Osm

Osm
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3149 3149

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

kaja3190
02.02.2018 5 z 5

Přišlo mi, že se o této knize docela dost mluví, tak jsem se rozhodla, že si ji přečtu. A byla jsem příjemně překvapena. Většinou české autory nečtu, protože mi přijde, že mají nižší kvalitu než třeba britové, ale tady jsem byla příjemně překvapena. Kdyby se to přeložilo do angličtiny, myslím že by z toho mohl být bestseller.

Zouharka
01.02.2018 2 z 5

četla se dobře a rychle. Pro mě něco jiného, co vždy čtu, ale proč ne. Zajímaly mě osudy hrdinů, ale ten konec ( jak už tu píší i ostatní) mi přišel divný, ..Nevim, no . Knihu jsem brala jako příjemnou oddechovku.

Lucyja
31.01.2018

Kniha se mi líbila, ze začátku jsem četla jedním dechem, bohužel ten konec mě zklamal.

lla.veronica
30.01.2018 2 z 5

Upřímně nevím, co si o knize myslet.. z obrovského množství pozitivních komentářů a celkové popularity jak díla, tak autorky, jsem se pustila do čtení s příjemným očekáváním. Nicméně, ačkoli bych ráda doporučila českou autorku s hrdostí, celkově pro mě byl příběh spíše zklamáním. Každá z postav v knize mi přišla něčím až tragicky nereálná, vadilo mi velké množství použitých vulgarismů a označení detektivka mě nutilo očekávat něco víc. Věřím, že jde i o načasování..vzít do ruky tento příběh po přečtení brilantních děl severských autorů krimi se prostě nedá.

Bablu
28.01.2018 5 z 5

Skvělá, velmi čtivá kniha.

Zuzvil
28.01.2018 4 z 5

Moje druhá knížka od Radky Třeštíkové (první byly Bábovky) a opět velká spokojenost. Chvilkami mi knížka trošku připomínala Malý pražský erotikon od Patrika Hartla, ale jen spíše náznakově. Od knížky jsem žádné hluboké myšlenky nečekala, takže jsem ani nebyla zklamaná, naopak, knížka se výborně četla a často jsem ji vůbec nemohla odložit. Líbila se mi psychologie jednotlivých postav a rozpracovanost děje.

lin24
26.01.2018 4 z 5

Není to zcela typická detektivka. Líbilo se mi vyprávění z pohledu různých postav, i prolínání se časových rovin. Celkově hezká kniha až na ten konec...

Amy27
24.01.2018 5 z 5

Tak tato kniha byla naprosto skvělá! Přečetla jsem ji za víkend! :) Děj měl spád, byl napínavý, podkreslený erotikou hned z několika pohledů a velmi čtivý. Jedinou výtku bych dala závěru knihy - až příliš "rychlý" konec a až příliš otevřený. Ale doporučuji! :)

buturenka
24.01.2018 3 z 5

prečetla, autorka má fantazie, která sahá do oblak,

eva2114
19.01.2018 5 z 5

Tato jedina kniha od autorky sa mi naozaj, naozja pacila. Citala sa lahko, rychlo, tahalo ma to citat dalej, za mna super.

pbrezinova16
18.01.2018 4 z 5

Chtěla jsem si přečíst něco od Třeštíkový a Osmička byla v regálu hned na očích. Popravdě jsem netušila o čem kniha je, když jsem jí poprvé otevřela. Nevím, čím to bylo, ale z nějakého důvodu jsem knihu nemohla odložit, dokud jsem jí prostě nedočetla. Ze začátku jsem si říkala wow, no super. Děj, zápletka, všechno zajímavé. Jak ubíhaly stránky, atmosféra řídla, až jsem dospěla do stádia, kdy mi bylo v podstatě jedno, jak to dopadne. S postavami jsem ztratila veškeré pouto, prostě mě už ani nezajímaly. Co se autorce nedá upřít, je, že píše opravdu zajímavě. Člověka to chytne, v podstatě zvítězí forma nad obsahem.

Nikuskaaa
18.01.2018 4 z 5

Podle mě je tato kniha lepší než Bábovky, které byly tak populární. Je velmi napínavá, takže nenudí

veronika5179
18.01.2018 3 z 5

Ke konci jsem se musela přemáhat, abych knihu vůbec dočetla. Postavy veskrze nesympatické a ploché, vztah hlavní hrdinky s Julií a Maxem vyšuměl tak nějak do ztracena a příběh vyprávěný očima dětí mě upřímně nebavil vůbec - chápu, že autorka nejspíš čerpala z vlastní zkušenosti, ale já to vnímala jako rušivý element. Kdybych chtěla dětský pohled, sáhnu po dětské literatuře.

Petrasim
17.01.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a dobře se četla. Zaujala mě mnohem víc než Bábovky.

mendule
17.01.2018 5 z 5

Dost dobře napsaný, nemohla jsem se odtrhnout, zajímavě vykreslené postavy, zajímavá zápletka.

Evžen82
16.01.2018 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, četla se sama. Líbí se mi příběhy vyprávěné pohledem několika postav. Míša mi byla z počátku sympatická, ale její proměna a následná závislost mi vadily. Nicméně styl Třeštíkové mi sedí a už se těším na další knihu.

Petass
16.01.2018 2 z 5

Bábovky jsem přečetla jako odpočinkovou četbu celkem lehce. Osmička mi vůbec nešla, vadil mi styl - skákání v čase. Obvykle mi to nevadí, tady jsem to nějak nedokázala překousnout... Zajímavý námět a konec mi nevadil - naopak, ale jinak zklamání...

Centurion.d
15.01.2018 3 z 5

Četlo se to docela dobře. Celkem reálné. Styl vyprávění znám zřejmě pouze u této autorky.

theanrey
14.01.2018 3 z 5

Ze začátku byla kniha zajímavá, vtipná a bavila mne. Posledních 100 stran jsem se ale do ní zamotala a dočítala jsem ji s cílem, že ji chci dočíst, když jsem se rozhodla si ji koupit.

Veroba
14.01.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila mnohem víc než "Bábovky".Napínavá, přesto nechyběl humor.Hlavně se mi líbilo,jak autorka zachytila myšlenkové pochody všech postav včetně kocoura.Za mě pět hvězdiček.