Pacient

Pacient
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535735/bmid_pacient-660ff482f2d69.jpg 4 743 743

Aby zistil pravdu, musí sa vzdať rozumu. Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff a jeho otec Till Berkhoff odvtedy prežíva nočnú moru. Všetky indície vedú jedným smerom, a tak polícia dospeje k záveru, že Maxa uniesol sériový vrah Guido Tamnitz, a uzavrie pátranie po zmiznutom dieťati. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii. Autor hneď v úvode vybičuje napätie do takých obrátok, že nedokážeme audioknihu vypnúť. Vpletie do príbehu množstvo dramatických zvratov, ani jeden z nemeckých autor trilerov to nedokáže lepšie. V krátkych kapitolách, ktoré umožňujú zmenu perspektívy, nadobúdajú jeho romány príťažlivé tempo, ktorému sa nedá odolať. Pacient v mnohom pripomína úspešnú Terapiu. Autor sa znovu pohral s čitateľom v uzavretom prostredí psychiatrickej kliniky, kde pacienti reagujú nepredvídateľne a nič nie je také, ako sa zdá.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: audiokniha , Publixing , Tatran (Bratislava)

Der Insasse, 2018

Interpreti: Peter Kočiš

Comelye
01.06.2021

Tak knihu jsem nedočetla, nemůžu hodnotit, vážně mě nebavila ani po 60ti stranách. Prázdné dialogy, postavy mi nebyly sympatické a celkově takové zvláštní...

pakoshka
29.05.2021 3 z 5

Z těch čtyř knížek, který jsem od Fitzeka četla, mě Pacient bavil asi nejvíc, nicméně ani to neznamená, to by knížka byla nějaký terno. I to rozuzlení kdo-je-kdo mě během čtení napadlo. Klasickej jednoduchej thriller, potřebovala jsem po těžkým týdnu v práci něco vypínacího.

veronika6239
28.05.2021 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora a vím, že je musím přečíst všechny. Za mě naprostá bomba, přesně můj šálek kávy. Nečekané rozuzleni, takový konec jsem vůbec netipovala. Thriller se vším všudy... Opravdu psycho. Doporučuji.

onyx84
21.05.2021 5 z 5

Téma knížky super,psané čtivě a svižně...jen mi po dočtení a vysvětlení všeho proč a jak,zůstalo pár věcí,které mi nedávají smysl...přijde mi,že pár kapitol ze začátku knihy si protiřečí s koncem...ale možná sem jen nedával pozor...

Aliii
14.05.2021 4 z 5

Zajímavý námět, který podnítil mou zvědavost. Zdravý člověk zavřený na psychiatrii, to je děsivé už samo o sobě, natož ve spojení s dalšími liniemi příběhu.
Autor mě rozhodně nezklamal a držel v napětí až do konce.

Ignis
14.05.2021 4 z 5

Překvapivě dobré. Teda nečekala jsem žádnou katastrofu, ale obvykle je přílišné očekávání spíš na škodu. Nejvíc strach jsem ovšem měla z popisů toho, co se těm dětem dělo, ale autor přece jen není sadistický šílenec, tak je to celkem decentní a není toho moc. Závěr byl správně překvapivý.

micha-ella
10.05.2021 1 z 5

Tato knížka doplnila můj seznam nedočtených, který jsem si nedávno přepisovala, protože jsem tady na DK funkci ,,Nedočteno"objevila pozdě. Prvních asi padesát knížek na mém profilu má tedy převážně negativní hodnocení, ač byly čteny už dávno. Teď to tedy vypadá, jako bych byla čtením otrávená. Nejsem. Nic to ovšem nemění na hodnocení této knihy - Pacient se mi vyloženě zhnusil.

Džuszna
09.05.2021 5 z 5

Skvělé čtení. Doporučuji

Šárka88
08.05.2021 5 z 5

Nemám slov, luxusní čtení a závěr jsem četla s otevřenou pusou. Přečteno za par dní a děj mě úplně v táhl do jejího dění. Doporučuji k přečtení.

hs777
04.05.2021 5 z 5

Další papírovka od Sebastiana Fitzeka (nevím proč ebooky tohoto autora jsou jen v slovenštině) a znovu výborná. Psycho se vším všudy, teda nic pro slabé povahy. Jak je u autora zvykem, nějaký závěrečný veletoč jsem čekala, ale tenhle mi vyrazil dech. Klobouk dolů ... a těším se na Terapii.

26Mirka
03.05.2021 5 z 5

Má první kniha od autora a jsem nadšená . Nemůžu jinak než 5 hvězdiček, napínavá od začátku do konce, super krátké přehledně kapitoly. Těším se na další knihy.

Aileena
01.05.2021 4 z 5

Dobré to bylo. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale potom už děj nabral spád a jelo to až do konce. Krátké kapitolky jsou super.

Fidorr
01.05.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se malinko ztrácel, ale nakonec kniha začala mít rychlý spád a krátké kapitoly tomu jen pomohly. Řekl bych, že je to pro čtenáře s hodně silným žaludkem a to snesu hodně. Celou dobu mi furt něco nehrálo a opravdu velmi překvapivý konec mi dal za pravdu. Skvělá atmosféra a spousta zvratů které mě prostě bavili :)

Maciiik
26.04.2021 4 z 5

Psychotrillery jsou většinou taková "trvalá nejistota" - ale tady od samého začátku víte, kdo je vrah. Přesto jsem tak nějak tušila, že všechno je jinak, a nedočkavě obracela další a další stránky. Čte se to samo, přestože je to vlastně dost nechutné - naštěstí tam příliš detailů z inkubátoru není. A nakonec jsem musela uznat, že mě Fitzek vážně dostal.
Moje první kniha od autora, další objev díky FB skupině "Čteme to, co nás baví!". Určitě si od něj přečtu další, ale ne hned. Teď si dám něco lehčího ;)

Nixa
20.04.2021 5 z 5

Z této knihy jsem nadšená. Konec byl překvapivý a naprosto nečekaný. Četlo se mi to dobře, krátké kapitoly a žádný zmatek v postavách. Super!

medulinka
12.04.2021 3 z 5

Někdy je méně více... takové jsou moje dojmy z této knihy. Četla se dobře, chválím krátké kapitoly, děj zajímavý a opravdu originální, ale za mě to bylo přeci jen trošku překombinované.

nicole1990
11.04.2021 5 z 5

Mě se knížka líbila moc, krátké kapitoly a příběh hodně dobrý až do poslední chvíle jsem nevěděla jak to teda je. Od autora to byla moje první knížka a určitě ne poslední. Určitě doporučuji.

Makůvka
10.04.2021 3 z 5

Knížka se sice četla dobře, krátké kapitoly, ale celý příběh překombinovaný. Na konci vše objasněné a vysvětlené, což celému příběhu dává hlavu a patu. Ale i tak za sebe hodnotím jinak než většina čtenářů.

Katania
09.04.2021 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Čtivé a napínavé a konec nečekaný. Už si brousím zuby na další autorovo knihy!

Hvězdinka
09.04.2021 5 z 5

Tak tu sedím po dočtení knihy s otevřenou pusou. Fitzek opět nezklamal, šokoval, předvedl špičkový thriller, po kterém následuje nekonečný potlesk. Bravo! Kdo je vlastně, kdo - o tom je tato kniha.