Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444399/bmid_pravda-nebo-lez-o4X-444399.jpeg 4 2942 2942

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví… Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Verity , 2018

ikul
04.09.2020 4 z 5

Šokující erotický thriller a pro mě trochu děsivý. V první třetině mě přepadlo neblahé tušení a poslední třetinu jsem dočítala jedním dechem s nepříjemným pocitem v zádech a s touhou rychle to dočíst. Erotický náboj přebíjelo neustále se stupňující zlo. A co byla vlastně pravda?

JajaCZ
01.09.2020 3 z 5

Knihy od Hoover sú ako sex na jednú noc. Môžu sa vám v danej chvíli páčiť a užijete si ich, ale v podstate nič pre vás neznamenajú a časom na ne zabudnete. :D žiaden literárny skvost, ale oddychovka to bola fajn :)

Dandy1
01.09.2020 2 z 5

Kniha je jiná než ostatní tvorba autorky. Tentokrát jí nevěřím, protože postižení mozku hrát nelze. Dnes jsou zobrazovací metody funkce mozku na úrovni a navíc reflexy neovlivnite. Popis sexuálních scén hraničil s červenou knihovnou. A ta mě nebere.

85098211
01.09.2020 4 z 5

Knihu jsem si vybrala na základě pozitivních hodnocení zde na Databázi knih. Ale už od začátku mě zároveň i dost štvala. Vulgární erotika pomalu v každé větě, strašný vztah Verity k jejím holčičkám a na druhé straně rádoby dokonalý manžel. Do toho Lowen, která má problémy sama se sebou - a máme tady třeskutý koktail, který byste si určitě nikdy nikde neobjednali ;-). Autorka píše neskutečně čtivě, což je velké plus knihy, jinak bych ji možná i odložila. Protože po určité době mne opravdu začalo zajímat, jak to všechno bylo - a také, jaké rozuzlení si pro nás autorka připravila. Bohužel je toho spousta doslova na hraně uvěřitelnosti, to mě opravdu zklamalo. Mám ráda thrillery a psychologické příběhy, což tato kniha víceméně splňuje, ale na druhé straně jsem i realista, proto mi vadí, když se autoři snaží čtenáře přesvědčit o něčem, co prostě není možné ani náhodou. Pokud jde o samotný závěr, tak já jsem se rozhodla věřit Verity ;-). A to i přesto, že jsem ji po celou dobu nesnášela. Když jsem se totiž nad tím vším zamyslela ještě jednou a také v rámci možností logicky, tak mi vyšlo tohle řešení... Kniha není vyloženě špatná, ale také není můj šálek čaje. Dávám tedy poctivé čtyři hvězdičky a vracet se k ní už určitě nebudu.

Ditules
01.09.2020 4 z 5

Skvělá kniha jako vždy. Poslední kapitola naprosto zamávala s celým příběhem. :)

petulkapeta
31.08.2020 4 z 5

Tak to byl strhujicí přiběh,jak jsem u Colleen zvykla nabity emocemi a taky realitou a životem...Jen zůstava otazkou co byla pravda a co lež...

martina.tim
31.08.2020 5 z 5

Právě dočteno. A došel mi dech. Naprosto mě tahle knížka dostala. Už začátek knihy se veze na lehce depresivní vlně a rozhodně se dále s dějem prohlubuje. Příběh je čím dál víc ponurejší a surovější. Co se týče vulgarit a sexuálních scén, tak ty mě nepřišly zas tak pohoršující nebo nevkusné, ale spíše naopak. Vystihovaly tu temnou atmosféru. Alespoň takové pocity mám právě teď po dočtení knihy. A ten závěr?? Čemu má člověk ksakru věřit?? :D

slamenka
31.08.2020 4 z 5

Bylo to super čtení, takové oddechové, dokáže hodně rychle vtáhnout do děje. Spisovatelka píše hodně poutavě. Přečetla jsem na jeden zátah, ale zase v tomhle žánru nic, co by vyčnívalo. Erotiky celkem dost, napětí dobré, konec předvídatelný . Vím, že za 2 týdny si už moc nevzpomenu o čem byla.

HMirka55
30.08.2020 2 z 5

Pro mne to zas taková pecka nebyla, bez napětí, erotika na můj vkus podaná dost vulgárně, zápletka nic moc a konec předvídatelný.

MiliKry
28.08.2020 5 z 5

Miluju Collen, miluju její knihy a tahle je opět povedena. Trošku něco jiného než její předchozí knihy, ale překvapilo mě to a už teď se těším na další.

Magdyla.8
28.08.2020 3 z 5

Čtivost knihy byla neuvěřitelná. Na to, že autorka píše více romantické příběhy, byl tento "thriller" vcelku povedený. Čekala jsem více zvratů, něco víc k tomu příběhu.

Abikk
26.08.2020 5 z 5

Četlo se to samo. Opravdu zajímavý příběh. Doporučuji.

Hedviga
25.08.2020 4 z 5

Takže...nijak prevratné či šokujúce, ale rozhodne zaujímavé a veľmi čtivé. Pani spisovateľka ma milo prekvapila, keďže ja jej slaďárny nemusím. Mala by sa venovať tomuto žánru. Vidím tam progres.

Vyllandra
25.08.2020 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Rozhodně se mi moc líbil námět i styl psaní.

Spoiler
Hlavní hrdinka mi lezla hrozně na nervy. Na to jak byla ustrasena, tak vše bylo šup šup.
Ale ten konec... No paaani.

bookcase
24.08.2020 5 z 5

Tak toto se vážně autorce povedlo, klobouk dolů. Líbila se mi zápletka i atmosféra jako z románů Daphne du Maurier.

Susan94
24.08.2020 3 z 5

Bezpochyby čtivá kniha. Začátek se mi opravdu velmi líbil, zajímavá zápletka. Autobiografický deník Verity mi přišel už trochu přehnaný, perverzní. Nicméně jsem očekávala, že nakonec to dopadne tak jak to dopadlo. Předvídatelné a některé věci tam prostě nedávali smysl.

janina66
23.08.2020 5 z 5

Úžasné!!! Naprosto dokanalé, mrazivé. Krásný čtenářský zážitek. Už dlouho jsem nebyla z knihy takto nadšená. Přečetla jsem ji za půl den, nemohla jsem přestat číst. Potřebovala jsem vědět, jak to skončí. Co je pravda a co lež?

Matita310
23.08.2020 5 z 5

Tak tohle je naprostá bomba. U čtení této knihy nemůžete přestat číst dál, i když vás mrazí. Neskutečné vymyšlený a napsaný příběh. Dokonalé.

tereza94
22.08.2020 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem přečetla za jeden den a nemohla se absolutně odtrhnout. Věřila jsem každému slovu a závěr mě absolutně překvapil. Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla.

Nikola_
22.08.2020 5 z 5

Tak tohle bylo něco! Moc se mi líbil konec.. Že je jen na čtenáři, čemu bude věřit.. Rozhodně doporučuji