Pozlacená

Pozlacená
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541124/bmid_pozlacena.jpg 3 111 111

Zlatá klec série

Zlaté podlahy, zlaté zdi, zlatý nábytek, zlaté oblečení. Ve Výšezvonu, hradu v mrazivých horách Šestého království, je ze zlata všechno. I já – Auren. Král Midas mě zachránil a slíbil, že mě bude navěky milovat. Nabídl mi ochranu a já mu za to věnovala své srdce. Drží mě ve zlaté kleci jako svého mazlíčka, aby mě ochránil před monstry a nepřáteli. Jenže vše, čemu jsem o Midasovi a jeho lásce věřila, byla nejspíš lež. Chtěla bych utéct někam pryč… Co když na mě ale ve světě venku čeká něco mnohem horšího?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Baronet

Gild, 2023

Roux
05.08.2024 1 z 5

Trošku jsem se divila proč to má tak nízké hodnocení. Po přečtení vlastně chápu proč. Je to tak strašně divný. Ona je divná, král je divný, všichni jsou tam divní. A když se tam ukáže nějaká postava, která je celkem sympatická, tak ji zabijí. Přes 300 stran kravin. Sorry not sorry, tohle byl děs.

ydnac
04.08.2024 4 z 5

ŽIJE VE ZLATÉ KLECI.

Její kůže, vlasy i oči jsou zlaté.
Jmenuje se Auren, je celá ze zlata a je favoritkou krále Midase, který ji ukazuje jako svůj poklad a používá jako milenku.
Auren po něm však touží.
Než se Midas stal králem, byli přáteli a Midas ji slíbil chránit.
Není však jedinou jeho "hračkou".
Král má svůj harém, královské klisny, které na Auren žárlí.
To mi připomnělo Angelicu :-).
Midas mění vše ve zlato, je to jeho magická moc.
Má ho všude kolem sebe a přesto jeho lid hladoví...
Navíc něco chystá!

Na začátku knihy jsem byla trochu rozpačitá, Auren chodila ve své zlaté kleci, poslouchala a sledovala a taky výrazy jako k***a a klisna mě vytáčí, ale příběh se hezky rozjel a já už knihu neodložila :-).
Jedné postavy mi bylo moc líto...
Auren si mě získala svým chováním k ostatním dívkám, strážím i obyvatelům chudé čtvrti.
Možná je trochu naivní, ale rozhodně má v sobě potenciál :-).
Kniha se mi moc dobře četla, přestože některé výrazy se mi nelíbily dávám čtyři hvězdy a těším se na další díl :-).

Lllvicek
04.08.2024 3 z 5

Dala bych 4, ale prostě nemůžu se zbavit dojmu, že se tam skoro nic nestalo... Vlastně se tam pořád něco jen popisuje prvně v zámku, pak na cestě, pak piráti... Pořád neustálý popis a minimum děje. S někým se seznámíme, jen abychom ho vzápětí pohřbili. Intriky okolo. Pak ta naivita hlavni hrdinky a její ujetý Stockholmský syndrom k Mydasovi... Nevím, přečetla jsem to za jeden den, takže mě to bavilo, jen prostě bych brala méně popisu a už se vlastně dost těším jak se to rozmotá dál všechno. Každopádně zatím hodnotím 3 hvězdičkami, max 3,5

Navíc teda popis jako erotická fantasy je dost přitažený za vlasy a vlastně i hodně zavádějící, protože až na scénu na začátku a obscení vyjadřování bych neřekla že je tam vůbec nějaká erotika. Za to jsou tam hrubý muži, co se k ženám chovají hůře než ke kusu hadru a výraz klisna bych v knihách zakázala úplně! Ale jinak má autorka vážně úžasný styl psaní, který se čte velmi dobře, nedrhne to a zblajznete to za odpoledne . Jak říkám další si přečtu taky, ale uz teď mám obří očekávání, protože tady to byl zatím jen takový velmi lehký úvod do děje.

DreamerX9
03.08.2024 1 z 5

Jsem si jistá, že si kniha najde svoje čtenáře ale za mě plýtvání papírem. Král Midas (miluju tě ale budeš se dívat jak si to rozdávám s každou klisnou) a Auren (hloupoučká naivka). Kniha má velkou propagaci přestože svět není nějak víc vykreslen ani co se víl týče ani bych si nevšimla vílych postav. Překlad hrůza a kromě zajímavého námětu a hezké obálky mně na knize nic nezaujalo. Další plusové body má kniha za ukončení a za básničky překládání v kapitolách. Co ovšem chci ještě vytknout je velké množství násilí a to především znásilnění na tom opravdu není nic uspokojivého a autorka toto téma v knize rozsypavá jako štěrk.

Iva095
30.07.2024 1 z 5

Hlavní hrdinka Auren je celá ze zlata a žije ve zlaté kleci u krále Midase.
Auren není obyčejná klisna je to králova favoritka. Pojem klisna v této knize zazní zbytečně mockrát a neustálé opakování, že je králova favoritka bylo taky celkem otravné.
Měla jsem za to, že se jedná o erotickou fantasy, nebo alespoň podle začátku to tak vypadalo, ale po čase se ukázalo, že s erotickou knihou to nemá nic společného.
Co musím uznat je, že se kniha četla úplně sama, ale jinak děj stál za nic, protože se tam pořádně nic nedělo.

Ketfl
30.07.2024 4 z 5

Ve Výšezvonu, hradu postaveném vysoko v horách, je vše ze zlata. Dokonce i hlavní hrdinka Auren. Tu král Midas zachránil a svou favoritku pečlivě střeží ve zlaté kleci. Intriky a touha po moci dovedou království na pokraj války a Auren brzy zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. Je čas konečně rozevřít křídla a vydat se vstříc nové budoucnosti. Nebezpečí však číhá na každém kroku a Auren má před sebou náročnou cestu, jejíž cíl se může hodně rychle změnit.

Přiznám se, že první polovinu knihy jsem byla z příběhu značně rozpačitá. Tato část se totiž odehrává na Výšezvonu, kde Auren žije zavřená v kleci jako favoritka a nejcennější poklad krále Midase. Auren je do svého zachránce bezmezně zamilovaná a nechá si od něj cokoliv líbit. Na jednu stranu jsem Auren chápala, na druhou mi jí bylo neskutečně líto.
Druhá polovina knihy byla rozhodně záživnější. Auren čeká nové dobrodružství, takže se příběh pěkně rozjel a měl celkem spád. Závěr knihy mnohé šokuje, ale zároveň naláká na další díl. Na scéně se totiž objeví nové postavy, a zvlášť u té jedné jsem moc zvědavá, jak se příběh bude dále vyvíjet.
Kniha byla celkově čtivá, autorka má skvělý styl psaní, přesto si myslím, že první díl úplně nedosáhl svého potenciálu. Nebudu také hodnotit označení „erotická fantasy“, protože je to první díl série a nějaké velké rošambo tu určitě nečekejte. Od dalších dílů mám ale poměrně vysoká očekávání, takže si je určitě nenechám ujít.

Hodnotím 3,5/5*

Bryel
28.07.2024 4 z 5

Dark fantasy ze světa lidí, kde se setkáváme i s fae. Ačkoliv se kniha točí okolo favoritky harému krále Midase, erotickou bych tuto knihu nenazvala.

Takřka od samotného začátku jsem se nemohla od čtení odtrhnout, často jsem napětím snad ani nedýchala. Kniha má spád a je vcelku akční, ale dějově se příběh posouvá kupředu jen pozvolna. Lehce se seznámíme s intrikami světa a několika znepřátelenými stranami.

Hlavní hrdinka Auren mi sedla se svým jízlivým humorem, touhou se vzepřít, naivitou a citovou vyprahlostí. Jsem moc zvědavá na její další vývoj.

Pozlacená je úvod do série, která má obrovský potenciál ohledně budoucí hate-to-love linky. Proč si to myslím? Auren a velitel Rip si vymění přesně pět vět. A přitom napětí mezi nimi by se dalo nabírat lopatou.

Konec knihy je nemilosrdně useknutý. Hledáte další kapitolu a ona tam už není.. Zrovna ve chvíli, kdy máte pocit, že jste na konci úvodu a je prostor příběh rozparádit.

Ale čím déle nad tím přemýšlím, tím pozitivnější dojmy ve mě Pozlacená zanechala a nemůžu se dočkat pokračování.
Odnáším si očekávání především ohledně ero scén a taky jsem moc zvědavá, jak s příběhem zamíchá onen tajemný král hniloby.

Ciarra
27.07.2024 4 z 5

Upřímně, z knihy mám trochu rozpačitý pocit. Ale to bude zřejmě tím, že je to první díl série. Erotická fantasy to tedy přímo není, ale možná se dočkáme v dalším díle. Příběh není nijak dlouhý, ale akce je tam hodně. Jakoby se autorka snažila rychle dostat tam, kde se to pořádně rozjede. Samozřejmě přesně v tu chvíli kniha končí a já jsem zvědavá na pokračování. Trochu to jistými osobami připomíná Dvory, tipuji, že ani tady nebude vše tím, čím se na první pohled zdá být.

Rudana
21.07.2024 5 z 5

Mne se to tak líbilo, že jsem se od toho nemohla odtrhnout a to se často nestává.
Je to napínavé, čekáte na to jakým způsobem se z tama dostane a proč tam byla zavřená.
A ke konci se budete těšit na toho tajemného hnilobného krále ale...

Petra-1
18.07.2024 4 z 5

Četla jsem před delší dobou v originále. Je to netradiční, vcelku zajímavé pojetí.

Majuš333
17.07.2024 2 z 5

'Minulost je mocná čarodějka!'

Nádherný prebal knihy, očarujúca anotácia a presne tu sa to pre mňa aj skončilo... Auren je 1/2 knihy zavretá v klietke a je zamilovaná do Midasa, ktorý ju vystavuje ako trofej a v podstate nič pre neho neznamená, takže: NIE, NIE, NIE! NEZÁŽIVNÉ!!!
A z čoho niekto súdil, že je to erotická fantasy??? Ten človek je asi panic / panna v erotických románoch, erotických fantasy...

'V životě můžeš předstírat spoustu věcí. Můžeš je předstírat tak dobře, že svým lžím i uvěříš. Všichni jsme herci. Všichni stojíme na jevištích v záři světel a hrajeme roli, která nám pomůže přežít další den-která nám pomůže v noci klidně spát.'

2024  67%Pozlacená
2024  0%Třpytivá