Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444399/bmid_pravda-nebo-lez-o4X-444399.jpeg 4 2934 2934

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví… Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Verity , 2018

Pettinka
09.07.2020 5 z 5

Zatim nejlepsi knizka, kterou jsem od Colleen cetla. Opravdu jsem ji precetla jednim dechem, napjata. Neco bylo teda teda predvidatelne, ale stejne urcite zvraty nastaly, podle meho. Na dovolenou idealka :)

Laza27
09.07.2020 4 z 5

Čtyři hvězdičky za poutavý styl psaní. Zápletka ale trochu klišé. Předvídatelné, mnohokrát zpracované. Ale ano, Colleen psát umí a bylo to relativně originálně pojaté.

teepe
09.07.2020 5 z 5

naprosto perfektní kombinace žánru :) děj příjemně plynul a nutilo mě to číst dál a dál, abych zjistila jak to dopadne. skvělá kniha, jako vždy od colleen perfektní :)

Barakoudel
08.07.2020 4 z 5

Páni!
Příběh mě šokoval hned v první kapitole a napětí vzrůstalo s každou další přečtenou stránkou. Čtu často thrillery z lékařského prostředí, takže mi tam některé skutečnosti hodně neseděly, škoda, že to v téhle rovině Colleen nedotáhla k dokonalosti.
Co se ale psychologie postav a příběhu týče, nemám slov. Opravdu šílené téma dokázala Colleen velmi dobře zpracovat, že si až jeden říká, zda je doopravdy při spisovatelském nahlížení na svět možné přemýšlet tak moc odlišně.

A co mě mile pohladilo po duši - konečně jsem v textu neobjevila žádnou hrubku ani překlep! (Což se mi u překladu Colleeniných knih stalo zatím prvně. )

Martooni
08.07.2020 3 z 5

Kniha je ctiva, ale spise pro YA. Me tato kniha neuchvatila. Diky nazvu knihy si brzy odvodite, ze zrovna Veritina autobiografie nebude tak uplne pravda. Lowen je takova neslana, nemastna, naivni az divna. Chybi mi jeji hlubsi popis. Jeremy, jako by byl dokonaly, ale neni. Nejak to cele nehraje. Ne, znovu bych si knihu neprecetla a ne, ani ji nedoporucuji.

Nuttelka
08.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Pravda nebo lež?
To si každý musí zodpovědět sám a na jakou stranu se přikloní...
Dávám o jednu hvězdičku méně z důvodu, že mě konec až úplně nešokoval, tak nějak jsem to čekala. Jediné, z čeho mi stály chlupy hrůzou, byly popisky z Veritiny biografie, jak se snažila holčičkám ubližovat a totální absence lásky k nim. Úplně mi to trhalo srdce. A samozřejmě otázka na místě - Pravda nebo lež?
Lowen mi přišla taková nemastná neslaná, ničím mě neuchvátila. Jeremy měl můj obdiv, tohle bych asi na jeho místě psychicky nezvládla. A Verity, prostě manipulátorka... Ale taky nechápu, jak se jí dařilo takovou dobu obelhávat doktory a předstírat, tohle mi přišlo trošku přitažené za vlasy.
Ale jak už několikrát zaznělo, kniha je velmi čtivá a každý si svůj závěr musí udělat sám, já se přikláním k tomu, že Verity je prostě mrcha, dopis nedopis...

veruptackova
07.07.2020 4 z 5

4,5*
Jako všechny autorčiny knihy je i tato neuvěřitelně čtivá.
Trochu jiná Coleen, ale myslím, že autorce vystoupení z její konfortní zóny, jejího běžného žánru rozhodně prospělo. Srážím půl hvězdičku, protože dle mě v jednom momentě hlavní postava jednala nelogicky, ale jinak to byl skvělý psychotriller, který byl však jiný a netuctový.

Coucouha
07.07.2020 2 z 5

Zřejmě půjdu proti proudu, ale já nejsem z této knihy tak odvařená jako většina tady...Colleen mám ráda, ale tato kniha patří k těm slabším. Vůbec mi to nepřipadalo, že čtu psychothriller. Místy to připomínalo 50 odstínů šedi a místy naivní román pro náctileté - hlavní hrdinka se chovala někdy jako puberťačka bez kapky zdravého rozumu.
Má to hodně nedotažených linek, hluchých míst apod. Závěr pro mne nebyl vůbec šokující...dopadlo to přesně tak, jak jsem si myslela.
Co se ale musí nechat, tak čtivost byla skvělá. Přečtla jsem ji v podstatě na 2x.

Sabča92
07.07.2020 5 z 5

U některých autorů bych zakázala vybočení z komfortní zóny, ale Colleen se to naprosto netýká. Její novinka byla naprosto fantastická a já se jen stěží od knihy dokázala odtrhnout. Velké plus u této knihy je literární svět, ve kterém se odehrává. Obě hlavní ženské hrdinky jsou spisovatelky, což je pro mě nesmírně atraktivní prostředí. Děj knihy se odehrává ve dvou časových rovinách a je vyprávěna dvěma typy kapitol. V jedné sledujeme současnost a ve druhé spolu s Lowen pročítáme aubiografií Verity. Knihy Colleen Hoover jsou hodně emotivní a ani její novinka není výjimkou. Ovšem od ostatních se opravdu hodně liší, neboť ve mně vytvořila zcela jiné emoce, než obvykle. U Pravdy nebo lež jsem byla napjatá, překvapená, šokovaná, zhnusená ale také ubrečená.
Námět celého příběhu si Colleen naprosto fantasticky promyslela do nejmenších detailů. I ty sebemenší detaily do celého příběhu geniálně zapadaly. Jak už je u CoHo zvykem, ani v této knize neschází erotika. Závěr si ponechává správnou otázku svého žánru a já jsem naprosto nadšená.

Šánka
06.07.2020 5 z 5

Že Colleen dokáže napsat nádherný román, který dožene čtenáře (možná spíše čtenářky :-)) k slzám, ano. Umí i rozesmát, a její příběhy mají i tu přidanou hodnotu, něco, nad čím budete přemýšlet i po dočtení knihy. Ale skoro bych nevěřila, že napíše tak senzační a napínavý psychothriller, u něhož se budu bát, prošpikuje ho erotickými scénami a napětí vystupňuje s každou další kapitolou, že knížku nemáte šanci odložit, a to vše bez jediné nudné stránky.
Skvělá autorka s velkým talentem !!!

janyska13
06.07.2020 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Colleen je zákeřná v psaní thrilleru. Bylo mi z toho špatně, brečela jsem a žhavé scény se mnou taky zamávaly. No prostě mazec!

Angiee88
05.07.2020 5 z 5

Uff, to byla jízda :) co dodat, prostě Colleen, nikdy nezklame. Knížka me totálně pohltila a dostala. Opravdu hodně mrazilo z příběhu. Jen, opravdu Pravda nebo lež? Verity manipulátorka.. no prostě mrazivý příběh, ale nemohla jsem se od knížky odlepit. Jen tak dál Colleen :) všechny její knížky hltam ;)

Sandruš
04.07.2020 5 z 5

Je to sice jiný žánr než je u autorky obvyklé, ale za mě to bylo super.
Četlo se to rychle, bylo v tom napětí, krátké kapitoly, prolínání současnosti a rukopisu se mi taky líbilo. Hltala jsem stránky, abych už zase četla části rukopisu, myslím že čtenáře toto prolínání nutí knížku přečíst na jeden zátah, jelikož chcete vědět jak to celé nakonec dopadne.
Konec překvapil :)

Peyka
04.07.2020 2 z 5

Bohužel u mě kniha neuspěla. Dlouho jsem autorku přehlížela, protože je až moc "profláklá" (označení "bestseller" na mě neplatí), a ani její tématika mi není nijak blízká. Až mi přišla do ruky "To nejlepší v nás," která mě naprosto emocionálně dostala.

Z počátku mě tato kniha taky zaujala. Anotace slibovala napětí, super jízdu až do konce. No, jízda to sice byla, ale tak možná v deliriu. Postavy tajemné Lowen, ještě tajemnějšího Jeremyho a největší záhady pod sluncem Verity byly nesympatické, až na pěst. Hoover to vehementně chtěla zkusit v jiném žánru, nicméně psychothriller to není, je to typická ženská literatura s velkou dávkou bezduché erotiky, s rozpolcenými postavami s tragickými osudy, které jsou pro autorku typické.

Celkově je kniha překombinovaná, takže ve výsledku je to tuctová slátanina. Autorka chtěla šokovat až moc. V ději je nespočet skulinek (Lowenina náměsíčnost, smrt Chestin, role April v celé té inscenaci,...). Lowen je naivní postava, ani se nedivím, že byla jako autorka neúspěšná.

Navíc, opravdu nemám v oblibě otevřené konce tohoto rázu. Působí, jakoby se do toho autor sám zamotal a nevěděl, jak dál. :(

pavlikova9332
04.07.2020 5 z 5

Jsem naprosto ohromená. Jak se píše v knize občas jsem chtěla mrštit čtečkou o zeď. Ale příběh se mi moc líbil. Krásně napsaný

Prchalka
04.07.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda teda:) Colleen miluju a přečetla jsem od ní všechny knihy, které u nás už vyšly. Tohle byla opět pecka. Nevedela jsem se odtrhnout. Netrpělivě jsem cekala na rozuzlení. Bylo tam všechno, tajemství, napětí, romantika. Doporučuji

mil
03.07.2020 5 z 5

Mrazivá. Byla jsem napnutá od začátku do konce.

Jenny46
03.07.2020 4 z 5

Akorát jsem dočetla a pocity smíšené. Kniha nebyla špatná, ale dávám jen čtyři hvězdičky, jedna dolů za sexuální scény to mi tam nesedělo. Konec trochu neskutečný a myšlenky mi půjdou ještě dlouho...

pavla.ba
03.07.2020 4 z 5

Colleen miluju. Tato kniha se mi velmi líbila, bylo to čisté psycho od začátku do konce a četlo se to skoro samo, ale přesto mi tam něco chybělo, nevím přesně co, ale nesedla jsem si z toho na zadek. A občas už mi překáželo přemítání sexuálních scén v každé kapitole, je fajn, když tam jsou, ale nemusí jich tam být všude :)

Izu
03.07.2020 2 z 5

Nepřipojím se k oslavným hodnocením.Pulka knihy mi přišla jako variace 50 odstínů šedi a zápletka mi přišla nevěrohodná a fakt hodně přitažená za vlasy.