Pýcha a předsudek

Pýcha a předsudek
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/544750/bmid_pycha-a-predsudek.jpg 5 7439 7439

Slavný román Jane Austenové vykresluje, jak může nový mladý soused převrátit vzhůru nohama život v rodině s pěti dcerami. V ovzduší se vznáší pýcha, láska, předsudky, společenské konvence, zlomená srdce i společenský skandál, ale také sebepoznání a pochopení. Příběh lásky a hodnot odkrývá vztahy mezi společenskými vrstvami Anglie na přelomu 18. a 19. století a s jemnou, avšak nepřehlédnutelnou ironií líčí prostředí anglického venkova, tamní rodinné vztahy a snahy matek najít svým dcerám vhodné ženichy. Autorka se pohybuje na hraně odlehčeného a vážného tónu, její vtipné postřehy prozrazují bystrou a nemilosrdnou pozorovatelku. Nový překlad Kateřiny Hilské dává vyprávění svěží tempo, přičemž nic neubírá na zmíněné ironičnosti, a svět Elizabeth Bennetové a pana Darcyho je v jejím podání barevnější a jasnější, než jak jsme ho znali doposud.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (ČR)

Pride and Prejudice, 1813

yueh24
15.04.2013 4 z 5

Skvěle napsané, výborně vymyšlené postavy (obzvlášť mě bavila paní Bennetová), jen jsem se první polovinu knihy trochu nudil. Jinak kvalita kniha je samozřejmě nesporná.

vejik
25.03.2013 5 z 5

Tato kniha patří mezi moje oblíbené. Jak se člověk jednou začte, je těžké ji odložit... Knihu jsem pravidelně "zaklapla" až kolem třetí hodiny ráno a při zvonění budíku jsem pak litovala, proč jsem sakra nešla spát dřív. Ale to prostě nejde... Hned jak to šlo jsem sáhla po knize znovu a tak jsem četla v autobuse cestou do školy, ve škole, cestou domů, doma, a zase až do noci :) Naštěstí/Naneštěstí mi přečtení knížky nezabralo víc než 3 dny :) Doporučuji všem, skvělý příběh :)

bibi.r
25.03.2013 4 z 5

Paní Bennetová je geniální, ale být to moje matka, tak z ní normálně olezu.

narwal
23.03.2013 5 z 5

Tuhle knihu miluji. Je krásně psaná,rozumná a dává smysl. I když je moc krátká.

malazluta
20.03.2013 5 z 5

Moje oblíbená kniha u které bych autorce vytkla jediné - že je příliš krátká...

Sisi11
18.03.2013 5 z 5

Miluji tento román! Nikdy mě neomrzí postavy, příroda, panství a Bennetovy. Zápletka a vztahy jsou velmi krásné a propracované. Otázka předsudku nikdy nevymizí a na mě zapůsobila i z části svědomitě. Velice krásná a v mé knihovně velmi hýčkaná kniha.

umbra
15.03.2013 5 z 5

Vtipné, čtivé, psáno s úctyhodným nadhledem.

čertina
12.03.2013 5 z 5

Krásné čtení,přesto že to není můj šálek čaje,kniha mě uplně nadchla.

Holubicka87
06.03.2013 4 z 5

Úžasná kniha. Pravdou je, že nemám moc ráda romány, ale tenhle mě příjemně polapil. Líbí se mi styl, jakým je to psané a celkově ta doba a prostřebí. Opravdu velice příjemné čtení. Hlavní hrdinka je pro mě dokonalým obrazem ženy...kor v té době. Neřídila se žádnými danými normami, ale byla prostě svá. Upřímná, inteligentní a odvážná žena. Kniha patří mezi ty, které si kdykoli ráda přečtu znova.

Lusik88
28.02.2013 5 z 5

Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším, je úžasně čtivá, děj svižně ubíhá. Kouzelné atmosféře a především postavám nelze odolat. Je to jedna z mála, kdy dočtete a s blaženým úsměvem se rozplýváte.
Nikdy jsem nevěřila, že je možné zamilovat se do literární postavy - pan Darcy nemá ani dnes konkurenci.

betty.pochyla
27.02.2013 5 z 5

Tahle kniha mně upoutala hned na první stránce a to všeobecné nadšení mi vydrželo až do konce. Tuto knihu jsem si rychle oblíbila a musím říci, že na knihách od Jane Austenové je něco co jsem na knihách od sester Bronteových hledala marně. Všechna čest i jim, ale pokud bych si měla vybrat mezi Pýchou a předsudkem a Janou Eyrovou, zvolila bych Pýchu a předsudek, protože je mi děj i postavy v něm více sympatické a i podání autorky se mi líbí více. Lízinka a pan Darcy...nevím jak u vás, ale pro mně to bude jedna z mých oblíbených párových dvojic asi navždy :)

MARSgirl
27.02.2013 5 z 5

Úžasná kniha, která končí zjištěním, že jediný, kdo skončí s panem Darcym je Líza. (Ach jo)

marketad
25.02.2013 5 z 5

Jak je možné, že ten příběh s hlavní hrdinkou, ať už je to kniha nebo filmové či divadelní zpracování, vždycky tak prožívám? Proč je mi pan Darcy vždycky zpočátku tak nesympatický, i když ten příběh už dávno znám, a pak se najednou promění v dokonalého gentlemana? Velká romantika, ale taky velice kvalitní literatura.

kattyV
16.02.2013 5 z 5

Nejvtipnější kniha autorky. Hlavní hrdinka Elizabeth není jen krásná, ale chytrá a pohotová. Ale právě tak jako pan Darcy trpí pýchou, neubrání se ani Elizabeth předsudkům. Naštěstí se s pýchou i předsudky oba vyrovnají.

knihomols.r.o.
15.02.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějšách knih... Lizi, ani její pan Darcy nikdy neomrzí, ať už v knize, nebo ve filmu. I když jsem to četla několikrát, pokaždé najdu něco nového, co mě rozesměje a nebo i naopak zachmuří (to není moc časté) a dojme. Kniha je velice čtivá a já osobně jsem do ní vždycky zažraná a opravdu cítím s postavami, ať už je to jakákoliv z nich.

haWranka
14.02.2013 5 z 5

Možná je to trochu klišé, ale Pride and Prejudice je moje nejoblíbenější knížka. Jednou za čas se k ní vracím a vždycky se k ní vracet budu. Já vím, já vím, jde o opravdu romantický pohled do historie, ale já prostě miluju všechny postavy - některé víc, nekteré míň... A pokaždé si říkám, jak moc bych chtěla znát skutečnou Jane A., jak moc bych chtěla kamarádit s Lizzie a Jane, a jak moc bych chtěla znát chlapa, jako je pan Darcy.

Baarbucha
07.02.2013 5 z 5

Velmi krásně napsaný román popisující tehdejší dobu a zvyky. Zvraty v knize, které nadchnou čtenáře a promění se v dokonalý konec!

tatruszka
03.02.2013 5 z 5

Pýcha a předsudek je můj nejoblíbenější román od J. Austenové. Mám ho velice ráda i ve filmové verzi a to jak film tak i jako šestidílný seriál od BBC, i když ten mám raději. Líbí se mi povaha hlavní hrdinky, dějová linie a samotný příběh, který, jako všechny její romány, končí dobře.

lovemika
01.02.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha. Jsem vášnivou čtenářkou Jane Austen. Její knihy vřele doporučuji všem, kdo se chtějí dozvědět o přemýšlení dívek doby Jane Austen. Pýcha a předsudek je asi její nejčtivější kniha. Sama jsem jí četla nejméně 20x a není to konečné číslo :-)

Petruše90
30.01.2013 4 z 5

Není romantika jako romantika :) Pěkný román, určitě stojí za přečtení :)