Osm

Osm
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/bmid_osm-dV2-345952.jpg 4 3106 3106

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?... celý text

axi81
11.01.2018 3 z 5

Na Radku Třeštíkovou mi překvapivě dlouho trvalo, než jsem se začetla. A přiznám se, že první třetinu jsem to chtěla vzdát. Nevzdala, chytlo mě to, a dočetla... No, dobrý. Ale..! Prostě mě opět zklamal ten konec. Ne že bych postrádala happyend, to vůbec, ale opět mi to přišlo ke konci jako takové to "honem honem, nějak to jakože hodím do tajemného ztracena, čtenář nebude vědět co teda, kdo, proč, jakože to může dopadnout jakkoli.." Respektuju, ale mě tady taková ta hra na kočku a myš ve vztahu autor - čtenář skoro uráží. Nebo nebaví. Prostě něco v tom smyslu.

Emily483
11.01.2018 4 z 5

První co mě na knize zaujalo byl určitě obal, a moje první domněnka, než jsem se dozvěděla o čem to vlastně bude, třeba ženská a jejich 8 známostí z toho jen byl vlastně ten pravý. Nebo žena co má osm dětí nebo tak. Po přečtení o čem vlastně kniha bude mě dost nadchlo, tak jsem se tedy pustila do čtení, musím říct že začátek byl celkem ucházející, ale spíš mě to začalo víc bavit až od cca 150 strany. To jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Autorka téhle knihy je moje druhá nejoblibenější, takže jsem si říkala, to bude určitě nějáký dobrý konec, určitě to dopadne něják šíleně, nebo to bude mít nějáký konec který prostě " nevymyslíš ". Po přečtění posledních stran jsem byla docela zklamaná, vůbec jsem tedy takový konec nečekala. Hlavní postavu v knize Míšu jsem si dost oblíbila, tak doufám, že autorka vydá další skvělé knihy, s lepším koncem. Dala bych 5 hvězdiček, ale ten konec si tu poslední hvězdičku nezaslouží. Tak příště :)

Miška.Miška
09.01.2018 2 z 5

Co mě nalákalo na knihu bylo že to je " detektivka ". Absolutní stráta času.

stanza
07.01.2018 4 z 5

Kniha má spád, rychle chytne a utíká. Třeštíková je dobrá vypravěčka lidských osudů.

LuckaCeallka
07.01.2018 2 z 5

knizka mi ze zacatku prisla napinava, ale potom se to uz ani nedalo cist- polovicni romka co hlida deti, kdyz sama je z decaku, co muze vedet o vychove deti....blbost

puntaumbria
06.01.2018 odpad!

Schizofrenní silně vykonstruované postavy. Celý příběh je jedna velká blbost. Ztráta času.

GaleW
04.01.2018 3 z 5

Nějak nevím, co si o tom myslet. Na knížku jsem se moc těšila, ráda podporuji české autory, ale celkově, bohužel, spíše zklamání. Každá postava v knize v čele s hlavní hrdinkou byla něčím ulítlá a divná, pak není zase až tak obtížné o něčem podobném psát, ale zase velmi oceňuji nápad s detektivní zápletkou. Ty pasáže v cizím jazyce mi také trochu vadily.

Inka063
03.01.2018 4 z 5

Co může způsobit citová závislost Míši? Touha někam patřit, být oceňována a chválena. Kam až může jít, když jí to berou? A což teprv citová deprivace Julie!
Když se Míša rozvzpomene, vydá se hledat.
Za mě závěr výborný: naprosto špatná stopa. Co bude dál?

verushka19
02.01.2018 3 z 5

Kniha se četla moc hezky. Byla napínavá. Dala bych za ní pět hvězd, ale bohužel ten konec mě docela zklamal, mohl být více rozvedený než nějaké nepodstatné kapitoly v knize.

Makaja
02.01.2018 3 z 5

Pro mě trochu zklamání. Styl psaní dejme tomu, je to prostě její styl dlouhých vět, nepřekáží mi, i když učitelky češtiny by z ní radost neměly. Čtivost ušla - zpočátku dobré, pak jsem se začínala nějak nudit. Děj celkem promyšlený, ale..... zbytečně dlouhé, mám sice ráda tlusté knihy, ale poslední dobou se mi vše zdá tak nějak uměle roztažené. Postavy poněkud mimo realitu, všechny, až na kocoura. Vyústění jsem víceméně očekávala minimálně od poloviny knihy, což u "detektivky" není žádoucí. A především, moc nechápu tu potřebu používání cizí řeči (bez překladu třeba pod čarou). Mám štěstí, že francouzky umím a tak jsem bez domýšlení rozuměla alespoň něčemu, přesto ale proč???? Poslední odstavec lze samozřejmě pochopit i jen se znalostí angličtiny nebo němčiny, možná i bez ní, přesto si nemyslím, že by to knize přidalo na literární hodnotě.

subisi
01.01.2018 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a moc mě bavila. Dávám 4/5, protože závěr mě hodně zklamal, ale jinak to bylo fajn.

sinamona
30.12.2017

Mám R. Třeštíkovou ráda-její tvorbu, ať si říká kdo chce co chce o detektivce a českém autorovi-autorce apod.
Osm jsem přečetla na dovolené a kniha byla fajn, je trochu klidnější než předešlá tvorba, už ani ne tak zběsile překombinovaná. Příběh samozřejmě propletený, ale sedl mi, ne že bych z toho byla ohromená, to ne, to jsem spíš byla vyjukaná z Bábovek své doby. Hodnotím tak 75% a těším se na další tvorbu od R.T.

PavlínaAlžběta
27.12.2017 4 z 5

Po několika zklamáních knižních hitů od Radky Třeštíkové jsem dala poslední šanci knize Osm. Recenze opět různorodé, anotace nebyla špatná. A asi se stal zázrak nebo můj čtenářský smysl klesl hluboko nevím. Kniha se mě líbila, neposadila jsem se na zadek a řekla wow, žádné velké napětí nenajdete, ale všechny ty slabé recenze neberu v potaz. Kniha byla čtivá, nenudila, detektivní zápletka i námět se podle mě povedl, styl psaní mě chvílemi dostával, ale mohu jen kladně hodnotit. Rozhodně to není brak jako Bábovky. Závěr nevím jak podrobně popsat... ze svých pocitů a poznámek zajímavý? Divný?

Nikol1010
27.12.2017 4 z 5

Detektivka byla docela čtivá, ale nějak jsem od poloviny tušila konec příběhu, a nebyla jsem vedle, ale myslím si, že to měla autorka docela promyšlené, co se týče postav a příběhu.

Katee
27.12.2017 3 z 5

No, asi úplně nechápu, proč je tato kniha tak zviditelňovaná. Od autorky je to má prvotina, ale abych byla upřímná, zas tak moc mě nenadchla. K detektivkám bych ji rozhodně neřadila. Styl psaní byl, pravda, zase něco jiného, ovšem souvětí dlouhá mnohdy přes půl stránky mi nevyhovovala. Taky mě někdy štvaly věty v cizích jazycích, a ten poslední odstavec ve švédštině? Proč? Musím také souhlasit s většinou, že konec byl zvláštní. Takže za mě fajn oddechovka, četla se rychle, ale nejspíš jsem čekala něco víc :)

Booky84
25.12.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky kolegyni z práce a musím říct, že mne vůbec nezklamala. Čtivá kniha se zajímavou detektivní zápletkou a až na ten konec, který mi přišel zvláštní, tak hodnotím knihu kladně.

ibrahimgilbert
24.12.2017 4 z 5

Kniha se četla jedním dechcem, autorka má velice zajímavý styl vyprávění. Konec mě trochu zklamal, nějak mi to nesedlo, ale celkový dojem z knihy pozitivní. :-)

x.capricorne
22.12.2017 4 z 5

Dobře napsáno, přečteno takřka jedním dechem. Knížka se mi moc líbila, až na ten nijaký závěr, ten mě trochu zklamal a posledním odstavcem zřejmé ve švédštině to autorka totálně zazdila.

Wikira
21.12.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, vyhovuje mi autorčin styl. Líbí se mi spojení románu pro ženy s detektivkou, i když chápu, že to není pro každého. Konec byl příjemným překvapením.

Tulicek404
20.12.2017 3 z 5

Do knížky jsem se nemohla vůbec začíst až na nějaké 150 straně mě začal děj bavit. Pokud bych měla doporučit, určitě bych vybrala jinou knihu.