Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444399/bmid_pravda-nebo-lez-o4X-444399.jpeg 4 2937 2937

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví… Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Verity , 2018

anet8843
10.08.2020 4 z 5

Knihu jsem si koupila po videu od Rodaw, i když jsem to neměla v plánu už nějak urputně číst, protože autorka má všechno stejné, nudné a pořád dokola. Ale Rodaw mě prostě navnadila, tak jsem hned běžela do knihkupectví.
A jsem nadšená, tohle bylo hodně příjemné. Tajemné, napínavé a překvapující - neočekávané vyústění. Rodaw zmiňovala pornografické scény - no, tak to teda nevím, já si porno představuji asi jinak, tohle byla taková erotika, no.
Tohle jde autorce mnohem lépe, než ty romantická klišé, co solí jedno za druhým, i když i tady se jim trochu nevyhla (podobný model úchvatný muž, křehká dívka).

kuttnerovka
09.08.2020 5 z 5

Luxusní záležitost, alespoň pro mne. Autorky první psychothriller. Ostatní její knihy jsem neměla čest číst. Každopádně když se bude držet thrillerů budu ráda. Chytlo mě to od začátku až do konce. Konec byl promyšlený, perfektní. Rozhodně bude patřit mezi mé oblíbené knihy.

cca
09.08.2020 4 z 5

(čteno v angličtině) Tuhle knihu četl už snad úplně každý a má neskutečné ohlasy, tak jsem se rozhodla se taky přidat. Musím říct, že chvála je zasloužená. Bylo to opravdu napínavé, místy až strašidelné a neskutečně mě to bavilo. Bohužel, ten konec. Na základě tolika komentářů, které jsem četla, jsem čekala nějaké "wow", obrovské překvapení, něco co by vás nikdy nenapadlo. Tak to ale pro mě teda určitě nebylo. Z tolika zajímavých možností, jak příběh zakončit, si autorka vybrala snad tu nejnudnější. Celá kniha je za mě skvělá, ale konec je opravdu nezajímavý, za to ubírám hvězdičku. (Pro příště už vím, že se nemám nechat zlákat na "šokující konec" :D)

Magda39
08.08.2020 5 z 5

Do thrillerů bych knihu rozhodně nezařadila, ale co na tom sejde. Kniha je skvělá jako všechny ostatní od Colleen.

Camiii
08.08.2020

Doporucuji, skvělá kniha.

Lucie311
08.08.2020 4 z 5

Dobře napsaná kniha. Napínavé velice.

Tessia
08.08.2020 2 z 5

Pravda, nebo lež byla jedna z mých nejočekávanějších knih v tomto roce. Po jejím vydání přišly všechny ty pozitivní recenze a já byla v ten moment skálopevně přesvědčená, že se mi to bude líbit. No. Nelíbilo.
Tohle nebyl thriller. Tohle byla klasická kniha od Colleen Hoover zahalená do temnějšího kabátku. Scénář ale zůstává stejný. Vztahy. Drama. Sex. A zase sex.
Začalo to slibně, ale šlo to jenom z kopce. Hlavní zápletku jsem prokoukla během prvních padesáti stran. Celý děj se točí prakticky jenom okolo toho, jak hlavní hrdinka čte Verityinu biografii, touží po ženatém muži a je vystrašená z nesvéprávné Verity, protože má sama psychické problémy. Chtěla jsem víc! Víc emocí, víc popisů, větší hloubku postav. Téma a prostředí měly tolik potenciálu pro skvělý příběh. Zpracování je ale strašně prvoplánové. Příběh je obalen do nelogičností a skulinek (rodiče a širší rodina postav, ošetřovatelky, lékařská péče atd.). A ten konec? Celé rozuzlení příběhu je prakticky postavené na nedostatku komunikace mezi dospělými lidmi. To prostě nedokážu přijmout.

Krchnaida
07.08.2020 5 z 5

Přelouskaná během jednoho dne. Dost dobrý :-)

Ajuszka
07.08.2020 5 z 5

Tak tohle.. Tohle bylo silné.. Kniha má opravdu příznačný název.. Autobiografie byla odporná-místy jsem měla pocit že čtu porno,vadily mi přisprostlé výrazy, ale co mě, jako matku malých holčiček, zasáhlo, byly pasáže o dětech. Brečela jsem, nadávala jsem.. A ten konec? Nemám slov. Knihu doporučuji, ale ne slabším kouskům(myslela jsem si, že nejsem. Jsem!) a matkám. Dlouho ve mě kniha nezanechala to, co tahle.

zuzana2599
07.08.2020 5 z 5

Víte, že tohle je moje úplně první kniha od Colleen Hooverové ? Nějak jsem tuto autorku míjela a myslela si, že její knihy nebudou nic pro mě, a ejhle ! Hned první kniha a vynikající čtenářský zážitek ! Pravda nebo lež je velmi čtivý a moderní thriller, pikantní a ostrý jak nejštiplavější čili papričky, napsaný spisovatelkou, která je velmi talentovaná.
Mistrovský byl i konec příběhu, líbil se mi moc, podle mě dokonalý závěr ! BRAVO !

kofola33
06.08.2020 5 z 5

Tohle me hodne bavilo, hlavne ten denik. Konec necekany, porad nevim co je pravda a co lez...

zaba335
06.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Coleen Hoover díky za úžasný zážitek, který díky téhle knize mám. Bála jsem se, byla jsem naštvaná, smutná i zvědavá. Střídaly si mi velmi různorodé pocity, což mívám u málokteré knihy. Příběh byl opravdu zvláštní a ojedinělý. Nic podobného jsem ještě nečetla. Postavám jsem věřila úplně všechno a autobiografii Verity jsem hltala každou kapitolou. Části, kdy Lowen viděla Verity na schodech atd. byly opravdu až psycho a docela jsem se bála, i když jsem si říkala, že to hraje. No prostě správná kniha má u čtenáře vyvolat emoce, a to si myslím, že se v tomhle případě opravdu povedlo. Konec, tak jako většinu čtenářů i mě dokonale zmátl a doteď přemýšlím, jak to tedy všechno bylo a co byla pravda a co lež?

smrčci
06.08.2020 4 z 5

V půlce jsem knihu chtěla zahodit. Nebylo to proto, že by byla špatně napsaná, nebo nudná, ale jako matka jsem jí prostě nezvládala. Pak jsem knížku ale nakonec dočetla a nelituju. Skvělá, napínavá, s nečekaným koncem. Doporučuji.

Marta1996
04.08.2020 4 z 5

Ten konec ? Vážně, tohle jsem nečekala.

edith79
04.08.2020 4 z 5

Skvělé, napínavé, mrazivé. Tak moc mě to bavilo, že jsem dokonce ráno přemýšlela, jestli si nevzít půl dne dovolené a nedočíst to. Do práce jsem nakonec šla a teď můžu říci, že kniha je to skvělá, ale za půldenní dovolenou by asi nestála. Mě totiž závěrečné rozuzlení trochu zklamalo a bolely mě z něj vlasy u kořínků. Každopádně parádní kniha, kterou milovníci žánru nesmí opomenout.

Miluna40
04.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha skvela,ctiva i napinava,nenudila jsem se. Jasne, je tam par nesmyslu- aspon z meho pohledu,ale i tak doporucuji.
-SPOILER-
Hlavni hrdinka mi prisla trochu jako blbka,zatrast s ni,at se probere. Nezda se mi,ze kdyz je sama autorkou,nezna techniky psani. Predstirani postizeni Verity vidim jako uplny nesmysl. Ze by 5 lete dite dokazalo takto mlcet a pokud ne,ze by mu nikdo neveril,tomu neverim zase ja. Ale i tak,dobre cteni a konec? Muzeme si myslet,ze je to pravda anebo taky ne?

Gabetka
04.08.2020 5 z 5

Tohle prostě nešlo přestat číst, i když jsem občas měla chuť mrštit knihou o zem, a pak ji ještě zadupat a už nikdy ji neotevřít (při čtení deníku). Ale zvědavost je holt větší než znechucení. Výborná atmosféra ponurého domu zasaženého tragickými osudy, občas mi běhal mráz po zádech. Chování Lowen i Jeremyho ve mně často vyvolávalo pochybnosti o jejich úmyslech. Prostě jsem při čtení měla zamotanou hlavu a musela jsem se co nejrychleji dopracovat ke konci, abych věděla. A čučela jsem :-)

veru_nedvedova
03.08.2020 5 z 5

Pro tuto knihu mám pouze jedno slovo, a to: TOP!!!!!!!

leny.wood
03.08.2020 5 z 5

Naprostá paráda, autorka píše strhujícím tempem, nemohla jsem se pak odtrhnout. Název díla přesně odpovídá ději., je velmi těžké, ba nemožné, rozlišit, na čí straně je pravda. Myslím, že se k autorčině tvorbě vrátím.

Kyparis
03.08.2020 5 z 5

Suprová kniha, krásně napsaná, skvěle se četla a děj zajímavý a napínavý :-)