Poslední kabriolet

Poslední kabriolet
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138121/bmid_posledni-kabriolet-AtN-138121.jpg 5 1161 1161

Ten zelený Packard se za třicet let střídání majitelů a pohnutého osudu, jaký mu uchystalo 20. století, téměř nezměnil. O to důvěryhodnější je jako svědek proměn doby a svých majitelů. Z bezstarostných studentů se stávají váleční veteráni, z idealistů pragmatičtí cynici. A z Myrerova románu jedna z nejpůsobivějších generačních výpovědí.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , X-Egem

The last convertible, 1978

Ronie Gray
30.08.2011 5 z 5

Něco podobného jsem dlouho hledala (dlouho), ale vyplatilo se! Fantastické!

dalimoni
02.07.2011 5 z 5

Knihu jsem poprvé četl v nějakých 20 letech a byl jsem z ní nadšen, po cca 15 letech jsem se k ní vrátil a nebyl jsem zklamán ani teď, i když už se to čte trošku jinak než v mladých bezstarostných 20, ale doporučuji, příběh zajímavý, barvitě líčeny události té doby včetně válečných operací a akcí. Ještě jsem si teď vzpomněl na dva citáty z knihy: "Člověk dokáže skrýt před světem všechno až na dvě věci - že je opilý a že je zamilovaný". "Dokud máš své tajemství, jsi jeho pán, jak ho vyzradíš, jsi jeho vězeň"

Lenka142
02.01.2011 5 z 5

naprosto úžasná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Je inteligentní, poutavá a čtenář doslova prožívá osudy hlavních hrdinů, kteří mají natolik rozdílné charaktery, že se v někom z nich najde snad každý

hančuska
30.11.-0001 5 z 5

Moje úplně nejoblíbenější kniha. Prostě mě dostala a ráda se k ní vracím.

pufina
30.11.-0001 5 z 5

Velmi poutavý příběh, příliš neholduji knihám tohoto tématu, ale tahle mě dostala, držela se mě a nepustila až do úplného konce :-) Pokaždé co ji vidím ve své knihovně, tak nad tím příběhem přemýšlím, ráda se k ní zase vrátím. Doporučuji.

Márinka
30.11.-0001

Už ji mám pár let doma na "hromádce musíš přečíst". Po těchto komentářích ji asi přesunu nahoru :o)

nier
30.11.-0001 5 z 5

Krásná knížka, která mě na začátku chytla a nepustila dlouho po poslední větě...

Parník
30.11.-0001 5 z 5

Úžasné a strhující, jedna z nejlepších knih americké literatury vůbec.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

........Myrerův Poslední kabriolet je super, ještě lepší je válečný román Velká válka