Divergencia

Divergencia
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111996/bmid_divergencia-2Yv-111996.jpg 4 5031 5031

V dystopickém Chicagu, Beatrice Priorové, je spoločnosť rozdelená do piatich frakcií, z ktorých každá sa venuje pestovaniu jednej zvláštne cnosti. Je to poctivosť (Čestní), obetavosť (Nezištní), odvážnosť (Neohrození), mierumilovnosť (Priateľskí) a múdrosť (Vzdelaní). Každý rok, v stanovený deň, si všetci šestnásťroční musí vybrať jednu z frakcií, ktoré sa potom budú venovať po celý život. Beatricino rozhodnutie kolíše medzi voľbou zostať so svojou rodinou a byť tým, kým v skutočnosti je. Oboje mať nemôže. Nakoniec však dôjde k voľbe, ktorá každého prekvapí, vrátane jej samotnej. Počas vysoko konkurenčného začatia, ktoré nasleduje, si Beatrice zvolí nové meno - Tris - a snaží sa zistiť, kto sú jej skutoční priatelia a kam do tohto nového života zapadá románik s niekedy fascinujúcim a inokedy búrlivým chlapcom. Tris má ale tajomstvo, ktoré musí ukrývať, pretože bola varovaná, že by mohlo znamenať smrť. Vo chvíli, keď odhalí narastajúce konflikty vo zdanlivé dokonalej spoločnosti, tiež zároveň zistí, že by jej tajomstvo mohlo zachrániť všetky ktorých miluje ... alebo by mohla sama seba zničiť.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Divergent , 2011

Fortuna
12.04.2015 4 z 5

Divergenci jsem zaznamenala už před nějakou dobou a slyšela jsem spoustu kladných ohlasů. Pak si ji přečetla moje kamarádka a byla naprosto odvařená. No, musím říct, že podle mě nic moc. Nevím, nejspíš to bude tím, že jsem tolik očekávala... Vždy, když jsem se podívala na obálku, po každé kapitole jsem ji vnímala úplně jinak. Začátek knihy se mi velmi líbil. Říkala jsem si - konečně něco, co se podobá mému vkusu. Uběhlo dalších pár kapitol a já začala být zklamaná. Podle mě prostě nic převratného... Děj je předvídatelný, každé malé zauzlení po chvilce, ne-li hned, rozluštíte.

papi
12.04.2015 4 z 5

Skvělá knížka! Pokud ještě někdo nečetl, tak doporučuji a doporučuji! :-D

rosebarbik
11.04.2015 5 z 5

Moc hezká knižka doporučuji

Sheemas
11.04.2015 4 z 5

Čekala jsem knihu víc pro děti, či čerstvě mladistvé, ale nestalo se (děkuji), tím pádem vhodné i pro dospělejší čtenáře. Výběr to je oč tu běží, a s čím se potýká i hlavní hrdinka. Svět rozdělen na různé kasty, které znamenají víc než rodina a možná i víc než vlastní život. Zajímavě napsáno, a moc se těším na další díl a filmy.

Yvosek
07.04.2015 5 z 5

naprosto uzasny !!

Jordyz
07.04.2015 4 z 5

Kniha čtivá (přečtěná během chvilky), napínavá, o děj nebyla nouze, zajímavý děj, místa i postavy, ale přesto mi tam něco chybělo.....jako by knize chyběla hloubka, propacovanost, nevím jak to přesně popsat..... Ale každopádně se těším na další díl, prima oddechovka.......

NicaCola
06.04.2015 5 z 5

Ke knize jsem se dostala bohužel až teď - po shlédnutí filmu. Musím říct, že se mi líbila, stejně jako filmek :) Těším se, až do ruky vezmu další díl :)

Vája@
02.04.2015

Viděla jsem zatím jen film a jak všichni (skoro) říkjí, že kniha je vždy lepší : D. No, ještě nevím, ale knihu si rozhodně přečtu.

Malíček
02.04.2015 4 z 5

Tak k Divergenci už toho není moc co dodat. Kniha je skvělá. Miluju zasazení děje (Chicago to je moje), postavy (protože Čtyřka je boží) a celkově se mi moc líbí nápad. Kniha je čtivá, nenáročná, napínavá, rozkošná.

koki.veru
02.04.2015 5 z 5

Krásná knížka, hodně podobná Hunger games....HG se mi ale líbilo víc, ale i přesto je i tahle knížka velmi zajímavá. Jsem zvědavá na zbylé dva díly, jaké budou. Knížka přečtená během asi čtyřech dnů, čte se velmi dobře. Sci-fi moc nemusím, ale v téhle knize mi tenhle žánr vůbec nevadil :)

Eryl
01.04.2015 4 z 5

Tak konečně se mi dostala do ruky. Byla jsem celá napnutá a nemohla se dočkat, až mě kniha "převálcuje" svým skoro 90% hodnocením. Námět mě opravdu nadchl a byla jsem zvědavá, jak si s ním autorka vyhrála. Začátek vypadal velice slibně, ale postupně mně začalo docházet, že mé přílišné očekávání byl jen výkřik do tmy. Knížka rozhodně stojí za přečtení, ale milovníkům kvalitnější, složitější četby bude připadat asi jako další kapka ve vlně YA. (3,5*)

Aseeklion
31.03.2015 4 z 5

Film byl k ničemu...kniha super.

katerina7788
31.03.2015 4 z 5

Knížka mě vyloženě ani moc nenadchla, ale ani neurazila :)

dexeded
31.03.2015 4 z 5

Viděla jsem i film a i když, knížka je určitě lepší, tak místy byla docela zdlouhavá a proto 4 hvězdičky.

Adam Bartoš
30.03.2015 5 z 5

Úžasný děj, úžasné postavy. Musím si co nejdřív přečíst Rezistenci. Postavy jsem si od začátku zamiloval. Ta kniha je úžasná...

Always a reader
29.03.2015 5 z 5

Film je vcelku podobný, ale přesto se mi knížka jako vždy líbila mnohem víc. Zbožňuju styl psaní Veronicy Roth. Pocity umí pěkně přenést na čtenáře.

tinka99
29.03.2015 5 z 5

Nedávno jsem byla v kině na Rezistenci a jelikož se mi moc líbily oba filmy, řekla jsem si, že si konečně musím přečíst i knížky....nelituju toho, že jsem se do Divergence pustila...nemůžu jinak, než knížku i film doporučit.... :-)

baru.hanusova
28.03.2015 4 z 5

Po prvním shlédnutí filmu 'Divergence' jsem byla naprosto nadšená.Druhý den jsem si ho pustila znovu a další den zas.Ve filmu jsem neviděla jen obyčejný děj-viděla jsem v něm mnohem,mnohem víc,ale nedokázala jsem to definovat,proto jsem se rozhodla přečíst knížku.A ani ta mě vůbec nezklamala!Naprosto úžasný nápad autorky,dokonale popsaný děj,žádné dlouhé a nudné rozepisovaní..zkrátka tak,jak by kniha měla vypadat!A Čtyřka!!Jak ve filmu,tak v knize je to krásný,šarmantní muž,který má něco do sebe.Pokud jste knihu ještě nečetli,ale viděli jste film..nebo jste film viděli,ale knihu nečetli,neváhejte a podívejte se na film nebo si přečtěte si knihu! Stojí to za to!!

kajahudc
27.03.2015 5 z 5

S Divergencí jsem se zatím setkala jen ve filmové podobě. Film mě, ale natolik uchvátil, že jsem se rozhodla přečíst si celou triologii, bohužel se mi ji zatím nepodařilo sehnat. Uchvátili mne jak Neihrožení samy, tak vztah Tris a Čtyřky. Můžu doporučit :)

Aliii
26.03.2015 3 z 5

Zatím jsem četla jen první díl trilogie a docela se mi líbil. Už nejsem tak úplně young adult, takže mě kniha nenadchla tolik, jako mladší čtenáře, ale přesto si další díly určitě přečtu :-)
Mělo to spád, dobře se to četla a hlavně ke konci jsem byla zvědavá, jak to všechno dopadne. "Nedostatek" popisů prostředí, jak tu někteří zmiňují, je pro mě naopak plus - jednak popisy zbytečně nezdržují děj a pak mám mnohem větší prostor udělat si o věcech představu podle své vlastní fantazie :-)