Divergencia

Divergencia
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111996/bmid_divergencia-2Yv-111996.jpg 4 5062 5062

V dystopickém Chicagu, Beatrice Priorové, je spoločnosť rozdelená do piatich frakcií, z ktorých každá sa venuje pestovaniu jednej zvláštne cnosti. Je to poctivosť (Čestní), obetavosť (Nezištní), odvážnosť (Neohrození), mierumilovnosť (Priateľskí) a múdrosť (Vzdelaní). Každý rok, v stanovený deň, si všetci šestnásťroční musí vybrať jednu z frakcií, ktoré sa potom budú venovať po celý život. Beatricino rozhodnutie kolíše medzi voľbou zostať so svojou rodinou a byť tým, kým v skutočnosti je. Oboje mať nemôže. Nakoniec však dôjde k voľbe, ktorá každého prekvapí, vrátane jej samotnej. Počas vysoko konkurenčného začatia, ktoré nasleduje, si Beatrice zvolí nové meno - Tris - a snaží sa zistiť, kto sú jej skutoční priatelia a kam do tohto nového života zapadá románik s niekedy fascinujúcim a inokedy búrlivým chlapcom. Tris má ale tajomstvo, ktoré musí ukrývať, pretože bola varovaná, že by mohlo znamenať smrť. Vo chvíli, keď odhalí narastajúce konflikty vo zdanlivé dokonalej spoločnosti, tiež zároveň zistí, že by jej tajomstvo mohlo zachrániť všetky ktorých miluje ... alebo by mohla sama seba zničiť.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Divergent, 2011

amellia
07.06.2015 5 z 5

wow!
Chtěla jsem si tuto knihu přečíst už opravdu dlouho.Díky mé kamarádce Lucce jsem si ji teď mohla konečně přečíst... :D
Skvělá kniha, velice poutavý příběh.....zkrátka: wow!

Alexxxxx
07.06.2015 5 z 5

Vždycky když najdu konečně knížku kterou si chci přečíst chci ji číst déle a ne ji přečíst za pár dní. U téhle knížky se mi to zase nepovedlo. Je prostě tak úžasná, že jsem od ní nemohla odtrhnout oči. Četla jsem ji všude i v autobuse. Prvně jsem viděla film, ale vůbec mi to nevadilo. Mám radši když prvně vidím film, umím si to pak lépe představit. Všem ji rozhodně doporučuji. :D

viky.rella
06.06.2015 5 z 5

Nemohla jsem se otrhnout, četla jsem bez přestání.

Andee_Havris
05.06.2015 4 z 5

Viděla jsem film a četla i knihu,ano ve filmu vynechali pár scén ale ve kterém ne.Podle mě je to strašně krásný příběh.Rozhodně bych doporučila:)

aamis
30.05.2015 5 z 5

Je jasné, že je téměř sázkou na jistotu napsat dobrodružnou trilogii v čele s milou hrdinkou, která se tak trochu podobá každému z nás, a fešným svalnatým mladíkem, který je idolem všech dívek a všechny ho naprosto milují. A je to tu. Svět šílí z nových dvou hrdinů, zaujatě čtou knihu stále dokola a představují si, jak asi vypadají. Potom přijde film, což spustí novou vlnu šílenství a ...
Na druhé straně musím uznat, že kniha má děj. Má to spád, má to zápletky, má to lásku, má to dobrodružství, má to boje, má to mladistvost, má to problémy, ve kterých se najdeme. Má to vše, co čtenáři požadují. Napsáno je to opravdu poutavě a samotnou mě to velmi baví číst. Je pravda, že je zde spousta věcí nedořešených, ale to mi osobně v knize nijak zvlášť nepřekáží. Nápad s frakcemi a jejich konfliktem se mi moc líbí a okamžitě jsem byla vtažena do onoho světa. Ale záhady a nejasnosti mám pořád, což je pro mě plus ... Vzhůru na Rezistenci!

Maryk
26.05.2015 4 z 5

Super, určitě stojí za přečtení.

Knížkařka
23.05.2015 5 z 5

Nejdříve jsem myslela, že dám 4*, ale to jak moc jsem toužila po Rezistenci(2.díl), mě přesvědčilo, že tato kniha má na 5*!
Nejdřív jsem viděla film s Shailene Woodley a Theo Jamesem. Film mě zaujal, tak jsem si řekla, že si přečtu i knihu... Nehodlám hodnotit film ve kterém vynechali mnoho vtipných i jiných scén, což je vážně škoda! Ale zpátky ke knize...
Líbilo se mi psaní autorky.Vážně moc! U knihy jsem byla vážné napjatá a ikdyž jsem viděla film(což znamená, že jsem věděla jak to skončí)byla jsem vždy ve střehu-napnutá jak kšandy! Přečetla jsem ji dost rychle a četla jsem kde se dalo(autobus,auto atd.). Je to báječná kniha plná zvratů, lásky, přání, předsudků a touhy... Líbilo se mi i zdůvodnění jména: Čtyřka..
Určitě přečtěte!

annamc
23.05.2015 5 z 5

BEST BOOK FOREVER!!!Škoda že nejde dát 100*,tak aspoň 5*,i když kniha si zaslouží více:)SUPER KNIHA:)

lik009
17.05.2015 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, ale nutno říci, že to podle mě je hrozná blbost a žádné zajímavé myšlenky v ní nenajdete.

Anonymní
17.05.2015 4 z 5

Knížka byla opravdu moc krásná, ze začátku trošičku nudná, ale přečetla jsem ji opravdu rychle a hned jsem začala číst rezistenci. Doporučuji ! :D

vodopad152
15.05.2015 5 z 5

Kniha je prostě bezvadná. Změnila mi pohled na náš svět. Někdy kladně, někdy záporně. Jsem čtenář který čte jenom opravdu dobré knížky které ho baví. Takže tato kniha je prostě úžasná.

makovapanenka
13.05.2015 5 z 5

Čtu podruhé, vypovídá za vše... :)

Jednou e-kniha, teď hmatatelná.

Tereza15
11.05.2015 5 z 5

Znovu jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla..
Děkuji, Veronico ;) :)

Sušenka1556
10.05.2015 2 z 5

Většina lidem se tato kniha opravdu líbila ,ale mě bohužel ne :(
Vůbec jsem se do ní nemohla začíst´a moc mě nebavila.
Vše se ale změnilo tak kolem dvousté stránky. Začala mě tímto velice bavit a proto díky konci dávám 2 hvězdičky :(
A další díl si už kvůli napínavému skončení prvního dílu přečtu :)

NixooDy
08.05.2015 5 z 5

Musím uznat, že kniha mě mile překvapila. Nejdříve jsem viděla film, který se mi sice líbil, ale neuchvátil. U knihy to bylo naprosto jiné, naprosto mě oslovila a já se od ní nemohla otrhnout. Vřele doporučuji.

Temi
05.05.2015 4 z 5

K mému překvapení jsem si v tomto příběhu našla velkou oblibu. Filmové zpracování jsem zatím neviděla a těď jsem za to velmi ráda. Kniha je čtivá, napínavá, humorná a nutí mě číst dál. Jediné, co mi tam trošku vadí je věk hlavních postav, který bych možná o pár let zvýšila. Kapitoly jsou celkem krátké, takže se čte i velmi rychle.
Nejvíce se mě asi zaujalo hlavně prostředí a forma frakcí, ve kterých se děj odehrává. Pro fanoušky sci-fi a romantické literatury jako dělané.

elisabeth123
30.04.2015 5 z 5

Úplně nejlepší kniha na světě. I když jsou ostatní díly slabší tak rozhodně doporučuji. je v ní dobrodružství, romantika a prostě všechno. Díky ní jsem si uvědomila jak zbožňuji knížky.

HannyEs
28.04.2015 5 z 5

Kniha mi dlouho ležela na poličce rozečtená, protože jsem se dřív podívala na film ale teď její koupí rozhodně nelituji. Dočetla jsem ji jedním dechem a především mi doplnila otazníky které se mi utvořili během filmu :)

MGT
25.04.2015 4 z 5

Celá trilogie je super odlehčovací četba, bavilo mě to, nebylo třeba moc přemýšlet a velmi dobře se to četlo. Čtyřku si snad každý hned velmi oblíbí. Co mi tu nejvíce nesedělo byl věk zúčastněných, kdyby jim autorka každému pět let přidala, bylo by to rozhodně uvěřitelnější.
Filmy jsem neviděla, teď jsem se akorát podívala na trailery a celou dobu jsem měla v hlavě jistou představu jak hrdinové vypadají a výběr herců mě (podotýkám na první pohled) dost zklamal, hlavně právě Čtyřka. Tris jsem si v hlavě taky vytvořila jinak :)

EDIT: Beru zpět s volbou herce pro Tobiase, jediné co mu chybí jsou delší vlasy (co si později bude stříhat že jo), první dojem byl ne-e, ale se shlédnutím celého filmu, byl ten hlavní charakter on. Zato slečna herečka mi přišla dosti prkenná, jakoby neúplná herečka.

Jana_Z
24.04.2015 4 z 5

Celou trilogii jsem přečetla během tří dnů (asi nejlépe strávené velikonoce za spoustu let) a pak jsem si pustila i film (Divergence). Knížka je samozřejmě lepší, ale i film byl docela dobrý až na ten nesmysl ke konci. Pokud se vám závěr filmového zpracování taky nezdál, nenechte se odradit od četby příběhu, kterému logická návaznost událostí rozhodně nechybí, má celkem slušný spád a, aslespoň pro mě - H.G. jsem ještě nečetla, neotřelé téma.