Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541111/bmid_pravda-nebo-lez.jpg 4 3025 3025

Nové vydání úspěšného bestselleru rozšířené o bonusový epilog! Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se jinak raději vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Verity se po tragické nehodě nemůže věnovat psaní a fanoušci už začínají být netrpěliví. Lowen se na pár dní nastěhuje do domu Crawfordových, aby mohla navázat tam, kde spisovatelka skončila. Není to však tak jednoduché, jak si představovala. Práci jí neusnadňuje ani pohledný manžel slavné autorky. Lowen se také nedovede zbavit pocitu, že s rodinou Crawfordových není všechno v pořádku. Jako by je pronásledovalo jedno neštěstí za druhým...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity, 2018

krevetka79
31.10.2020 5 z 5

DOPORUČUJI!
I po dočtení nevím co je pravda a co lež...
Parádní knížka,nemohla jsem se odtrhnout ...Konec mě překvapil...

Dela111
30.10.2020 2 z 5

Vidím, že je to tady samá chvála a nadšení, takže můj neradostný komentář bude jeden z mála, ale aspoň to tu trochu zpestří ;-).
Romantické knihy Colleen Hoover nečtu, ale byla jsem zvědavá na její pokus o thriller a protože má vysoké hodnocení, tak jsem to riskla. Po přečtení můžu s jistotou říct, že toto byla má první a zároveň poslední kniha této autorky. Na tohle fakt nejsem cílovka. Podepsala bych komentář Arwen777, ale budu mnohem přísnější ;-).

Je to jednoduchý předvídatelný příběh plný zamilovanosti a sexu. Hlavní postavy tvoří klasický trojúhelník - dvě ženy, jeden muž a všichni jsou po celou dobu v jednom domě. Rozuzlení z toho udělá nereálný příběh (ale tady to nemá čemu ublížit) a zároveň je předvídatelné. Byly totiž jen dvě možnosti, jak čtenáře "překvapit". Použité vulgární výrazy byly zbytečné. K vytvoření thrillerové atmosféry (kterou si autorka asi plete s erotikou) nepomůžou a sem se vůbec nehodily. Mně takové výrazy nevadí, ale musí být umístěné tam, kde sednou.
Abych jen nehanila, skončím pochvalou - autorka dokázala i tak dějově chudý příběh napsat čtivě.

Metiahen
29.10.2020 5 z 5

Konec poměrně uspěchaný, jinak se kniha četla dobře a líbila se mi.

crazyslunicko
28.10.2020 5 z 5

Masakr. V podstatě nemám slov a rozdýchávám konec... Tak do půlky byla kniha taková nijaká. Nemastná neslaná, trochu jsem předpokládala jak to asi dopadne, ale přesto všechno mě konec velmi překvapil. Lowen se přestěhuje do sídla Crawfordových a snaží se díky poznámkám dokončit poslední knihy ze započaté série. Postupně však odkrývá pravdu, která se zde v minulosti stala a děsí ji to. Začnou se také dít divné věci a Lowen přesvědčuje sama sebe, že se ji to jen zdá a přemýšlí zda je to pravda nebo lež...

Je to má první kniha od této autorky a určitě ne poslední...

aliisalounu
27.10.2020 5 z 5

Tak tohle bylo psycho. Nevím, co víc dodat než to, že mě tahle knížka úplně rozsekala. Colleen opět nezklamala. Mám pocit, že když sáhnu po její knize, je to taková sázka na jistotu.

Dee69
27.10.2020 5 z 5

Absolútna top autorka. Myslím že má od nej nesklamala ešte žiadna kniha, prečítala som viacero jej kníh v origináli ktoré u nás ešte neboli vydané, a je obdivuhodné ako si stále udržuje skvelý štandard. Milujem knihy s nečakanými zvratmi a prekvapeniami, a práve toto C.Hoover svojim čitateľom prináša.

Ophelie
26.10.2020 4 z 5

Nic nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá a když si někdo zkouší hrát s pravdou a lží, může to šeredně odskákat...stejně jako Verity. Skvělá kniha, napínavý děj. O hvězdičku méně za překombinovanost a nereálnost, ale jinak skvělé čtení!

mimi55
24.10.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Doporučuji.

josska
23.10.2020 5 z 5

Kniha se mě líbila,až na ty některé sceny,no budiž,,tato kniha je uplně jina,než knihy autorky co známe,,ale bavila mě,ctivá,napínavá,těším se na další knihy autorky,,

tereza8418
23.10.2020 4 z 5

Ja nejak nevim,co k tomu rict... Nekolikrat jsem si rikala,ze ji odlozim,ale hrozne jsem chtela vedet,jak to dopadne a vlastne ve mne zanechala silny dojem,takze asi musim rict,ze je to dobra kniha. Jen nektere pasaze na me byly proste moc.

Linda007
21.10.2020 5 z 5

Dosti nechutná kniha. Velmi vyšinutá a zvrácená mysl. Kdo ví, co je pravda. Přijde mi ale i zvrhlé o tom psát.

daniela7398
20.10.2020 4 z 5

Excelentní kousek.. Colleen se neustále posouvá v psychologii postav a nechává na čtenáři, aby posoudil, jestli jsou nějací kladní hrdinové či záporní, ale spíš dává najevo ten fakt, že v každém z nás za určitých okolností může být zlá stránka, stejně jako kladná. Nebo-li princip Jin a jang.

cerna7151
19.10.2020 4 z 5

No... Tusim, že první kniha této autorky, ale určitě ne posledni. Četlo se to dobře, bylo to napínavé až do konce, děj měl spád, pořád se v knize něco dělo. A konec pořád nechává otevřenou mysl čtenáře, aby si vybral co je pravda a co lež. Určitě doporučuji!

alexis818
18.10.2020 5 z 5

Tak tohle byla fakt bomba. Přečteno za den, nedalo se přestat. Během čtení se ve mně vystřídala celá skála pocitu, hnusema znechucení konce. Fakt jsem to prožívala a ten konec, no prostě surové napsáno a já tleskám za takový výkon.

Arwen777
18.10.2020 3 z 5

Tak tentokrát se v hodnocení neshoduji s většinou. Neznám knihy Colleen Hooverové, tato byla moje první, ale nevím, jestli se budu pouštět do další.
Je pravda, že tento thriller je neskutečně čtivý, to byl také hlavní důvod, proč jsem ho dočetla. Jinak ústřední téma podle mě není originální, celou dobu jsem měla pocit, že už jsem něco podobného četla nebo viděla. Sexuální scény byly zábavné pouze na začátku, pak už to bylo stále to samé a navíc množství vulgarit bylo přes moji míru. A Veritin deník - asi dobře popsané pochody psychopatické mysli, ale pro můj útlocit až příliš zvrácené. Těžko se mi to četlo, o chápání ani nemluvím.
Takže čtivost neupírám, ale jediné, co mně se líbilo, byl konec, který je dokonale věrný názvu.

Kočičáci
17.10.2020 4 z 5

Colleen je léta jednou z mých oblíbených autorek, takže na její první "ženský" thriller jsem se těšila. Bylo to skvělé čtení, u kterého jsem byla napjatá jak struna. Ovšem upřednostňuji, když je děj uvěřitelný a tady bylo vyústění trošku přitažené za vlasy, proto ode mě jedna hvězdička mínus. Nic to nemění na situaci, že jsem si trojici hrdinů Lowen - Verity - Jerremy s jejich temnou minulostí i s jejich děsivým domem celkem užila.

dominika3155
17.10.2020 5 z 5

NAPROSTÁ PECKA!!!Tohle je přesně kniha podle mého gusta..Colleen se tímto stává mojí nej autorkou. Doporučuju všemi deseti a doufám, že bude kniha i zfilmovaná.

tynka65
17.10.2020 5 z 5

Nemám slov! Teď jsem knížku do četla a sedím tu na gauči s otevřenou pusou... Coleen miluju a nezklamala mě s žádnou knížkou, ale že mě čeká až takováhle pecka, to jsem tedy nečekala.... Bála jsem se, plakala a měla vztek! A na konci se nezmohla na nic! Najednou bylo s posledním autorčiným slovem v mé hlavě prázdno... Připravte si silný žaludek a nervy, protože z tohohle napětí jen sálá a pusťte se do toho! Nebudete litovat!

Fani
15.10.2020 5 z 5

Moje prvni kniha od teto autorky a i kdyz vím že píše jiny druh tohle bylo tak skvělý. Všem doporučuju zhltla sem to na poseszeni a nemohla sem se odtrhnout.

INCOGNITOREADER
14.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Jedním slovem mazec. To byla jízda od začátku až do konce. A do jakého konce! Ten konec je naprosto brilantní. Hodně lidí říká , ze je tu hodně sexuálních scén. Ano jsou tu. A ano hodně otevřené a až vulgárně popsané. Ale má to svůj smysl pro děj. Velké překvapeni a měl jsem přečteno za odpoledne. Tak čtivé to je.

A teď Spoiler:
Ten konec! Je jako z filmu Počátek. To mám rád. Nechat pěkně na čtenáři jak by to zakončil.