ne, děkuji. Tolik klišé v jedné knize, to se hned tak nevidí. Nechci spoilerovat, takže je nebudu vyjmenovávat, ale je tam toho požehnaně. Chápu, že autorka chtěla pracovat s určitými osobnostními typy, ale nakonec vytvořila jen nesympatické, kruté a hlavně totalně zkarikaturované figury, u kterých vám bylo úplně jedno, jak dopadnou.

Aneleh
14.02.2018 5 z 5

Moc pěkná detektivka. Tři dny jsem jen četla, četla a nebyla schopná přestat. Velmi čtivé, mně se styl autorky líbí, vystihuje přesně myšlenkové pochody a uvažování jednotlivých postav. Přitom ponechává dost prostoru pro čtenářovy vlastní úvahy. Nevadila mi ani cizí řeč, nebylo nutné jí rozumět, protože vše vyplynulo z pozdějšího děje. I konec byl v podstatě jasný a celá zápletka dobře promyšlená. Zatím se mi líbila ze všech knih této spisovatelky nejvíce.

babyboar
14.02.2018 5 z 5

Rozjezd byl trochu pomalejší, ale nakonec jsem se začetla. Líbilo se mi vyprávění příběhu na různých časových rovinách. Jen se nemohu rozhodnout, kdo z postav mi byl vůbec sympatický. Nejvíce asi dvojčata. Knížku jsem nakonec zhltala až do konce, který mi vůbec nepřišel špatný jako jiným čtenářům. Po průměrných Bábovkách jsem se pustila do Třeštíkové č.3 "To prší moře".

JancaKube
14.02.2018 4 z 5

Kniha byla zajímavá a pěkně se četla. Vadily mi vulgární výrazy, které sice měly dokresit povahu postavy ale myslím, že byly zbytečné a kniha by se bez nich obešla. Také mi vadilo, že na sebe občas postavy mluvili jinou řečí a nebylo nikde vysvětleno co říkají. Nebylo to asi nic důležitého ale bylo to nepříjemné. Každopádně konec hodně špatný. Když jsem nalistovala poslední stránku nemohla jsem uvěřit tomu, že je konec knihy. Zdá se mi to nedokončené.

michaela3483
11.02.2018 3 z 5

Ještě se mi nestalo, aby mi všechny postavy z knihy byly nesympatické.

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě, četla se dobře a rychle, proto mám v plánu zkusit nějakou další od RT.

Pilulka89
10.02.2018 4 z 5

Příběh mě vtáhnul, líbilo se mi přeskakování v čase a popis myšlenek každé z postav. Konec byl trochu zklamáním, vyvolal ve mě pocit, že bylo potřeba knihu rychle rychle odevzdat a není dle mého propracovaný tak, jak by mohl být. Jako oddechové čtení doporučím dál.

bolkovo
09.02.2018 5 z 5

Výborná kniha! Detektivka to není, spíš jen čtení, kde jste napnuti jako kšandy, jak to dopadne. Všichni se tam chovají docela realisticky, asi tak, jak to v životě chodí = to prostě nevymyslíš... Konec podle mě nezklamal vůbec.
Být režisér, tak už to točím! :)

Markytkaaa
07.02.2018 1 z 5

Toto dílko mi přijde jako "mnoho povyku pro nic" ... autorka je známá a virálně populární přes FB i IG ... z toho důvodu má své příznivkyně, fanynky, má kupní sílu ... ale upřímně se dá pochybovat o tom, jestli by tato kniha mohla vyjít jako prvotina nonameautorce ...

Dalexa
06.02.2018 5 z 5

Za mně velice příjemné počteníčko. Při čtení této knihy jsem si uvědomila, že se vlastně ztotožňuji s každou postavou. Nikdo mi nebyl vysloveně protivný, nikdo nebyl vysloveně kladný. Každý měl ve svých úvahách a činech část pravdy, které mi byly sympatické. Zvláštní forma psaní mně fakticky dostala...... Prostě za mně výborná knížka !!

Safienka
05.02.2018 4 z 5

Moje první kniha od Radky Třeštíkové. Líbí se mi její styl psaní, je čtivý a určitě nenudí. Víc pohlcující mi přišla druhá polovina, ale i tak jsem si ji užila. Čekala jsem více práce vyšetřovatelů, ale rozuzlení nám vlastně přinesla autorka svoji retrospektivou. Čtenář tak mohl poznat alespoň víc charaktery postav a udělat si o nich svůj vlastní názor.