Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444399/bmid_pravda-nebo-lez-o4X-444399.jpeg 4 2934 2934

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví… Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Verity , 2018

PeLin
21.07.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda, už od první stránky mě do sebe kniha pohltila a nemohla jsem ji odložit. Když už si myslíte, že víte jak to skončilo, nastane zvrat a vy nevíte čemu věřit. Bravo! Colleen je excelentní autorka a vůbec by mi nevadilo si od ní přečíst ještě něco tohoto žánru.

Vixiene
20.07.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež byla mou první knihou od Colleen, protože žánr, který obvykle píše nevyhledávám. Nicméně musím říct, že jsem nadšená! Jsem hrozně ráda, že jsem dala na "tlak" okolí, sociálních sítí a všech možný reklam a knihu si přečetla. Místy jsem ani nedýchala, mrazilo mě, bála jsem se, co se může asi stát na další stránce a zároveň jsem nemohla přestat číst. Lowen mi sice místy přišla až moc ukňouraná a otravná, ale to se dá přežít. Za mě rozhodně pět hvězd a možná přece jen dám šanci nějaké další autorčině knize.

happy19
20.07.2020 5 z 5

Fajn... není mi "Na obtíž"...dát plný počet.
Tohle nebyl "Život jedna báseň" ale příběh na téma "Odvrácená tvář lásky"?
"Možná jednou" si knihu opět přečtu...
"Bez naděje"na přímou odpověď,zda tohle je "To nejlepší v nás"
Jen v dobrém si přeji ať
"Námi to končí"...
A nezbyde jen"Ztracená naděje"...
Jde o dvě strany..."Pravda nebo lež"?
"Nelituju ničeho"a radši si hodím mincí,-)...
Protože "9.listopad" už byl...a také máte teď "Kosti v srdci"?
...a pak tu zůstanou "Vzpomínky na něj"

perpe2a
19.07.2020 4 z 5

Super psychothriller od mé oblíbené autorky. Jen toho sexu mohlo být méně, ale velice doporučuji.

nakavusterezou
19.07.2020 5 z 5

Hoveer opet nezklamala. Od prvni do posledni stranky se kniha cetla sama. Myslite si, ze vite jak se bude pribeh tocit, ale to jste na omylu. Coleen vam ukaze, jak Velka spisovatelka to je a ze ji psani thrilleru nedela zadny problem. Klobou dolu. Opet vyborne napsana kniha!

Welinie
19.07.2020 4 z 5

Velmi pěkně zpracovaný psychothriller. Ach Verity, co jsi to udělala? A komu budete věřit vy?

Denisa232623
18.07.2020 1 z 5

Moc jsem se na “Pravda nebo lež” těšila, protože ohlasy byly více než slibné. Ale to jsem opravdu jediná komu se tato kniha nelíbila? Nechci nikoho urazit, sto lidí sto názorů. Ale za mě teda ne. Hvězdu dávám jen za čtivost a za napětí v pasážích kdy si Verity nedala pozor a stala se postrachem pro Lowen. Doufala jsem že to zachrání všemi zmiňovaný SUPER konec, ale ani ten to nezachránil.
Kdybych věděla že to bude nepovedený příběh 50 odstínů šedi s nymfomankou tak to asi ani nečtu. A slovo š***t nějakou dobu nechci slyšet. Tady toho bylo více než dost.

jeny-v
17.07.2020 4 z 5

Souhlasím se všemi zde uvedenými komentáři. Hoover se pustila touto knihou do jiného žánru, než je u ní obvyklé a hned napoprvé to vyšlo - ano/ne ?!
Už začátek knihy je drsný, když se dvaatřicetiletá Lowen stane přímou účastnicí autonehody a nechá se ošetřit od neznámého muže. Po přijetí nabídky dopsat poslední tři díly: Odvaha, Pravda a Čest ze série Devatero ctností, kterou začala psát slavná spisovatelka Verity Crawford, se její život obrátí vzhůru nohama - "Nehledala jsem svých 15 minut slávy, hledala jsem jen zdroj obživy". V domě Jeremyho Crawforda si není totiž ničím jistá a když objeví rukopis autobiografie Verity, která je zvráceně, až mrazivě sepsaná, chce Lowen odejít. To už ji však svazují city k Jeremymu a jeho pětiletému synovi Crewovi. Je nutné postavit se budoucnosti čelem a popřít pravdu nebo lež....

kalinkacz
17.07.2020 5 z 5

Wohooo CoHo prostě umí překvapit! Celou dobu, co tuto autorku zbožňují jsem hlásala, že ať napíše cokoli, tak si to přečtu... A je to tu! Autorka napsala svůj první psychothriller a není co mu vytknout... Miluju thrillery, které jsou napínavé, nečekané a svižné... To vše tato novinka splňuje... Otevřené kapitoly, neustálé napětí a očekávání čtenáře je přesně to, co na žánru miluju a autorka se projevila jako opravdová expertka na psychothrillery... To jsem opravdu žasla... Takže ano, tohle chcete číst, tečka.

kytarka
17.07.2020 5 z 5

Tak tohle se hodně povedlo. Pokud si chcete přečíst něco moc čtivého, máte rádi napětí a trochu erotična, tohle by se vám mohlo líbilo. Mě se líbilo moc, knihu jsem nechtěla odložit. A po přečtení nebudete vědět co je pravda a lež... no pustě se do knihy sami ať můžete posoudit.

baida
16.07.2020 5 z 5

Tak tohle bylo FAKT DOST DOBRÝ!

JustWomen
16.07.2020 4 z 5

Sakra čtivá kniha, dobře napsané, napínavé, tajemné a spousta sexu. Opravdu nebylo jasné, co je opravda a co lež, chtěla jsem už vědět, jak to dopadne a v hlavě si přehrávala spoustu variant a musím říct, že bych vymyslela lepší konec, než autorka, tak za to bod dolů.
Ale jako román pro ženy fakt dost dobrý.

Scheila
16.07.2020 4 z 5

Toto je má druhá kniha od Colleen Hoover, moc se mi do ní nechtělo, jelikož jsem četla odvrácená tvář lásky a vůbec mě to nebavilo. Přišlo mi to jako odpad. Do této knihy jsem se pustila kvůli velké reklamě na Instagramu a sociálních sítích. Každý ji chválil a i má kamarádka, která tedy od Colleen ještě nic nečetla.
Dá se říct že jsem ji přečetla za jeden den. Nemůžu říct že to byla nejlepší kniha co jsem kdy četla, nebo že by to byla fakt pecka, ale mohu s klidným svědomím povědět wow tohle jsem nečekala. Nutilo mě to stále číst dál a rozmotávat tu pletanici v rodině Verity. Kniha mě pohltila a stále nad ní přemýšlím. Protože opravdu dosáhla svého názvu. A já si prostě nejsem jistá ničím.
Nějaké pasáže ve mě vyvolali tolik nenávistných emocí, že jsem musela si dát jít čaj abych nebyla naštvaná.
Takže suma sumárum kniha se mi velmi líbila a možná dám autorce šanci.

Mišák240
15.07.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, nešlo se od ní odpoutat. A konec pro mě byl velkým překvapením, ač to nabízí už název knihy. Za přečtení určitě stojí.

evelýny
14.07.2020 2 z 5

Láska, nenávist, vášeň, zločin, trest.
Psychotriler lež. Léčba šokem pravda.
Stále přemýšlím, zda Colleen chtěla napsat příběh nymfomanky nebo světice. Možná jenom chtěla trumfnout Padesát odstínů šedi. Christian však chyběl, zato naivka Lowen se povedla dokonale.
Co je pravda a co lež?
Soukolí tohoto příběhu hodně skřípalo překombinovaností a uspěchaně zmatený konec mu vylámal několik zubů.
Collen, vydělala jste si aspoň touto knihou na slanou vodu?
Dle ohlasů na této DK jste si u nás v Čechách vydělala i na zubaře.
Omlouvám se všem nadšeným čtenářům a sypu si hlavu popelem.
Polehčující okolnost: poslední dobou jsem prý divná (říká to můj přítel)

P. S.: Na ptáky jsme krátký a slovo šukat používala již babička Boženy Němcové. Bohužel v jiném kontextu.
P.P.S: Konečně vím k čemu se používá jazyk

Adél784
14.07.2020 4 z 5

Nebyla špatná, ale měla jsem vysoká očekávání a ty se asi úplně nenaplnila.
Celkově ji doporučit můžu, je plná tajemství a čtenář si na konci říká co je vlastně pravda, autorka nechala na čtenářích, aby si tu pravdu vybrali sami. Pravda nebo lež se strašně rychle čte (stejně jak ostatní autorčiny knihy),CH umí skvěle psát.
4/5 jsem zvědavá na další autorčiny thrillery, ale stále u mě vede autorky knížka Na obtíž:)

snowpinkee
13.07.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež
Colleen je Colleen. Jsme naučení na romantiku s přidanou zápletkou ze života.
Tady jsme dostali zápletku s přidanou "romantikou". Colleen se ukázala v té trošku drsnější formě. Podle recenzí jsem čekala něco zvrhlého, něco strašného z pohledu matek. Asi jsem nelida, necita a nevím co, ale mě to tak drsný nepřišlo. Asi celkově půjdu v tomhle proti davu. Já si myslím,že to k tomu patřilo a je to opět z reálného života a tohle se může stát. Takže jo, bylo to drsnější, ale pořád bych ještě snesla.
A dané slůvko, které se opakovalo mi k tomu celému sedělo a nijak mě to nerušilo.

Sabča817
12.07.2020 4 z 5

Zajímavý a napínavý příběh s koncem, který mě opravdu " ROZSEKAL "!

salča
11.07.2020 5 z 5

Mrazivý a místy až dechberoucí příběh.
Tajemno a napětí mě pohltilo hned na začátku a s každou další kapitolou nabíralo na síle.
Konec?...velmi povedený,nečekaný a naprosto vystihující název knihy.
Takže...Pravda nebo lež?
...bonusem ke skvělé knize je úžasná obálka...

Bibi23
09.07.2020 5 z 5

Úžasná, Úžasná, Úžasná.... A ten konec vás dostane. Měla jsem svou verzi, ale takovou, kterou zvolila autorka, tak tu bych nečekala ani náhodou. Rozhodně stojí za přečtení...