Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444399/bmid_pravda-nebo-lez-o4X-444399.jpeg 4 2934 2934

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví… Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Verity , 2018

Natyna3
03.08.2020 5 z 5

Thrillery moc nečtu, ale tento jsem si nemohla nechat ujít. Kniha měla spád a četla se jedním dechem! Hlavně ten konec... O tom budu muset ještě hodnou chvíli přemýšlet. Nevím k jaké pravdě se přiklonit, ale nějak se mi nechce věřit, že by Verity napsala, to co napsala (v autobiografii), kdyby to nebyla pravda... Nevím.. Každopádně kniha je to skvělá!

Zzofinka
03.08.2020 5 z 5

No ty kraaaso!Nemohla jsem prestat,tohle je vážně sila!Velmi zdarile dilo,i kdyz nektere pasaze jsou az tezko uvěřitelné,ale nevadi,nevadi,ja se nenudila!!

sabiburesova
02.08.2020 5 z 5

Nejlepší kniha tohoto roku! Colleen je královna????!

Summer7
02.08.2020 4 z 5

Moje první knížka od autorky a byla jsem velmi mile překvapena. Knihu jsem přečetla během dvou dnů, nemít jisté povinnosti, kdy jsem ji musela odložit,možná by to bylo i rychleji, nešlo se odtrhnout, děj vás nutí číst dál a dál. Takže čtivost 1*.
** spoiler**
Kniha se mi líbila opravdu hodně, ale i tak malé výtky jsou. Celkem nedomyšleno, že by Verity oblbla lékaře, přitom byla relativně v pořádku, s tím moc nesouhlasím.
Postava Lowen nemastná, neslaná. Verity se mi nelíbila už od začátku, ale možná na ni změním názor, ale to až se poperu s tím, co byla vlastně pravda a co lež.....
Konec více méně nečekaný, i když u těchto thrillerů prostě čekáte nějaký wow zkrat.

Vercutka
02.08.2020 5 z 5

Někde v komentářích jsem si přečetla, že to není kniha pro maminky. Tak ano, mohu sama posoudit, opravdu to není kniha pro maminky s dětmi. Bylo mi z toho opravdu úzko. Na druhou stranu, když se mnou tato kniha zamávala, asi nebude špatná. Četla se sama a konec překvapující.

Zuzulin
01.08.2020 5 z 5

Páni...zrovna jsem dočetla knížku a nevím, jak nejlépe popsat své pocity z knihy. Je to skvěle napsaná kniha. Už dlouho se mi nestalo, že bych četla knihu se zatajeným dechem a hltala každou stránku. Bavila mě od samého začátku, až do konce. Sice konec byl už lehce překombinovaný a dopis nebyl potřeba, ale každý čtenář to může vidět jinak. Knihu řadím mezi TOP a rozhodně doporučuji (silnějším povahám).

Luccinda
31.07.2020 5 z 5

Colleen Hoover tak, jak ji neznáme! A přesto pořád stejně úžasná. Ačkoliv Pravda, nebo lež spadá do úplně jiného žánru než ostatní autorčiny knížky, vlastně se od nich zas tolik neliší. Máme tu romantickou linku, podrobně popsané milostné scény, a přestože se knížka na první pohled tváří jako oddechovka, i tady si pro nás autorka připravila pár silných a důležitých témat. A jak jsme u Colleen zvyklí, i Pravda, nebo lež je až nebezpečně čtivá. Když říkám nebezpečně, tak to myslím doslova, protože jakmile se do knížky jednou začtete, už jí prostě nedáte z ruky, i kdyby na tom závisel váš život. Já jsem knížku přečetla za dva večery a můžu s klidným srdcem prohlásit, že to byl nejlepší psychothriller, jaký jsem kdy četla.

Teď by měli zbystřit hlavně citlivější jedinci. Pravda, nebo lež opravdu není nic pro slabé povahy. Dokonce i na mě (a to mám na podobné scény fakt silný žaludek) byla knížka někdy až moc drsná. Ti, co už mají dočteno, určitě ví, o kterých scénách mluvím… Hlavně pro maminky bude čtení téhle knížky asi hodně psychicky náročné.

A připravte se i na sex. Autorka se toho opravdu nebála a nějakou milostnou scénu vložila téměř do každé kapitoly. O sexu se v knížce mluví prakticky neustále. A když už nikdo neprovozuje sex, tak o něm aspoň přemýšlí. Svým způsobem to ale byla jedna z věcí, které mě na knížce bavily nejvíc, protože krásně dokreslovala charaktery postav.

Příběhově je Pravda, nebo lež velmi zajímavá. Líbilo se mi prolínání hlavní dějové linky z pohledu Lowen s kapitolami z Veritiny autobiografie, bylo úžasné takhle postupně odhalovat, co je Verity vlastně zač. Příběh tak byl čím dál temnější a děsivější, ke konci nabral neuvěřitelný spád a rozuzlení bylo mega šokující! Kvůli němu jsem byla na Colleen trošku naštvaná, protože si opravdu neodvažuju hádat, která verze byla pravdivá.

Teri_59
31.07.2020 5 z 5

Tak to bylo něco! Ten konec?? WOW! Kniha se Colleen moc povedla, hezky se četla. Doporučuji

4xbabča
31.07.2020 5 z 5

Tak to bylo opravdu super čtení. Příběh byl zajímavý a napínavý od samého začátku, a pak následuje hodně překvapivý a nečekaný konec. Asi jak má thriller být.

Anna 13
29.07.2020 5 z 5

Celou knihu jsem přemýšlela, zda to, co čtu, je pravda nebo lež...
Co je na tom tak úžasné a výjimečné? Že si po dočtení můžete zvolit svou verzi pravdy. Je na vás, čemu se rozhodnete věřit. Nebo komu se rozhodnete věřit.
Skvostná Colleen Hooverová vás nejspíš bude šokovat, ale nemusíte na ni být naštvaní, pokud se vám nebude líbit to, co naleznete pod povrchem. Je to jen na vás...

Nikdy nebudu litovat toho, že jsem za tuto knihu dala peníze. Než se dostane na čestné místo v mé knihovničce, ohřeje se nejspíš v dalších rukou a potěší mé blízké.
A já se k ní hodlám vracet. Protože tohle není možné nechtít zažít znovu. I když už to nebude takové jako poprvé.

I když je tento thriller prvním počinem Hooverové v tomto žánru, s ohledem na její předešlé knihy jsem věřila, že nezklame. Ale nečekala jsem, že mé očekávání natolik předčí.
Tato kniha není jen thriller. Je to směsice tolika žánrů, že se divím, že z toho vyšla takhle nádherná. Mohl z toho vzniknout guláš, patlanina. Směs něčeho, co spolu prostě neladí a čtenáři to nechutná.
Jenže tahle kniha má všechno, co má příběh, od kterého se nemůžete odtrhnout, mít. Je v ní romantická láska, vášeň, erotika, napětí, strach, hororové prvky, temnota lidské povahy, šílené psychohry, rodinná dramata, tragédie... Je to tak poutavé a dokonale namíchané, že to milujete po pár stranách a nejraději byste to nikdy nedočetli...

Je to tak slastně nedůvěřivé a poddajné... Atmosféra je prosycená úzkostí a touhou zároveň.
Nemám slov.

Dočítala jsem ji se staženým žaludkem a po dočtení jsem chtěla ve stoje tleskat.

Opustit tuto knihu je asi tak těžké, jako rozlepit oči po čtyřhodinovém spánku. Není to nemožné, ale je to téměř bolestivé.
(A je dost možné, že ten čtyřhodinový spánek zažijete, protože pravděpodobně budete s knihou ponocovat.)

Závidím vám všem, kdo to máte ještě před sebou...

Ella161
29.07.2020 5 z 5

Tak k tomuhle opravdu nemám slov. Právě jsem knihu dočetla a nevím, jak si utřídit své myšlenky. V první řadě bych chtěla zmínit, že autorka se v tomhle žánru neztratí a ačkoliv moc nemusím psychothriller či thriller celkově, tohle mě dostalo. Nemohla jsem knihu odložit. Byla tak napínavá, že bych umřela zvědavostí, kdybych knihu byť jen na sekundu odložila. V druhé řadě chci pochválit postavy, které mi opět byly sympatické (Colleen to asi ani jinak neumí). Verity jsem na základě autobiografie nesnášela. Jeremy mi byl sympatický hned od prvního momentu. Nezaváhal pomoct a i po všem to utrpení, v sobě měl jiskřičku života. Je neskutečně silný, hodný k milující. Chápu, proč udělal, co udělal. Kdo by to v jeho případě neudělal? K Lowen jsem cítila taktéž od prvního popisu sympatie. Je silná, bojácná a hodná. V poslední řadě se musím zmínit o konci. Co to sakra mělo znamenat? Takhle mě zmást! Každopádně se stejně spíše přikláním k první verzi příběhu. Kniha je poutavá, napínavá a místy i děsivá.

roman9276
28.07.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež je moje první setkání s Colleen Hoover. Z počátku jsem se nemohl začíst, ale přibližně po první čtvrtině mě kniha vtáhla do děje. O knížce jsem nic nevěděl, přesně tak to mám nejradši, tudíž pro mě tady postupné prostupování do hloubky děje je víc matoucí a ohromně napínavý zároveň. Autorka vytvořila skvělou atmosféru obestřenou velkým tajemnem. S každou další stránkou se moje vnitřní pocity míchaly jak polívka a kniha mě bavila víc a víc. Přibližně za půlkou knihy už začínáte tušit, škoda toho lehce odbytýho finále, ale i tak to bylo napínavý jak kráva a těšim se na další setkání s touhle autorkou.

Kaori_
27.07.2020 4 z 5

Moje první knížka od Colleen. Ženské romány totiž nejsou mým šálkem kávy a i když je toto thriller, neslo to spoustu prvků románu pro ženy a bylo to víc erotické než jsem očekávala. :)
Začátek mě rychle vtáhl do děje a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Byla jsem nedočkavá a chtěla jsem vědět jak to skončí. :) Překvapivě jsem ke konci už začala tušit záměr autorky a vrcholný konec pro mě tedy nebyl až takové "boom", ale i tak jsem knihu dočetla s úžasem. :)
Jediné co bych opravdu vytkla jsou postavy. Hlavní hrdinka mi přišla jako taková ta klasická šedá myš, která najde svého vysněného prince...nevím..působilo to v té knize zvláštně...hlavní mužská postava byla rovněž zvláštní...byl mi sice ze začátku sympatický, ale postupem času méně a méně.
Pro budoucí čtenáře: Pokud nemáte rádi slovo "šukat" knihu asi raději ani nečtěte. :DD

LenkaVrbatova
24.07.2020 5 z 5

Colleen Hoover miluji jako autorku romantických příběhů pro dospělé i dospívající. V tomto thrillerovém příběhu však dokázala, že je velmi schopnou vypravěčkou i komplikovanějších zápletek.
Knihu jsem přečetla na jeden “zátah” a byla jsem opravdu nadšená. Vyprávění mělo spád a vše do sebe zapadalo. Kniha mě opravdu dostala.
Nejhorší pro mě je, že si mohu neustále dokola opakovat otázku: Co je pravda a co je lež? a asi na ni stejně nenajdu odpověď.
Podobně jako tato kniha mě před lety dostala kniha Zmizelá. Je sice úplně jiná, ale moje pocity po dočtení byly podobné.

LusSyNDA
23.07.2020 4 z 5

Wow! Všemu jsem věřila a všechno jsem to hltala jedním dechem. Opravdu smekám před C.H. co vše dokáže napsat.

muchomurka
22.07.2020 3 z 5

(Obsahuje spoilery!)
Mám knížky od Colleen Hoover moc ráda, ale tato, ač byla čtivá, byla velmi těžká. Pasáže Veritina deníku jsem nedokázala číst dlouho, vždycky jenom kousek a rozdýchat to, ani slzám jsem se nevyhnula.
Lowen jsem si neoblíbila už na začátku knížky. Byla nemastná, neslaná. A jak se pak během příběhu snažila působit hrozně v pohodě a lepší, než je Verity, tak to se mi zprotivila ještě víc. A její chování zamilované puberťačky tomu moc nepřidalo. Jeremy, ač se zdál ze začátku jako super chlap, byl pak taky takový divný - lepší slovo mě nenapadá.
Konec příběhu - nejdřív jsem ho vzala, ale pak, když se mi to mlelo v hlavě, jsem si říkala, že je to zvláštní. Že přeci když Jeremy četl ten její životopis, tak mu některé věci musely nesedět. Třeba některé rozhovory, které tam Verity napsala. Přeci se jich účastnil, tak musel vědět, že minimálně část toho textu je výmysl, fikce. Ale asi se mu to hodilo do krámu, jak s ní skončit. Nevěřím, že opravdu Verity byla taková, jako se popisovala v své autobiografii. Věřím, že byla taková, jak vyzněl ten dopis, který zanechala.
Colleen Hoover si se čtenářem krutě pohrála. Je to napsané skvěle, ale nemohu dát lepší hodnocení, protože to téma... Těším se na další její slaďák. Strašně moc ho po tomto potřebuji.
A jen na okraj - je škoda, že tato knížka je vydána v jiném formátu a tvrdé vazbě oproti ostatním. Bude trčet v jinak pěkné sérii.

KáťaM.
22.07.2020 4 z 5

Collen Hoover mám moc ráda, byla jsem trošku skeptická, že autorka, která píše hlavně dojáky, napsala thriller, zprvu jsem se do něj moc nehrnula, ale nalákaly mě skvělé recenze, nakonec jednu pozitivní musím přidat taky. Moc se mi líbilo, že šlo o příběh ze života spisovatelek - slavnější Verity Crawfordové, která po fatální nehodě nemůže dopsat svou úspěšnou sérii, a Lowen Ashleighové, která ji má nahradit. Lowen se dostává k přípravám své předchůdkyně a také k jejím tajným deníkům. Její zápisky odhalují šokující rodinné tajemství. Příběh mě neskutečně vtáhl, krásně plynul a ten konec, to byla pecka. Audioverze se skvěle poslouchala, za mě velké doporučení, i když od autorky jsem četla už lepší knížku.

Makkys
22.07.2020 4 z 5

Pravda,nebo lež? Tak to si musí každý čtenář sám zodpovědět a položit si otázku čemu vlastně věřit?
Celou dobu jsem tusila jak to s Verity je a kapitoly z její autobiografie pro mně jako pro matku byli hodně těžké a chtělo se mně brecet. Slovo š...t snad nebylo ani tolikrát v 50 odstínech, ale nějak mně to tam nerušilo, možná ze začátku ale pak jsem si zvykla.
Konec hodně překvapil a do teď si kladu otázku co byla pravda a co lež?
Kniha se velmi dobře četla, Colleen Hoveer umí skvěle psát a dokáže čtenáře vtahnout do děje a donutí ho přečíst knihu na posezení.

jithushka
21.07.2020 4 z 5

Pokud by se z knížky vyndaly scény popisující sex, moc by z ní nezbylo. I tak ale smekám nad umem autorky, zvládla vystavět příběh, který čtenáře nepustí a nutí číst dál a dál.
A fakt mě zajímá - co teda byla pravda a co lež? :D

MMacicekk
21.07.2020 4 z 5

Tato kniha má už od prvních řádků zvláštní moc. Přitáhne vás a nepustí. Doslova vás vtáhne do sebe, a jakmile Lowen narazí na Veritinu autobiografii, je opravdu velmi těžké knihu odložit. Čtenář nutně potřebuje vědět, jak její příběh pokračuje dál, a žádné hezké čtení skutečně nemůže čekat.

Co mi na knize vadilo? Přemíra sexu a vulgarit – obojího bylo posléze už vskutku příliš. Další problém mám s koncem, tedy s tím čtenáři deklarovaným šokujícím zvratem, který je posadil na zadek. Něco podobného lze totiž čekat. Autorka nenapsala nic originálního ani nového, ale vše zahalila do atraktivního kabátku. Není pochyb o tom, že autorka psát umí, umí budovat atmosféru, vdechnout postavám život, přitáhnout svým příběhem čtenáře ke stránkám. Na druhou stranu bezostyšně napíše naturalisticky popsané erotické scény a nebojí se odhalit nejtajnější zákoutí ženské mysli, která je místy velmi zvrhlá. Často pak přemýšlím, zda se jedná o pouhou fantazii autora. V poděkování autorky mě ani nepřekvapila její prosba adresovaná synům a manželovi, aby knihu raději nečetli.