Pohřbená pravda

Pohřbená pravda
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537758/bmid_pohrbena-pravda-663623ef65c43.jpg 5 1462 1462

Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Témbr

Dead Souls, 2017

Interpreti: Jitka Ježková

Nixa
05.03.2019 5 z 5

Opět skvělé! Série s vyšetřovatelkou Kim patří k mým nejoblíbenějším. V tomto díle se mi líbilo propojení s dalším oddělením a to, že jsme se seznámili s dalšími postavami. Už teď se těším na další díl :-)

kob
04.03.2019 4 z 5

Skoky z jednoho oddělení na druhé a občas do minulosti jsou tak rychlé, že jsem měla co dělat, abych se chvílemi v postavách úplně neztratila. Nicméně - nudit se určitě nebudete.

Hella
01.03.2019 2 z 5

Už minule jsem říkala, že poslední příběh nic moc. Jenže to jsem ještě nečetla tenhle poslední.... kde je mnohem méně vyšetřování a Kiminých hlášek na rozdíl od hromady hyperkorektní agitky. Zdlouhavé Stayciny úvahy jsem pak už musela přeskakovat a její nesmyslné sprdávání kolegů mě vytáčelo skoro do běla. Takže za mě nee.

amladar
27.02.2019 5 z 5

Opět skvělá zápletka. Jak já se těším na další díl!! Vůbec nevadilo propojení s jiným oddělením, naopak to příběh hezky obohatilo. Doporučuji :-)

gad
25.02.2019 5 z 5

Kim opět nezklamala. Děj plný napětí a zvratů. Autorka rozkryla něco více o životech Kiminých kolegů, takže už mi připadají jako staří známí. S každým dalším pokračováním je poznávám víc a víc. Tato knižní série je opravdu vydařená. Smekám paní Marsonsová.

kasavubu
24.02.2019 4 z 5

Tak to byl opravdu hodně hnusný způsob rasismu a xenofobie. Jen mi to tentokrát přišlo trochu nevěrohodné. Nevěřím, že by to pachatelům procházelo tolik let. Rovněž jak se všechny dějové odbočky nakonec prolnuly, i to na mě působilo poněkud nevěrohodně a překombinovaně. Jinak asi není co vytknout, byla to další velmi čtivá Kim Stoneová. Už se těším na další.

Peslik
22.02.2019 5 z 5

Za mě opět dokonalé a byla jsem otázka času, kdy mi došlo, že vše spěje ke jednomu cíli. Bohužel toto téma je věčné a je to děsivé.
Za mě autorku doporučuji a rozhodně číst od prvního dílu.

misaC
18.02.2019 4 z 5

Jako vždy od Angely Marsons dobrá detektivka. Čím víc kniha ubývala, tím víc mě bavila, ale v ke konci jsem měla stále před očima film Živý terč - a to mi trochu vadilo.

katst
18.02.2019 5 z 5

Marsonsová se nevyhýbá žádnému tématu, tentokrát v hlavní roli xenofobie a rasismus a opět promyšlený děj, který ač mi to chvílemi nepřišlo, prostě nakonec dává smysl. Zpočátku se mi nelíbilo oddělení Kim od jejího týmu a měla jsem pocit, že tentokrát kniha asi nebude to pravé ořechové, ale to jsem se dost spletla... Dost mě štve, že na další díl musím několik měsíců čekat :-)

Tereziee
16.02.2019 5 z 5

Nemám co vytknout. Napínavý, se zajímavým tématem a případem.

PetK
13.02.2019 4 z 5

Angela Marsons pokračuje ve výběru silných a zajímavých témat. V této knize se věnuje "nenávisti k odlišnosti" - rasismu, xenofobii a všem ostatním podobným hnusům. Těší mě, že to má evidentně promyšlené - světlo až v této knize vnesla například do vztahu Kim s bývalým kolegou, jejichž řevnivost byla v sérii od prvního dílu. Víc jsme se dozvěděli také o člence týmu, která byla doteď spíš na okraji zájmu. A opět nechybělo pár sarkasticky sžíravých dialogů. Prostě a jednoduše mě to baví.

Hustoles380
12.02.2019 4 z 5

Zpočátku jsem měl problém soustředit se na zdánlivě dva odlišné případy, než mi vše došlo.Potom jsem knihu dočetl na dva zátahy,jsem spokojen.Problem rasismu a nenávisti bude aktuální pořád.

Hanca91
11.02.2019 5 z 5

Kdyby se dala udělit nějaká bonusová hvězdička, tak jí ode mne Angela tentokrát dostane.
Hluboce se před ní, jako spisovatelkou, klaním.
Ze začátku jsem měla pocit, že mě knížka bude možná trochu nudit, ale to jsem se šeredně spletla.
Zhruba ve čtvrtině jsem si poskládala jednotlivé střípky a bylo mi jasné, kterým směrem se bude příběh odvíjet. A i přesto, že jsem poměrně brzy odhadla, "kdo a co", hltala jsem stránku za stránkou.
V závěru předchozích knih jsem měla slzy na krajíčku (často i za krajíčkem), tentokrát jsem měla co dělat, abych se v závěru nepozvracela.
Angela se pustila do opravdu kontroverzního tématu a mně bylo vyloženě smutno z toho, jak ten svět umí být zvrácený.
Ve chvíli, kdy jsem dočetla poslední stránku a zaklapla knihu, mne přemohl nutkavý pocit, zajít se podívat do dětského pokoje na tu malou, tiše oddychující a klidně spící dušičku. Potřebovala jsem tím alespoň trochu vykompenzovat tu tíseň, kterou ve mě kniha zanechala.
Přesto dávám plný počet a tleskám.

maxx
09.02.2019 5 z 5

Já prostě hltám každý případ a tento 6 díl knihy je opět úžasný

Trustty
07.02.2019 5 z 5

Opět skvěle propacovany příběh. Angela to prostě umí :)
Ani jeden díl nezklamal.

Ava34
04.02.2019

Další díl případů Kim Stoneové. Celá ta souvislost byla nějak zamotana. Bylo tam na mě příliš mnoho postav. Někdy jsem je nedokázala rozlišit. Jinak další super díl. Kniha mě až tak neuchvatila, ale pořád to bylo super

pankaplan
04.02.2019

Úžasná kniha. Jsem rád, že Angela Marsons otevřela téma vražd z nenávisti a že ukázala, že s tím jsou problémy i ve Velké Británii. Líbilo se mi ukázaní rasistů jako těch, kteří možná žijí vedle nás a vůbec to na nich není poznat. Osvěžující byla „změna“ vyšetřovacího týmu a odkrytí části minulosti. Když to shrnu kolem a kolem. Ano, našel bych lepší knihu od Angely Marsons, ale ani v této mě nijak nezklamala a pořád pokračuje v budování pověsti nejlepší autorky tohoto žánru, minimálně za posledních několik let. Výborná kniha, výborný příběh. Trochu to, bohužel, kazí dost tragický překlad.

monte
03.02.2019 5 z 5

Opět super detektivka. Kim a její tým jsou prostě skvělí.

aleza1
03.02.2019 3 z 5

Přestože mám autorku moc ráda, tento díl mi prostě moc nesedl. Rozvláčný děj, spousta až nelogicky vmísených postav, několik dějových linek v rychlém sledu střídání. Nesedlo mi to, doufám, že příští bude lepší.

karantena
02.02.2019 1 z 5

Ne a ne se vnořit do děje.Co mi opravdu vadí je,že poslední dobou skoro v každé knize figurují migranti a Evropani zde vystupují jako rasisti.Tato autorka v každé své knize (přečetla jsem všechny)postupně stále víc a víc prohlubuje problematiku rasismu a krimi zápletky jdou jaksi stranou.Začínám mít pocit,že pokud autoři tuto problematiku ve své knize nezmíní,nebude kniha vydaná.Když si koupím knihu,která je autorkou propagována jako krimi,tak očekávám,že budu číst příběh plný napětí s bezva zápletkou a ne o rasistických Evropanech.Podle hodnocení jsem čekala dobrou krimi,ale po této knize jsem se rozhodla,že se k autorce už nikdy nevrátím!!!Raději budu číst slaďárny od Danči Steelové.