Ostrov šedých mnichů

Ostrov šedých mnichů
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532205/bmid_ostrov-sedych-mnichu-65ccbf7bda295.jpg 4 1519 1519

Josef Bergman série

Josef Bergman #4 Detektivní příběh dvojnásobné držitelky ceny Jiřího Marka, tentokrát k poslechu! Na odlehlém holandském ostrově Schiermonnikoog s liduprázdnými písečnými plážemi bičovanými severním větrem zemřela v dunách za podivných okolností mladá žena a i po jedenácti letech zůstává její vrah neodhalen. Televizní reportér Johan Rutten se rozhodl, že tímto případem zahájí nový cyklus reportáží o neobjasněných vraždách – ale krátce po svém příjezdu na ostrov byl zavražděn. Má oba činy na svědomí stejný pachatel?... celý text

likaf
28.02.2020 5 z 5

Opět milé setkání s Josefem Bergmanem. Začínám cítit lehkou závislost. Tentokrát na ostrově, kde se to najednou začne hemžit mrtvolami...Kniha se moc dobře četla, byla velmi napínavá do samého konce. Rozhodně doporučuji.

alenkacermi
06.02.2020 4 z 5

Hned na první stránce jsem byla malinko překvapená. Čím? Jménem Lars. Nestává se mi často, abych měla, dvě knihy za sebou, postavy stejného jména. Navíc od českých autorů a zcela nečeské jméno. Naštěstí mě to rozptýlilo jen na té první straně. Děj byl zasazený do úplně odlišného prostředí. V tomto případě na ostrov. Hodně postav a postupně odhalovaná minulost. Ze začátku lehce natahované, ke konci napínavé. Přečtu si i další knihy s inspektorem Bergmanem, tentokrát z Čech

Marta08
04.02.2020 5 z 5

Dobrá oddychová detektivka, kde netečou potoky krve a pachatelé nejsou zvrácení sadisti. Zasazení děje na nizozemský ostrůvek v Severním moři příběhu prospělo a dodalo na atraktivitě. Styl autorky mi vyhovuje, ačkoli sklouzává lehce k určité šablonovitosti. Na pláži zemře mladá žena, která po sobě zanechá malé dítě a manžela. Po letech přijíždí reportér, který na ostrově vlastní letní dům, aby případ opět vynesl na světlo a umožnil přinést nové důkazy k tomuto ne zcela náhodnému úmrtí. Pak je ale zavražděn i on...Čím dále se v ději posouváme, tím více podezřelých se objevuje. Krásná obálka nového vydání koresponduje s atmosférou knihy.

kopretina21
19.01.2020 4 z 5

Poklona paní spisovatelce. Čtivé a napínavé od samého počátku. Pachatelem mohl být kdokoli, závěr překvapil. Dobrá detektivka bez prvoplánové brutality.
Určitě doporučuji a těším se na další.

Val
13.12.2019 5 z 5

Tak za mě opět spokojenost. Měla jsem trochu obavy z toho, že se příběh neodehrává na domácí půdě , ale nakonec to bylo tou pomyslnou třešničkou na dortu. Dalším bonusem u jejich knih je fakt, že se mi prakticky nikdy nepletou postavy. Doporučuji .

josska
03.12.2019 4 z 5

Spisovatelku mám moc ráda,ale tady jsem se prostě nemohla začíst,ale nakonec začetla a přečetla,,,,

kacaaba
30.11.2019 4 z 5

Příběh velmi zajímavý, překvapivé vyšetřování, ale pro mě nejslabší díl.

princesse
20.11.2019 5 z 5

Opět super počtení a opět se těším na další knihu. Ostatně již jsem začala číst. Kniha se skěle četla a příběh mě prostě bavil. Michaela Klevisová je mým oblíbeným autorem. Určitě doporučuji, stojí za přečtení. Od ní zatím vše.

Zlatinka.Emilly
17.11.2019 5 z 5

Krásná kniha, která se dobře četla od prvních stránek. Žádné zbytečné popisky, rozuzlení probíhalo v několika fázích, takže nic co by bylo slito v jeden celek. Konec mě překvapil.

akinomV
14.11.2019 5 z 5

Opět skvělá detektivka. Tenhle styl vyprávění mi moc vyhovuje, protože se mi líbí, jak čtenář poznává většinu postav do hloubky a zločin zůstává jakoby v pozadí. Navíc je v této knize krásně vyobrazené prostředí ostrova, který mě teď úplně láká navštívit :-)

Princezna_V
13.11.2019 3 z 5

Jako u všech předchozích zbytečně obšírně popisované postavy a dohromady se závěrem to bylo tentokrát trošku zklamání.

Makii
07.11.2019 4 z 5

Velmi dobrá detektivka. Nejdříve jsem si říkala, co to bude. Jestli si bude hrát na severskou krimi a jak se s tím popasuje. Ale smekám. Rozuzlení se mi líbilo, vše pěkně zapadlo. Mohu s klidem doporučit.

Schamila
05.11.2019 4 z 5

To je tak, když vás dostihne minulost, moc pěkně zamotané a neskutečný konec, nutilo vás to stále číst, protože - co bude dál.... Až na ten název ostrova - jsem si ho upravila na "šírkog", s originálem to fakt nešlo.... :-)

Roberta
22.10.2019 2 z 5

Moc nelíbilo, bohužel. Česká kotlina sluší Bergmanovi mnohem víc.

Marla
07.10.2019 4 z 5

Lehce depresivní, ale velice napínavě napsané. Člověk při čtení cítí vůní moře, slyší zvuk vln i křupání písku.... autorka docela milé překvapila.

zdendula31
21.09.2019 5 z 5

Parádně napsaná detektivka,Paní Klevisová se v pohodě vyrovná severským autorům.

loskatos
20.09.2019 3 z 5

Příjemné prostředí holandského ostrova, sympatické postavy, málo vyšetřování. Detektivní zápletka se vysvětlí takřka sama a některé její části vysloveně oslím mostem. Dám si od Bergmana oddech.

capricornus
17.09.2019 5 z 5

Skvělé! Přečteno během víkendu.

Simstr
12.09.2019 5 z 5

Výborné, nemám co dodat. Skvělá vypravěčka a spisovatelka !

kuruteku
29.08.2019 5 z 5

Exotické prostředí, ale klasické schéma: starší žena, mladá dívka, nefunkční rodina a Josef Bergman, tentokrát na "dovolené". Koček bylo méně, objevily se koně, oslíci. Už si na rukopis autorky zvykám a jsem spokojen. Oddychová detektivka. Musím si zapamatovat, že nejméně podezřelý/á je vrahem a zase si potvrzuji, že jako obvykle se vždy spojí nešťastná náhoda s jinou nešťastnou náhodou. Sympatické, že nejde o žádné spiknutí, investigativní zjištění, ale vlastně - divnou banalitu.