Ostrov šedých mnichů

Ostrov šedých mnichů
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532205/bmid_ostrov-sedych-mnichu-65ccbf7bda295.jpg 4 1595 1595

Josef Bergman série

Josef Bergman #4 Detektivní příběh dvojnásobné držitelky ceny Jiřího Marka, tentokrát k poslechu! Na odlehlém holandském ostrově Schiermonnikoog s liduprázdnými písečnými plážemi bičovanými severním větrem zemřela v dunách za podivných okolností mladá žena a i po jedenácti letech zůstává její vrah neodhalen. Televizní reportér Johan Rutten se rozhodl, že tímto případem zahájí nový cyklus reportáží o neobjasněných vraždách – ale krátce po svém příjezdu na ostrov byl zavražděn. Má oba činy na svědomí stejný pachatel?... celý text

Klára90
29.03.2021 4 z 5

Na detektivkách paní Klevisové se mi líbí, že až do samotného finále nemohu odhalit, kdo je vrah. Prostě tápu spolu s detektivy. Což je super.
Tato kniha se mi také velmi líbila, chvilkami mi připomínala knihy Petera Maye, ale asi to bylo dáno ostrovním prostředím.
Napínavé, děj má hlavu a patu, prolíná se tu minulost se současností a vlastně několik příběhů, ale vše dává smysl. Četlo se to skvěle, s lehkostí, avšak s pořádným napětím

Leona333
13.03.2021 4 z 5

Paní Klevisová, je opravdu velice talentovaná spisovatelka. Děj této krimi, začíná v lehkém tempu, které postupně graduje do velice působivého a napínavého finále. Závěrečné kapitoly byly vážně super. Nemohla jsem přestat číst, dokud mi autorka, detektiv Bergman vše neodhalí.

Alto98
01.03.2021 5 z 5

Zatím nejlepší detektivka ze série (nečtu je popořadě).

Siege03
24.02.2021 5 z 5

Výborně napsaná kniha,musím říct,že i přesto,že autorka píšete v čs prostředí,tohoto úkolu zasadit děj do Holandska,se zhostila na výbornou.Doporucuji, napětí bylo až do konce,kdo je vrah

allebra
06.02.2021 5 z 5

Tentokrát poněkud pomalejší rozjezd, který byl ale pro dobrou znalost prostředí a místních poměrů potřebný. Celkem dlouho jsem "vyhlížela", kdy se konečně objeví kriminalista Josef Bergman a trpělivost se vyplatila. Potom se už tempo zrychlilo a s každou další stránkou jsem odkládala spánek. Už teď se těším na další příběh Michaely Klevisové, kterou jsem oprávněně zařadila mezi své oblíbené autory.

kasavubu
01.02.2021 4 z 5

Opět velmi zdařilý díl série, i když české prostředí mi u autorky přijde autentičtější. Ale nevadí, bylo to zase něco trochu jiného.

IvčaB2
16.01.2021 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha....z počátku jsem to skoro vzdala....ale když se v příběhu objevil detektiv Bergman,tak už to bylo lepší.

gretl74
16.01.2021 5 z 5

Děkuju! Děkuju! Děkuju! ... za skvělý příběh a za tu možnost strávit na Schiermonnikoogu alespoň těch pár dní, než jsem knížku přelouskala. Jasně, jen obrazně a v duchu, ale případnou návštěvu ostrova rozhodně do budoucna nevylučuji :)

Sethes
07.01.2021 5 z 5

Trochu jsem se bál zasazení příběhu do Holandska, ale autorka to zpracovala výborně. Knihu jsem přečetl jedním dechem a v porovnání s předchozími knihami mi přišel svižnější i začátek. Doporučuji

mataj
14.12.2020 5 z 5

Tentokrát se děj odehrává na odlehlém ostrově, kde žije poměrně málo lidí, až by člověk řekl, že každý každého zná a přesto se i zde najdou tajemství a propletené vztahy. A právě to se musí rozlousknout, aby byl nalezen motiv a vrah. A u tohohle případu se musí pátrat hodně v minulosti - co se ve skutečnosti stalo před 11 lety? Knihu jsem si užila, krásný popis prostředí. Ze začátku, jsem chtěla dát 4 *, protože většina postav byla vykreslena velice nesympaticky, ale ten závěr a vyřešení celé zápletky (musím se přiznat, že jsem vraha vůbec neodhadla) mě přesvědčil dát plný počet.

radus
14.12.2020 4 z 5

Autorčiny knížky mě baví, ale tahle měla trošku těžkopádný rozjezd a musela jsem se do čtení maličko nutit. Závěrečné kapitoly měly spád a konec byl překvapivý. Budu se těšit na další spisovatelčiny knihy.

Sahir
01.12.2020

Příjemné čtení

Annannas
22.11.2020 4 z 5

Severský nádech byl zajímavý, ale mě se více líbí zasazení do České krajiny. Ale jinak velmi zdařilé.

čef
19.11.2020 5 z 5

Kritizovat nemám co, stejně nikdy moc nekritizuji i alternativní pohlaví už v knihách chápu, i zde jsem se, jak jinak, dočkal. Příběh je hodně zamotaný a je to také samozřejmě jen dobře. Pravděpodobných vrahů a náhodných zabijáků zde máme několik a naši krajané bodují i na odlehlém holandském ostrově. Tedy dílo dobré.

munka
11.11.2020 4 z 5

Zaujímavá zápletka a prekvapivý záver. Teším sa na pokračovanie.

martineden
10.11.2020 5 z 5

Úplná antická tragédie! Doporučuji! A teď netrpělivě vyhlížet další knihu paní Klevisové.

AlbionFoxyFox
10.11.2020 4 z 5

Pro mě to byla první, určitě ne poslední, kniha paní Klevisové, a byla jsem poměrně spokojená. Rozjezd byl sice pomalejší a postav na můj vkus poměrně hodně, navíc každá byla velmi detailně popisována, takže občas jsem se ztrácela a mnohdy jsem se toužila už v ději posunout. Ale každopádně se mi líbilo rozuzlení příběhu i prostředí, v jakém se kniha odehrávala.

OcniBulva
02.11.2020 4 z 5

Jsem v sérii u této čtvrté knížky. Zatím se mi všechny díly líbily. Jediné co mě vykolejí je zřejmě autorky oblíbené slovo MLASKAT. V každém dílu někdo přemýšlivě, pobaveně posměšně a já už nevím jak mlaskl. Už mám strach, kdy na to slovo zase narazím.

Nočnípták
23.10.2020 5 z 5

Dělám si pomyslnou čárku za další přečtenou Klevisovou. Ještě nemám jejích knih dost. Zatím mne pořád láká číst o Bergmanových případech. Mám ráda české detektivky,kde se vyšetřuje a kde netečou potoky krve. Proto zase za 5*.

borupet
20.10.2020 4 z 5

Opět velice zdařilé. Poslední detektivka od autorky. Doufám, že brzo vyjde další a moc se těším. Příběhy od paní Klevisové mě fakt baví!!!