Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542133/bmid_pravda-nebo-lez.jpg 4 3025 3025

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se jinak raději vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Verity se po tragické nehodě nemůže věnovat psaní a fanoušci už začínají být netrpěliví. Lowen se na pár dní nastěhuje do domu Crawfordových, aby mohla navázat tam, kde spisovatelka skončila. Není to však tak jednoduché, jak si představovala. Práci jí neusnadňuje ani pohledný manžel slavné autorky. Lowen se také nedovede zbavit pocitu, že s rodinou Crawfordových není všechno v pořádku. Jako by je pronásledovalo jedno neštěstí za druhým...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity, 2018

micha-ella
14.11.2021 2 z 5

Tak já bohužel nesdílím to téměř všeobecné nadšení. Dvě hvězdičky - jedna za slibný začátek a druhá za dobré hororové popisy. Ale jakmile se autorka opřela o tu ubohou berličku ke čtivosti, začala jsem stránky o sexu vynechávat, pak už ten příběh čím dál víc padal do červené knihovny a konec postavený na hlavu ho dorazil. Tohle se lidem líbí?

iiiccc
11.11.2021 5 z 5

Tohle nešlo odložit a navíc se to lehce četlo. Skvělá věc na odreagování.

Karolina90
08.11.2021 3 z 5

Pro mě rozporuplná kniha. To prvotní setkání mě hned na začátku trochu odradilo, ale pak se příběh rozvinul a naprosto mě vtáhl, chtěla jsem vědět, jak to tedy všechno bylo, a jak to dopadne. Za půlkou už jsem ale zase byla zklamaná. Některé části byly napínavé a zajímavé, ale oproti nim byly některé pasáže dost laciné. Anotace u knihy by mohla být víc specifická, protože určitě nikdo, kdo knihu začal číst, nečekal tolik erotických pasáží:)

Ondra_P
07.11.2021 5 z 5

Napínavá a hlavně skvěle napsaná kniha, která se četla téměř sama. I když jsem během čtení měl nějaké vlastní teorie, tak mě konec překvapil.

marina4088
06.11.2021 5 z 5

Tohle bylo od začátku jedno veliké wow.

Od Colleen jsem už něco četla, ale tohle se zatím drží jako její nejlepší napsaná kniha. Vybočení z jejího obvyklé žánru vyšlo skvělě a díky tomu se Verity stává jednou z mých nejoblíbenějších knih vůbec.

Knížka nás od začátku hodí do docela ponurého, temného prostředí a čím víc člověk čte, tím častěji se mu dělá husí kůže a já se musela otáčet, jestli na mě náhodou nekouká někdo, kdo by u mě v bytě být neměl. Tohle se mi snad u žádné knihy nestalo a byl to vážně jeden velký wow efekt.

Verity jako postava byla naprosto úžasně vymyšlená, každou další stranou jsem byla zvědavá, co se o ní dozvím a jak nakonec skončí. Jeremy podle mě byl naprosto úžasným otcem, ale manželem už tak dobrým nebyl. Chápu, že starat se o manželku, která je po vážném úrazu a "nemůže" se hýbat je sice těžké, ale pokud miluju, tak nemusím ohnout spisovatelku, která je tu proto, aby dopsala knihy jeho manželky. Tohle byl snad jediný kámen úrazu, i tak mi to nevadilo. Lowen byla.. prostě fajn, rozhodně bych nechtěla být v její kůži.

Hlavní poutač příběhu byla samozřejmě biografie Verity, kterou Lowen našla. Upřímně, občas jsem se fakt ošívala, čeho je člověk schopný a jak přesvědčivě byla napsána. I tak jsem byla hrozně zvědavá, co se na další stránce nachází, a to jak v knize tak v té biografii, protože z toho občas fakt šla hlava kolem a bylo to.. při nejmenším strašidelné.

Konec byl pecka. Zajímavý, nečekaný a hlavně poukazuje na název knihy - už je jen na vás určit, co podle vás byla pravda, a co lež.

Renatka11
31.10.2021 2 z 5

Jedna rovina příběhu byla celkem napínavá, přestože ne moc uvěřitelná, zatímco ta druhá mi dost připomínala Padesát odstínů šedi a já jsem se smála větám, které byly podle všeho míněny vážně. Přestože knížce nemůžu upřít čtivost, další tituly Colleen Hooverové už vyhledávat nebudu.

PetkaS.
27.10.2021 5 z 5

Tahle knížka mě uchvátila a nepustila od začátku do konce, nemohla jsem se odtrhnout. Konec byl velmi překvapující, ale vlastně jsem celou dobu čekala nějaký zvrat který možná přišel, možná ne - přesně podle názvu knížky, každý si může ze závěru sám odnést čemu věří, co byla pravda a co lež. :-)

_Steff_
26.10.2021 5 z 5

Skvěle napsaný děj, překvapující konec, plno myšlenek po zavření knihy. Přesně tak jak to má být :)
5/5

Dada077
26.10.2021 4 z 5

Patrím k tým čitateľom, ktorí mali problém sa do knihy začítať. Štvrtina knihy fuč a nijaký zaujímavý dej, zápletka. Jediné, čo ma ťahalo ďalej, bola postava Verity. Ďalej už napätie dobré, celý záver som dúfala, že rozuzlenie nebude prvoplánové, čo sa mi čiastočne aj splnilo, ale očakávala som viac. Ten zlom, kedy je všetka doterajšia pravda lož a naopak, síce prišiel, ale bol slabý, takmer neprirodzene romantický. Ako sama autorka priznáva, bol to prvý román, kde sa snažila vybočiť zo svojho doterajšieho žánru (doposiaľ som prečítala iba Bez naděje - čo bol opis takej postpubertálnej lásky s prekážkami), čo sa jej
celkom podarilo. Na môj vkus v tejto knihe bolo sexu až príliš, tobôž, keď bol opisovaný iba ako hluché šukanie a žiadny intímny erotický zážitok dvojice. Mne pritiahnutá za vlasy pripadala postava Jeremyho - pána dokonalého, galantného partnera, oddaného otca, ktorý by ošukal aj zásuvku pri dverách.
Ale ako celok kniha čitateľná, ako e-book po čakárňach a autobusoch vhodná.

marlenkaXX
26.10.2021 4 z 5

Wau.... Tak autorka opět nezklamala. Je to má třetí kniha od Colleen a zhltnula jsem ji během pár hodin. Musím říct, že jsem se chvílemi i bála a měla tě čtení špatný pocit, ale kniha mě nutila číst dál. A konec byl totálně nepředvídatelný......

masavole
25.10.2021 5 z 5

Tahle knížka rozhodně nebyla to co jsem očekávala, ze začátku mě moc nezaujala, ale hned jak se děj rozjel nemohla jsem se odtrhnout. Stránky jsem hltala a knížku jsem dočetla ve dvě v noci ráno ve stavu naprostého zmatení. Celou dobu něčemu věříte a nakonec se ukáže, že to vlastně vůbec nemusí být pravda. Verity mi celou knihu naháněla husí kůži, a i když jsem knihu zavřela, ohlížela jsem se ze strachu z Verity přes rameno. Autorka zase nezklamala a ještě dlouho budu přemýšlet nad tím, co bylo pravdou a co lží.

SilvieSisinka
19.10.2021 4 z 5

Zajímavý námět.Muzete hádat zda je to pravda nebo lež.

punkgirl97
19.10.2021 5 z 5

Colleen umí sakra dobře psát. Děj byl napínavý, stupňující se a hodně čtivý.

V angličtině se kniha jmenuje Verity po hrdince, která v knize vystupuje pomocí vyprávěného příběhu. Poté, co se hlavní hrdinka Lowen dostává k biografii samotné Verity to začíná být napětím plné k prasknutí. Místy jsem zadržovala dech a říkala si: ne to nemůže být pravda, že by byl někdo tak zvrácený?

Jakmile je příběh přehoupl po první třetině usadil se mi v břiše vtíravý pocit, že je něco hodně špatně, nebo prostě takový ten strach jaké to bude dál.

Děj utíkal v celku rychle. Místy jsem se trochu nudila, ale pokaždé co nastávala nuda se do pár stran na scéně objevil nějaký poutavý prvek a bylo to zase dobré.

Celý tenhle příběh jsem Colleen zbaštila i s navijákem. Známka opravdu skvostné práce. Ke konci nám v tom autorka udělala větší bordel než v tom byl, ale i tak je to hodně dobré dílo.

Postavu Lowen jsem si oblíbila, stejně tak Jeremyho. Verity je kapitola sama o sobě, a abyste to všechno pochopili nebo se o to pokusili měli byste si tohle dílo přečíst.

4,5/5

Adhara
17.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Veľmi zaujímavý nápad a príbeh, čiastočne aj preto že som tiež autorka a príbehy o písaní milujem. Spracovanie však bolo zlé. Takéto ťažké psycho by si zaslúžilo oveľa podrobnejšie, poctivejšie, presvedčivejšie a emočnejšie spracovanie. Vo výsledku som nerozumela ani jednej z postáv a so žiadnou som nesympatizovala. Najhoršia bola Lowen, ktorú som nikdy nemala rada a ku koncu som ju úplne znenávidela. Toto má byť akože kladná postava? Bez ohľadu na to, aká je – či skôr aká si myslí, že je – Verity, Lowen súloží so ženatým chlapom, psychicky týra paralyzovanú ženu, a čo je vrchol, chlapcovi, ktorý prišiel o dve sestry, vezme ešte aj matku, ktorú mal rád, a napchá sa na jej miesto. Lowen by si zaslúžila oveľa horší koniec než život s nekonečnou pochybnosťou a výčitkami svedomia. Jeremy bol tiež nepríjemný. Paradoxne som najväčšmi súcitila s Verity, a to dokonca ešte aj pred finálnym odhalením. Isteže je strašné, čo robila nevinným deťom, ale nechcené materstvo, zúfalstvo nad postupnou stratou záujmu jej muža, ktorý jej bol všetkým, do toho som sa ako-tak vedela vcítiť. Aspoň zo začiatku, lebo čím väčšiu mrchu z nej autorka robila, tým menej realistická Verity bola. Čo je o to väčší problém, že Verity mala byť super svetoznáma spisovateľka. Ale s takým štýlom písania ťažko.
A k tomu odhaleniu... bolo by skvelé, keby nemalo hromadu logických dier. Ale tak, ako sa dej až do odhalenia rútil priveľmi rýchlo a povrchne, tak sa mi po odhalení zdalo, že je tam kopa zbytočných rečí na záver. Autorka mala radšej nechať šokujúci zvrat na konci rezonovať a nezabíjať ho omáčkami.
Nepáči sa mi ani to, ako povrchne boli spracované tie spisovateľské záležitosti. Spisovateľka podpíše zmluvu na to, že dokončí knižnú sériu bez toho, aby si ju predtým prečítala? Prosím? Čo ak by zistila, že to absolútne nie je jej štýl? Že nemá žiadny nápad? Veď ak bola taká „kladná“, že pre Verity od začiatku nemala nič iné než odsúdenie, mal by pre ňu byť problém písať z pohľadu záporáčky, nie? A to, čo sa v dome Verity postupne deje, Lowen nijako spisovateľsky nezablokuje a ani nijako inak neovplyvňuje? Možno spisovatelia, čo vidia v písaní iba biznis, to vidia inak, ale pre mňa bola Lowen aj z tejto stránky úplne neuveriteľná. A čo reakcie verejnosti na Lowenino spoluautorstvo? Bolo to naznačené ako ďalšia zápletka, tak rada by som bola, keby sa to bolo ďalej rozvíjalo, ale ono nič...

Takže vo výsledku námetom zaujímavé, ale plytké, povrchné, nestotožniteľné. Z emócii sa dalo vyťažiť omnoho viac a z logiky príbehu tiež.

Vlaďkaa4
13.10.2021 5 z 5

Za mě snad jediné slovo mazec. Není těžké nechat se od někoho zmanipulovat. Úhel pohledu může být různý. A není těžké se zmýlit.

AnnaBa
10.10.2021 5 z 5

Knížka, která nešla odložit, se čtením jsem skončila až někdy po půlnoci. Čtivá, napínavá i trochu děsivá. Doporučuji!

martina2540
08.10.2021 5 z 5

Kniha byla čtivá, moc se mi líbila a doporučuji ji.

brunettlibrary
06.10.2021 4 z 5

Název knížky přesně vystihuje celý děj. Od začátku až po poslední slovo si pokládáte jedinou otázku “Co je pravda a co lež?”. Kniha je napsaná velmi barvitými a výstižnými slovy, takže nasáváte emoce ve dvojté dávce. Postavy jsou postupně vykreslované, což dodává na záhadnosti. Už od začátku jsem si dokázala najít postavy, kterým budu fandit, což je další plus. Čtení jsem si užila a knihu budu určitě doporučovat.

Michaelkaa151
03.10.2021 5 z 5

Za mě skvělá knížka od které se nešlo odtrhnout. Napínavá a místy až děsivá. A ten konec?? Řekla bych, že název ho skvěle vystihuje… Opravdu doporučuji.

Petras_ka
01.10.2021 2 z 5

Keby som Verity nepočúvala ako audioknihu, tak knihu pravdepodobne nedočítam. Podľa nadšených komentárov som očakávala od knihy viac. Z hlavných postáv mi ani jedna nebola sympatická. U Lowen mi prekážali najmä jej časté opisy pocitov strachu, únavy, znechutenia a rôznych domnienok. K Verity asi nebudem nič dodávať. To už je na každom čitateľovi, aký názor si spraví.