Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542133/bmid_pravda-nebo-lez.jpg 4 3025 3025

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se jinak raději vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Verity se po tragické nehodě nemůže věnovat psaní a fanoušci už začínají být netrpěliví. Lowen se na pár dní nastěhuje do domu Crawfordových, aby mohla navázat tam, kde spisovatelka skončila. Není to však tak jednoduché, jak si představovala. Práci jí neusnadňuje ani pohledný manžel slavné autorky. Lowen se také nedovede zbavit pocitu, že s rodinou Crawfordových není všechno v pořádku. Jako by je pronásledovalo jedno neštěstí za druhým...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity, 2018

pollyn
25.11.2020 5 z 5

Teda. To byla pecka. To jsem fakt nečekala.

Princezna_V
24.11.2020 4 z 5

Thriller není úplně můj žánr, knížku sem si vybrala spíše jako oddechovku, o to víc jsem překvapená.
Možný spoiler:
až do konce jsem napjatě čekala, kdy se potvrdí moje tušení, že Jeremy je naprostej úchylák a Lowen je zblblá ze xanaxů, kterýma nešetřila a tímto se naplní klasická dějová linka všech obdobných titulů.. Ale...?!

Beruska18
23.11.2020 4 z 5

Napínavé čtení, zajímavá zápletka, nechybí milostná linka, někdy až moc erotiky. A nakonci si asi každý čtenář řekne, čemu tedy věřit?

tanecnica
21.11.2020 5 z 5

Perfektní knížka. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Zápletka není průhledná, informace se často mění, nic není jisté, autorka udržuje čtenáře v napětí. Určitě doporučuji k přečtení, ale připravte se na to, že než to dočtete, nic jiného nebudete chtít dělat.

Nattynecka
20.11.2020 5 z 5

Musím říct, že číst tuto knihu s miminkem doma, nebylo vůbec jednoduché.. Ale kniha mě držela a musela jsem zjistit jak to dopadne. Konec mě lehce ale zklamal, čekala jsem víc.. Ale i tak to autorka napsala velmi dobře a dávám 5*.

Kackac74
17.11.2020 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak úžasnou knížku, napínavá až do samého konce. Proste pecka. Doufám, že autorka bude v tomto žánru pokračovat.

yetti09
14.11.2020 4 z 5

Bože, tohle bylo skvělé. Moc se mi líbil psaní. Ano, kniha je napsána velmi jednoduše, až stručně, ale konečně po dlouhé době zase kniha, kde není zbytečná omáčka a každá věta má v knize svůj význam. Já od autorky ještě nic jiného nečetla, ale je škoda, že se soustředí na jiný žánr, protože thriller ji neskutečně sedí.
Děj byl dobře vymyšlený, žádná hluchá místa jsem nenašla. Konec knihy mě lehce zklamal, protože jsem čekala něco jiného. Ale jinak, fakt dobrý...

PaniJani
11.11.2020 3 z 5

Po všech nadšených komentářích na tuto knížku, jsem neodolala a pořídila si ji také. Bohužel nic pro mě. Bylo znát, že autorka píše spíše YA literaturu. Ačkoliv tady se jednalo o "thriller", styl psaní byl jednoduchý, prvoplánový až někdy i laciný. Nicméně kniha se četla svižně a i přes výhrady mě zajímalo, jak to celé dopadne.

Jiparis
11.11.2020 4 z 5

Napsáno velmi čtivě, zajímavý námět, ale přesto jsem měla pořád pocit, že jsem omylem vzala do ruky červenou knihovnu. Byla jsem zvědavá na rozuzlení, ale ta přemíra intimních podrobností mi dost vadila.

Elishka31
10.11.2020 5 z 5

Před chvílí jsem knížku dočetla a nemám slov. Mám od Colleen přečtené všechny knížky, dost se mi líbily, ale tahle byla vážně úžasná. Chytla mě hned od první stránky a nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Musela jsem pořád pokračovat další kapitolou, abych se dozvěděla, jak to bylo. A pak ten konec? Myslím, že ještě nějakou dobu budu přemýšlet o tom, co vlastně byla pravda a co lež.

Scarllet
10.11.2020 5 z 5

Chytne od první stránky, napínavé do poslední.

rada11
10.11.2020

Úžasná knížka!!

Laruska07
10.11.2020 5 z 5

Tohle bylo parádní čtení!

Sanny_happ
07.11.2020 5 z 5

Super knížka :)

Jamra
06.11.2020 4 z 5

Fajn změna po předchozích tématech knih, které jsem četla. Rychle jsem se začetla, konec trochu zvláštní, do teď nejasný.

Borufka_9
06.11.2020 3 z 5

Takový průměr, neurazí, nenadchne. Děj byl hodně předvídatelný, ale knížka je napsána hodně čtivě, takže dávám 3*, zkrátka průměr.

michaella03
05.11.2020 5 z 5

Už je to několik dní, co jsem knihu přečetla, ale sama pořád nevím, jak se k ní vyjádřit.
Knížka je prostě pecka, bála jsem se u ní, nemohla se odtrhnout - potřebovala jsem vědět, jak to bude dál (fakt mi hrála na nervy, až jse si občas říkala, že jsem paranoidní a že to moc prožívám). Celou dobu mi běželo hlavou, že to nemůže být pravda, a ehjle, přišel konec a já nevím co si vlastně myslet. Často si na knížku vzpomenu a dál o ní přemýšlím.
Líbilo se mi nahlédnutí do zákulisí Loweniny (celkově spisovatelské) práce, kladně hodnotím i spojení romantiky/erotiky s thrillerem.
Od Colleen to byla má první kniha, a určitě ne poslední.

natii-vanilkova
04.11.2020 4 z 5

Tohle byla jizda! Během čtení jsem se upřímně bála. Četlo se velmi dobře.
Hvězdu ubírám za to, že mi konec přišel trošku nereálný a přestřelený. Jinak moc fajn.

ErikaBendova
03.11.2020 5 z 5

Už jsem myslela, že dám Colleen vale, protože se mi kromě Odvrácené tváře lásky žádná jiná kniha nelíbila. Jsem nesmírně šťastná, že jsem ji ještě dala šanci. Nestává se mi, že by ve mě zanechávala kniha nějaké pocity a většinou si ani za dva dny nepamatuju o čem to bylo. Jenže tohle si budu pamatovat hodně dlouho. Zahrává si s námi opravdu až do posledních řádků knihy. Miluji, když mě kniha o něčem překvapí. Přečteno jedním hltem za odpoledne. Rozhodně se k ní ještě vrátím. Pro milovníka knih je zajímavé nahlédnutí do zákoutí knížek. Jak se připravují tituly, jak je to se smlouvami, pseudonymy a další zajímavosti. Tolika práce s tím je, to by člověk ani nevěřil. Není to slabé povahy, musíte být trochu otrkanější. Můžete se těšit na erotiku, zvraty, napětí jednoduchý děj a přesto kvalitní příběh o Low, která se kvůli nedostatku peněz bude snažit dopsat sérii knížek po Verity.

Modrásek16
03.11.2020 5 z 5

Jo, tak tahle kniha se povedla. Nejprve jsem si říkala co to je, co na tom všichni mají. Pak jsem se začetla a když jsem v půl druhé ráno zavírala čtečku, tak stejně nevím co je pravda a co lež. Měla jsem hrozný vztek na Verity za její chování k dětem, ale co je vlastně pravda??? Dobře se to četlo, doporučuji.