Divergencia

Divergencia
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111996/bmid_divergencia-2Yv-111996.jpg 4 5031 5031

V dystopickém Chicagu, Beatrice Priorové, je spoločnosť rozdelená do piatich frakcií, z ktorých každá sa venuje pestovaniu jednej zvláštne cnosti. Je to poctivosť (Čestní), obetavosť (Nezištní), odvážnosť (Neohrození), mierumilovnosť (Priateľskí) a múdrosť (Vzdelaní). Každý rok, v stanovený deň, si všetci šestnásťroční musí vybrať jednu z frakcií, ktoré sa potom budú venovať po celý život. Beatricino rozhodnutie kolíše medzi voľbou zostať so svojou rodinou a byť tým, kým v skutočnosti je. Oboje mať nemôže. Nakoniec však dôjde k voľbe, ktorá každého prekvapí, vrátane jej samotnej. Počas vysoko konkurenčného začatia, ktoré nasleduje, si Beatrice zvolí nové meno - Tris - a snaží sa zistiť, kto sú jej skutoční priatelia a kam do tohto nového života zapadá románik s niekedy fascinujúcim a inokedy búrlivým chlapcom. Tris má ale tajomstvo, ktoré musí ukrývať, pretože bola varovaná, že by mohlo znamenať smrť. Vo chvíli, keď odhalí narastajúce konflikty vo zdanlivé dokonalej spoločnosti, tiež zároveň zistí, že by jej tajomstvo mohlo zachrániť všetky ktorých miluje ... alebo by mohla sama seba zničiť.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Divergent , 2011

merin17
31.07.2015 3 z 5

Pohodová kniha u které se nemusí příliš přemýšlet... Začátek trochu slabší, ale jinak je to celkem dobrý příběh. Tři a půl hvězdy.

Charmedka
29.07.2015 3 z 5

Sérii jsem chtěla snad už od doby, kdy vyšla. Všude jsem ji viděla, všude o ní četla a já se na ní strašně těšila. No, dostala se ke mně trošku se zpožděním, ale já se na ní s chutí vrhla. Čekala jsem opravdu hodně a ani mě nenapadlo, že bych si z knihy nesedla na zadek.

Už mám za sebou celou sérii a tenhle první díl je určitě nejpovedenější, přesto z něho nejsem nadšená. Co dělá tenhle díl tím nejlepším je to, že je zkrátka zajímavý, ukazuje nám nový svět, pravidla a vtáhne nás někam do neznáma, jenže to je tak všechno a mě to nestačilo.

vedana
29.07.2015 5 z 5

Musím říct, že mě díl divergence překvapil, přečetla jsem během pár dní. Vybírala jsem podle hodnocení a opravdu jsem nebyla zklamaná. Poté jsem viděla film, a ten mě bavil míň, než kniha, ale zase ho úplně neodsuzuji.
Příběh byl příjemný a napínavý

MUSTACHE
28.07.2015

Super kniha!DOPORUČUJI!

sarekaslukova
26.07.2015 5 z 5

Knížka mě opravdu mile překvapila, po mnoha doporučení jsem se na ní vrhla a během pár dnů ji měla přečtenou. Ze začátku mi to vůbec nedávalo smysl, ale pak jsem pochopila a nechala se unášet. Sice mi trošku přišlo líto, že vlastně ten konec se přihnal jako hurikán a po pár stránkách už bylo zas po všem, ale i tak za mě pět hvězdiček.

steph.tey
25.07.2015 5 z 5

Díky sérii Divergence jsem se začala zajímat o dystopie, sci-fi a celkově knihy o budoucnosti, a tento žánr je teď můj oblíbený. DĚKUJU VERONICE ROITHOVÉ!!! - to pro začátek. Tak a teď k samotné knize. Je to první ,,pořádná'' kniha, která MI DOOPRAVDY VYRAZILA DECH. BYLA JSEM Z NÍ ÚPLNĚ PAF! K Vánocům jsem nějakým zázrakem který věděl že se mi to bude líbit - i když tahle věta asi nedává smysl :-) - dostala box s celou trilogií a tak hned jak jsem dočetla první díl pustila jsem se do čtení dílu druhého. Kdo si myslí, že je to nesmysl, ať si to strčí za klobouk - i když každý má právo na svůj názor - protože TAHLE KNIHA JE ÚPLNĚ ÚÚÚŽASNÁ. DOPORUČUJI!!!:-)

LittleNightOwl
23.07.2015 5 z 5

10 hodin, skoro bez přestávky. Po otočení poslední strany jsem byla zadýchaná, červená v obličeji, tričko bylo durch propocené, nohy se mi motaly a ruce se mi třásly. Naprosto odzbojující. Děj gradoval od začátku až po poslední stranu. Neměl hluchá místa. Epic!
Hned jak toto dopíšu se jdu podívat na film a večer (nejspíš dlouho do noci) budu pokračovat další knihou v sérii.

sarkymplova
21.07.2015 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že to bude něco na způsob Hunger Games, které mě nikdy moc nezaujali. Po čase jsem si z nudy pustila film, který mě překvapivě velmi zaujal. O několik dní později jsem měla v ruce i knihu, kterou jsem měla přečtenou za pár dní. Musím říct, že je to velmi záživná kniha, která mě naprosto vtáhla do děje. Dokážu i říci, že mi poměrně změnila pohled na život. To myslím ze strany, kdy jdete po chodníku a přemýšlíte nad tím, do jaké frakce by jste dotyčného člověka zařadili, tak i z té strany, kdy se snažím být aspoň kousek z každé frakce. Myslím, že se ze mě po dlouhé době stal opět maniak, který tuto knihu hodně dlouho nepustí z hlavy.

1v8na
16.07.2015 5 z 5

Spoiler - Příběh se mi velmi líbil. Byl napínavý, dobrodružný a vygradovaný. Jen mi bylo líto strašně moc Tris. Film se mi také velmi líbil. Jen jsem asi jediná komu se nelíbí Čtyřka, ale Uriah.

An3t
10.07.2015 5 z 5

Byla jsem z knížky velmi nadšená! Skvěle se mi četla a do děje mě to vtáhlo okamžitě. Samozřejmě jsem si naprosto zamilovala Čtyřku což se dalo čekat :D. Po přečtení knížky jsem začala mít takovou úchylku, že když jsem venku porovnávám lidi podle oblečení a pak je přiřazuju do frakcí, tak snad to nedělám jediná :D

smybar
09.07.2015 5 z 5

Super kniha

Terezz9
08.07.2015 5 z 5

Z počátku jsem této knize šanci nechtěla dát, protože mi to přišlo jako další obdoba Hunger Games, ale nakonec jsem po ní z nouze sáhla a nelituju toho. Kniha mě uchvátila už ze začátku a měla jsem ji přečtenou za dva dny. Opravdu jsem si postavy a celý děj zamilovala a těším se na další díl!

Kllara
07.07.2015 5 z 5

Sice další z miliard knih o budoucnosti, trošku mi připomínající knihu Dárce, ale i tak se mi Divergence velice líbila. Jsem ráda že to nebylo zase až tak moc předvídatelné (jako některé knihy, které mě mohly unudit k smrti), bylo to napínavé, zamilované a už jsem zvědavá na další díl... vážně vřele doporučuji.

Dixinka
03.07.2015 5 z 5

Nečekala jsem takový napínavý příběh. Už se těším na další díl.

NikaV
09.06.2015 5 z 5

Kdy... Jak to... Proč... Vždyť...
"Čti a neptej se," musela jsem si během čtení párkrát připomenout. A fungovalo to!
Jakmile se do stránek Divergence ponoříte, bez otázek a bez výhrad, nechce se Vám knihu odložit a nakonec si vážně oddechnete, že na Vás na nočním stolku čekají ještě Rezistence s Aliancí.

Pokud bych se snad chtěla nějak hlouběji nad dějem zamyslet (a já vlastně tak docela ani nechci), musela bych připustit jeho lehkou povrchnost. Jenže tahle autorka má vážně talent zajistit, abyste se nenudili - a to je něco, co si cením nade vše.

amellia
07.06.2015 5 z 5

wow!
Chtěla jsem si tuto knihu přečíst už opravdu dlouho.Díky mé kamarádce Lucce jsem si ji teď mohla konečně přečíst... :D
Skvělá kniha, velice poutavý příběh.....zkrátka: wow!

Alexxxxx
07.06.2015 5 z 5

Vždycky když najdu konečně knížku kterou si chci přečíst chci ji číst déle a ne ji přečíst za pár dní. U téhle knížky se mi to zase nepovedlo. Je prostě tak úžasná, že jsem od ní nemohla odtrhnout oči. Četla jsem ji všude i v autobuse. Prvně jsem viděla film, ale vůbec mi to nevadilo. Mám radši když prvně vidím film, umím si to pak lépe představit. Všem ji rozhodně doporučuji. :D

viky.rella
06.06.2015 5 z 5

Nemohla jsem se otrhnout, četla jsem bez přestání.

Andee_Havris
05.06.2015 4 z 5

Viděla jsem film a četla i knihu,ano ve filmu vynechali pár scén ale ve kterém ne.Podle mě je to strašně krásný příběh.Rozhodně bych doporučila:)

aamis
30.05.2015 5 z 5

Je jasné, že je téměř sázkou na jistotu napsat dobrodružnou trilogii v čele s milou hrdinkou, která se tak trochu podobá každému z nás, a fešným svalnatým mladíkem, který je idolem všech dívek a všechny ho naprosto milují. A je to tu. Svět šílí z nových dvou hrdinů, zaujatě čtou knihu stále dokola a představují si, jak asi vypadají. Potom přijde film, což spustí novou vlnu šílenství a ...
Na druhé straně musím uznat, že kniha má děj. Má to spád, má to zápletky, má to lásku, má to dobrodružství, má to boje, má to mladistvost, má to problémy, ve kterých se najdeme. Má to vše, co čtenáři požadují. Napsáno je to opravdu poutavě a samotnou mě to velmi baví číst. Je pravda, že je zde spousta věcí nedořešených, ale to mi osobně v knize nijak zvlášť nepřekáží. Nápad s frakcemi a jejich konfliktem se mi moc líbí a okamžitě jsem byla vtažena do onoho světa. Ale záhady a nejasnosti mám pořád, což je pro mě plus ... Vzhůru na Rezistenci!