Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444399/bmid_pravda-nebo-lez-o4X-444399.jpeg 4 2945 2945

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví… Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Verity , 2018

Tanya007
16.09.2020 5 z 5

Ať už si konec přeberete jakkoliv, miluju Jeremyho :-) skvěle napsané,četlo se to samo...

Fifth Element
14.09.2020 5 z 5

Odklon od romantiky byl odklon správným směrem.. Jedním slovem - masakr!

ArwenAragorn
14.09.2020 4 z 5

....Moje matka tvrdila, že domy mají duše. Jestli je to pravda, pak dům Verity Crawfordové měl tu nejtemnější duši, jakou jsem kdy poznala.

Přečteno jedním dechem. Co je pravda a co je lež? Deník nebo dopis? Tady si budete muset vybrat sami. Já už jsem si vybrala.
K přečtení doporučím a jdu se podívat po dalších knížkách od autorky.

DannyBlakely
13.09.2020 3 z 5

No, konec mě dost zklamal a pár věcí mi tam trochu nesedí a celé je to jakési zvláštní. Jakože nápad brilantní, ale zdá se mi, že z toho autorka mohla vytěžit mnohem víc.. Takto to zůstalo ploché, nezajímavé..

Jana77
13.09.2020 5 z 5

Naprosto fenomenální a dokonalé. Dlouho jsem váhala, zda si ji přečíst, ale nakonec jsem se nechala nalákat všemi pochvalnými recenzemi. A nelituji jediné stránky, ta kniha je opravdu skvělá!

Madison22
13.09.2020 2 z 5

Ako môže mať tento počin tak vysoké hodnotenie, je pre mňa skutočnou záhadou, pravdepodobne zaujímavejšou ako samotná "záhada" v knihe. Veľmi slabé. Toto nefunguje ani ako thriller, ani ako detektivka a ani ako erotický román(ak spisovateľka nepozná iný výraz na sex ako š...ť,tak by sa do toho ani nemala púšťať). Postavy velmi ploché, nerozvynuté. Pri opise hlavnej hrdinky ma napadá jediné slovo: nuda. Obrovská, monštrózna nuda. Autorka si zamenila introverta so živou mrtvolou. Jediná ako tak zaujímavejšia postava bola Verity, ale záver aj túto postavu zkazil. Ale ak očakávate od knihy nič, tak smelo do toho.

Terez25
12.09.2020 5 z 5

Výborná kniha, která se mi velmi líbila a ještě chvíli ve mě bude doznívat.
Četla se velice svižně a měla jsem ji přečtenou za pár hodin. Od Colleen Hoover to byla moje první kniha a pravděpodobně ne poslední...

HaHa11
12.09.2020 3 z 5

Jsem na rozpacích, jak knihu hodnotit. Je to poměrně nezvyklá kombinace thrilleru a erotického čtení. Že by se autorka snažila oslovit širší okruh čtenářů?! Přiznám se, že mně to nesedělo, přišlo mi to místy značně prvoplánové, taková až jaksi ulepená směska. Zápletka zajímavá, i když trochu s logikou na štíru. Další autorčiny knížky mě nelákají.

mirunda
12.09.2020 5 z 5

Byť si myslím, že je hodně nepravděpodobné, že by se tohle mohlo někdy stát, kniha byla velmi napínavá a bavila mě.

annettka1098
11.09.2020 3 z 5

Bohužel mi tato kniha moc nesedla. Bylo to na mě asi moc jednoduché. Nemyslím v zápletce, ale celkově v jednání a myšlenkových pochodech hlavní hrdinky Lowen. Byla mi svým způsobem nesympatická. Vadilo mi, že byl příběh postaven na tom, že musela "čmuchat" v soukromí Verity a jejího manžela. Vadilo mi, jak byla Lowen naivní a vykreslená v podstatě jako hloupá husa. Alespoň na mě tak působila. Mám Colleen moc ráda jako autorku lovestory, ve kterých poukazuje na nějakou problematiku (deprese, domácí násilí, problémy početí atd.) a bohužel, něco takového mi v této knize chybělo.

boeink
10.09.2020 4 z 5

Dočteno..a já nevím..?, podle hodnocení jsem byla děsně natěšená a při čtení napnutá jak kšandy. Četlo se to fakt moc dobře. Ale ten konec, podle mě děsně překombinovaný, jakoby se autorka nemohla rozhodnout, co s tím udělá, čekala jsem, že se to zvrtne jinak. No a ta přemíra vulgarismů a šu.acích scén, to se mi fakt nelíbilo. Uvažuju, jestli ohodnotím jednou nebo pěti hvězdama, tak moc jsem z toho na rozpacích.

intelektuálka
09.09.2020 4 z 5

Přiznám se, že mne kniha zaujala - autorka zkusila něco jiného ....

Náhled do psychologie ženy a její manipulace s mužem ....

Některé kapitoly jsem těžko rozdýchávala a ptala se : kde je pravda ?

A abych řekla pravdu - čemu věřit a co je lež - to si každý čtenář musí odvodit sám ....

Pravda může mít různé podoby - a možná také záleží, čemu chceme věřit ?

Určitě doporučím.

Tynka27
09.09.2020 5 z 5

Tak nejak jsem tusila co se ke konci bude dit,jsem rada ze to skoncilo,tak jak to skoncilo. A uprimne,ty mrse Verity proste neverim:D za me skvela kniha!

Wladimirski
08.09.2020 2 z 5

Podle předchozích komentářů bylo moje očekávání vyšší, než následný požitek z četby. Prvotní zápletka vypadala na zajímavý příběh, ale následující vývoj nebyl nijak zvlášť napínavý a poutavý, zdál se dost předvídatelný. Závěr se sice otáčí jinak, ale nijak přesvědčivě. Knihy hodnotím především podle dojmu, jaký ve mě zanechaly, zda mne podněcují k přemýšlení nebo vracení se k ději, inspirují k dalšímu čtení od autora či tématu. To v tomto případě nedá víc než 2*.

slamenka
08.09.2020 4 z 5

Tohle byla jízda. Colleen umí rozhodně psát, ale podle mě mohla ještě trošku zabrat a bylo by to ještě lepší :-) Lowen mi lezla na nervy, ale Jeremy byl super. Musím teda jen podotknout drobnost k závěru. Autorka asi chtěla, aby to působilo tak, že čtenář si vybere na kterou stranu se přidá a které uvěří. Zda Lowen nebo Verity. Ale u mě tohle nefungovalo. Ta jediná věta, zda je ten dopis od Verity věrohodný, mi celý příběh trochu shodila.

kiraa
08.09.2020 5 z 5

Konečně se Kolín odhodlala napsat něco jinýho než nějakej sladkobolnej blábol, kterej mi rve vlasy, oči i uši a způsobuje akné. Protože po utrpení s Možná jednou jsem si myslela, že místo čtení se vrhnu na pletení ponožek. Vtip. Jsem levá jako šavle :) Takže jí dávám zelenou pro další příběh, pokud se bude linout v podobným duchu. Žádnej horor, i když temná atmosféra domu s jedním bezvládným ženským tělem a historií rodiny, která v něm začala i skončila, bylo docela slušný psycho. Jinak ten frajer Džeremy byl fakt k neutahání :)

blackoutzuzi
08.09.2020 5 z 5

Colleen se odchýlila od svého klasického žánru a naservírovala nám svůj historicky první thriller!
A byl naprosto bombastický! Ten název celou knihu perfektně vystihuje - během čtení budete jako na trní, protože nevíte, komu a čemu máte věřit. Kolikrát budete mít ze všech postav natolik ambivalentní pocity a vy budete jen číst a číst, abyste se konečně dozvěděli celou pravdu. Geniální! Tohle si rozhodně musíte přečíst!

Alex.rrr
07.09.2020 5 z 5

Skvělé! Na mě je v knize sice až moc pasáží o sexu, ale to napětí to celkem vyváží. Knihu prostě neodložíte, dokud to nedočtete a po vlažném začátku to nabere pěkné obrátky. Konec vás nechá stejně na vážkách, ale takovým správným způsobem.

Pavlnka
06.09.2020 5 z 5

Velmi napínavé, dobře se čte a ten konec..... Je to první kniha od této autorky a určitě si od ní přečtu i další.

terka95
04.09.2020 5 z 5

Ačkoli jsem v příběhu taktéž našla nesrovnalost, u knihy jsem se bála, dokázala mě udržet v napjetí a "čtecím režimu", takže za nesrovnalost 4,5*, celkově 5* :)
pozn..: erotické scény mi vůbec nevadily, spíše naopak ;)) a Jeremy je boží :D