Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

michaela.97
30.10.2020 4 z 5

Na Shari Lapenu jsem slyšela samou chválu a rozhodla jsem se číst její knížky tak, jak je vydávala (to je u mě zvykem), takže první byla právě tahle.
Moc mě bavila. Děj hezky plynul a docela mě udivovalo, jak ho autorka dokázala natahovat, aniž by to bylo do očí bijící a otravné. Už od začátku jsem tušila, kdo by mohl za zločinem stát, ale nebyla jsem si jistá až do poslední chvíle. Navíc - případ byl ještě o malinko zamotanější, než se mohlo na první pohled zdát, což mě potěšilo.
Zároveň mi přišlo neobvyklé, že v případu nedominoval vyšetřovatel, jak to tak většinou bývá zvykem. Za mě povedená knížka, která se čte sama! :)

Marosusu
30.10.2020 4 z 5

Celkom čitateľné...jeden by sa v Tom zamotal ale ten koniec tlieskam...žiadny prvoplánový koniec :-D

Aleh
30.10.2020 4 z 5

Psychothriller, od kterého se člověk nemůže odtrhnout. Když hned na začátku dojde k únosu malého šestiměsíčního miminka, chtělo se mi knihu zavřit a nečíst dál. Ale nedalo mi to. Autor se postupně věnuje všem zainteresovaným osobám a bylo zajímavé sledovat, v jakém psychickém stavu se nalézají, jak celou nesmírně vypjatou situaci zvládají, jak všichni během hodin a dnů po únosu obviňují sami sebe, případně i své nejbližší a snaží se každý nějakým způsobem pochopit sám sebe a nezbláznit se, jak mění pod tíhou tlaku své názory a obhajují své chování. A konec? Myslím si, že závěr je vyústěním dlouhotrvajícího stresového zatížení už tak těžce psychicky zkoušené a zatížené maminky uneseného miminka. je to čtivé a napínavé, přečteno za 2 večery.

jitkapeldova
27.10.2020 3 z 5

Knížka čtivá, napínavá ale celkem dost předvídatelná..

1bublina
26.10.2020 3 z 5

První polovinu knihy jsem přečetla během jednoho večera a moc mě to bavilo. V polovině se ale dozvíme, kdo za tím stojí. To mě trochu otrávilo, protože to bylo klasické klišé, které již bylo ztvárněno v mnoha filmech nebo krimi seriálech. Pak se ale dozvídáme, že to bylo ještě o trochu složitější než se zdálo, takže jsem přeci jenom chtěla dát 4 hvězdičky. Kvůli poslední kapitole ale dávám jen 3, protože to vidím jako snahu autora čtenáře co nejvíce šokovat. Jinak je ale kniha napsaná dobře, čte se dobře a nejsou tam žádné nudné nebo zdlouhavé pašáže.

capricorn__
24.10.2020 1 z 5

Já chápu záměr autorky popsat každičkou postavu (kromě dítěte) jako opravdu nesnesitelnou, abyste nabyli dojmu, že každá postava v knize je podezřelá, jenže právě kvůli tomu se mi knížku ani nechtělo číst, protože jsem si říkal, že zase budu muset trávit čas s takovou bandou idiotů...

Hvězdička za čtivost a stručné věty.

tereza_dol
22.10.2020 4 z 5

Kniha dobrá, čtivá. Ale ten konec se mě osobně nelíbil.

klaraj093
22.10.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, četla se poměrně rychle.. Takové thrillery mám ráda..

mStationka
18.10.2020 4 z 5

Čtivá kniha byla což o to ale ten konec?

Voltík
17.10.2020 4 z 5

Ze začátku super. Čtivé a zajímá vás, jak to bude dál a co se s malou stalo ve skutečnosti. Jenže poslední třetina je zbytečně překombinovaná a konec se Cynthií už mi přišel taky trochu moc. Ale styl autorky se mi líbil a zkusím i její další knihy. Za mě tak 3,5 hvězdy.

HDosoudilová
16.10.2020 3 z 5

Parádní psychothriller, který mě opravdu bavil číst. Bylo to čtivé, napínavé, byť celkem dost předvídatelné. Tedy aspoň do určité části. Asi tak ve druhé třetině se děj začal ubírat trochu jiným směrem a ten konec byl celkem šokující... pravda, na můj vkus až moc useknutý a bláznivý. A dokázala bych si představit i pokračování...
Co se týče postav, Anne mi bylo popravdě dost líto. Musela si projít peklem, zvlášť v jejím psychickém stavu. Její manžel by si zasloužil pár facek. I když i jeho mi pak bylo trochu líto. Avšak nemůžu úplně říct, že mi zde byl někdo sympatický. Hlavní vyšetřovatel mě neskutečně vytáčel, stejně tak i ty neustálé zdrobněliny. Jako bodýčko, maminka, tatínek...
Shrnu to asi takto: jo, bylo to čtivé, napínavé a zábavné. Ale taky dost průměrné a neoriginální. Čekala jsem něco víc, když to má tu nálepku Světový bestseller

INCOGNITOREADER
16.10.2020 3 z 5

Čekal jsem strhující mrazivý thriller.... a dostal jsem rodinné drama, kde ani jedna postava není sympatická. Ne ani jedna. Takže, i když je zápletka o tom, že se manželskému páru ztratí z domu dítě - když jsou u sousedů na večeři a nechají jejich 6ti měsíční mimino doma... Tím, že žádná z postav není sympatická tak není komu fandit. Maximálně samotnému miminu, aby to ve zdraví přežilo. Vlastně je vám i jedno kdo nakonec ten pachatel teda je a nebo není. Je to jedno, hlavně ať už to skončí... A to je další věc to jak to doopravdy skončí vás napadne už docela brzy, ale spíš jako povzdech, ne tohle by neudělala!! Autorka se snažila zlomit světový rekord v počtu "překvapivých zvratů , které vás dostanou". Tak bohužel, mě nedostaly. Ten úplně poslední jsem sice nečekal, ale jen dokazuje tuto snahu nacpat do děje co nejvíc zvratů. Kombinoval jsem audioknihu s papírovou a výběr hlasů je dobrý, jen někdy použití zvukových předělů už do toho kdy vypravěč ještě mluví bylo trochu rušivé. Pokud nebudete čekat thriller, ale rodinné drama s až překombinovaným zakončením tak klidně do toho. Já už další knihy od autorky, ale asi vynechám.

tereija
12.10.2020 3 z 5

Čtivé, ale od poloviny jsem tušila, kdo a proč, což se mi na konci potvrdilo.

Caplina
12.10.2020 5 z 5

Napinave.

Zuzka12627
08.10.2020 4 z 5

Velice hezky napsaná kniha. Četla jsem ji jedním dechem. Je to taková oddychovka s překvapivým koncem.

HaničkaVodička
06.10.2020 4 z 5

Knihu bych klidne doporucila i nejlepsimu priteli, spise pritelkyni. Myslim, ze hloubce deje porozumi spise zeny, muzum muze pripadat az precitlivela, coz mne coby matku dost zajimalo. Precetla jsem za par hodin.

nakavusterezou
01.10.2020 4 z 5

Poslední kniha od autorky, co mi chyběla. Ač se jedná o debutový psychothriller, vůbec bych to nepoznala. Napětí stupňuje, autorka čtenáře nenechá v klidu.

Zprvu mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak? Jedna velká jízda! Opět skvěle napsaná kniha, která vás nenechá spát.

raraul
27.09.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila a velmi dobře se četla. Napínavý děj a celkem překvapivý závěr.

Javanka
25.09.2020 1 z 5

Nedoporučuji, úroveň brazilské telenovely. Překombinované, přeplácané zápletkami, konec překvapivý, ale už mě vlastně ani nezajímal.

Marci70
17.09.2020 5 z 5

Pěkně napsané, četla jsem jedním dechem..