Inferno

Inferno
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288499/bmid_inferno-x3H-288499.jpg 4 4391 4391

Robert Langdon série

Harvardský profesor Robert Langdon se při svém nebezpečném poslání musí tentokrát proplést nejen labyrintem florentských, benátských či istambulských uliček, tajných chodeb a skrytých komnat, ale také labyrintem narážek a Kódů. Jediným vodítkem je mu zprvu jen tajuplný kovový váleček, obsahující několik zašifrovaných odkazů na renesanční literární veledílo- Božskou komedii Danta Alighieriho. V sázce přitom není jenom jeho bezpečí, ale bez nadsázky osud celého světa: pokud se Langdonovi a jeho záhadné společnici nepodaří zasáhnout včas, hrozí lidstvu skutečné inferno Dantových rozměrů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

KaryAestas
27.11.2017 5 z 5

Po knize ztracený symbol jsem k Infernu přistupovala značně skepticky. Kniha mě však nadchla jako první dvě knihy s profesorem Langdonem. Inferno se zabývá největším problémem dnešního světa. Danu Brownovi se zde podařil skvělý závěr, kdy kniha z jednoho pohledu končí špatně, ale z druhého vlastně dobře. Ačkoli konečné řešení problému může být pro mnoho lidí velmi kontroverzní.

Ginosaji
20.11.2017 5 z 5

Závěr je značně šokující, v pozitivním slova smyslu. Fascinuje mě také dokonalost obojetné scény/ stránky. Ta nemá chybu.
Kniha mě motivovala k návštěvě Florencie i Benátek, což rozhodně po přečtení doporučuji.

konformita
19.11.2017 5 z 5

Skvělé, napínavé s překvapivými zvraty. Jediná kniha (zatím), která mě donutila sednout k počítači a najít si ty památky a podívat se kudy se Langdon ubíral. Nejde jinak než za 5.

Sarfias
17.11.2017 5 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že je to zase další typická běžná "rádoby záhadně zajímavá" kniha. Nemohla jsem se více plést!
Brown mě totálně vyvedl z míry a vytřel mi zrak neuvěřitelným závěrem.
Kniha byla čtivá, napínavá, ale bála jsem se že je příliš prvoplánovitá. Hloupost!
Opravdu báječné čtení a jedna z nejlepších knih, které od Browna znám.

Aerine
17.11.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoct, Brown je jednička. Je mi jedno, že se některá schémata opakují, prostě se mi líbí to propojení prostředí, literatury, architektury, umění a záhady. Vždy si při čtení dohledávám místa, kde jsem nebyla, a propojuji vzpomínky na místa, která jsem navštívila, s příběhem a to mě moc baví :D

jahoda444
07.11.2017 5 z 5

Za mě osobně je tohle nejlepší kniha ze série Robert Langdon.

Zdeničkačteráda
07.11.2017 5 z 5

Ani další ze série s panem Robertem Langdonem nezklamala. Tuto mám v obrázkové edici, takže zážitek ještě umocněn vizuálně. A křivka růstu počtu populace mě straší ze sna ještě dnes. Brown umí.

nycol
01.11.2017 4 z 5

Přečteno kdysi hned po vydání jedním dechem a teď znovu pomaleji :). Otázka položená autorem je k zamyšlení, mně se líbilo i zpracování a kniha mi přišla čtivá. Navíc, až po cca 300 stranách zjistíte, že to, co bylo bílé je černé a naopak.

Devorah
31.10.2017 2 z 5

Knihy Dana Browna dle mého mínění mají sestupnou tendenci. A toto je právě jedna z nich. Co se námětu týče, ten je výborný a dá se na něm skvěle stavět. Nicméně toho Brown nevyužil, opakoval stokrát opakované a omleté, vykrádal sám sebe, recykloval a kniha se v polovině změnila v cosi rozbředlého. Ne a ne a ne, uměl to lépe.

Mardou19
31.10.2017 2 z 5

Hodne slabe. Docetla jsem jen kvuli tomu, ze je to Brown.

TomHr
30.10.2017 2 z 5

Tak kdybyste nějakou myšlenku napodesáté nepochopili, autor vám ji ještě jednou zopakuje! Kniha je užvaněná, zápletka přitažená za vlasy a děj odsýpá asi tak na deseti stranách. Uprostřed knihy jsem zjistil, že mě knížka vlastně moc nebaví. Nechybělo moc a zůstala nedočtená.
Jedna hvězda navíc za kulisy, Florencie, Benátky, Istanbul.

tak.normal
29.10.2017 3 z 5

Dobrá zápletka. Ale protože nemám ráda takřka božské hrdiny, tak mě tahle knížka vlastně hodně zklamala. Pro mě bohužel nejslabší od DB, kterou jsem četla.

karolina1733
13.10.2017 3 z 5

Knížky od Browna miluju a zatím mě ani jedna nezklamala, ale Inferno... Nějak jsem mu nepřišla na chuť už od úplnýho začátku a pro mě zatím nejslabší knížkou od Browna.

Shui-Xian
09.10.2017 3 z 5

Dantova verze Pekla už dnes možná tolik neděsí, ale z Inferna v podání Dana Browna rozhodně zamrazí. Dobře navozené ústřední téma - přesně padnoucí na současnou problematiku. A nebyl by to Brown, kdyby opět neokořenil své dílo atraktivním vhledem do (upravené) historie a jejích pamětihodností.
Oceňuji, že v tomto díle série hrál prim spíš Langdonův hon a interpretace minulosti zůstaly v pozadí - příběhu slušely i moderní myšlenky: nebylo třeba přepisovat některé z historických dogmat. Jakkoliv jsem byla zklamaná z předchozích knih, Inferno mě opět přesvědčilo o tom, že Brownovy knihy mají co nabídnout nejen do napínavého příběhu, ale i do ideové roviny.
Závěr knihy mi přišel poněkud dotahovaný (koncovky autorovi nikdy moc nejdou), ale na vyznění a celkové dynamice díla to neubralo. Inferno je zdařilý počin. Jsem zvědavá, s čím se bude Langdon potýkat příště. (Lze vůbec ještě navázat? :-) )

Phyl
09.10.2017 5 z 5

Och! Tak to máme ideu budoucnosti. Je fakt, že se nikdo nezabývá důležitým aspektem pomalého přemnožení lidského pokolení, jenž jistě a velmi rychle rozmrdává celou zemi, jako rakovina. Lidí je víc jak oněch známých sraček, na což kniha svým způsobem poukazuje a dalo by se v tomto ohledu hledat i její poslání. Čert ví jak to skončí...

RicardoB
03.10.2017 4 z 5

Styl psaní, tempo příběhu i celkový děj podle mně velmi ale velmi povedený. Brown jako již tradičně dokázal popsat budovy, umělecká díla či postavy do detailu a přesto se děj nezačal táhnout. Florencie i Benátky skvěle zpracované a myslím že nebudu jediný koho dokonale nalákal k návštěvě severní Itálie.

allyce
24.09.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale .. První třetina knihy byla o tom, jak se hlavní postava dostává z jednoho konce paláce na druhý. Zbytečně dlouhé.
Pozitivní ale je, že ve mně autor vzbudil touhu vidět Florencii a navštívit místa, která popisuje. Rozhodně kladně však hodnotím myšlenku celé knihy. Vidím to jako velký problém lidské budoucnosti, nejsem schopna s tím nic udělat, děsí mě to a tak se raději stáhnu do stavu "popření".

MimiNinaFuraha
24.09.2017 3 z 5

Já mám knihy pana Browna velice ráda, ale tato mi přišla horší než jiné jeho knihy. Nemůžu si pomoci. A přesně jak psal někdo jiný zde, kniha mi přišla už moc "vyhoněná", méně propracovaná. Ale i tak před autorem smekám, protože já bych to napsat nedokázala ani omylem :)

radim9968
20.09.2017 5 z 5

Brown je takovy "lokátor" kazde misto ktere popisuje mate opravdovou chut navstivit, je tomu tak i u teto knihy, mozna nejvice nabuzena potreba to mesto videt ze vsech jeho knih. Inferno je opravdu vyborna, akcni, kniha ktera vas nepusti a ma spad...zapletka je bolestne aktualni, bohuzel zde bych rekl na pomezi sci-fi, protoze tohle je nase budoucnost...jen nevim jak se po tomto zaveru bude Brownovi navazovat dalsi knihou, protoze lidstvo zde zustalo poznamenano...jak pisu jeho dalsi kniha pokud bude ze soucastnosti bude vlastne sci-fi...takze Dane ted uz jen psat knihy pred Infernem nebo z minulosti...za me 4,5 zavery mi prijde ze moc neumi, vysumi do ztracena na jedne strane...

Wrent
18.09.2017 4 z 5

K Brownovým knihám je nutno přistupovat s určitým odstupem k jeho těžko uvěřitelným zápletkám plných skrytých vlivných hráčů v pozadí, ale to nic nemění na tom, že jeho příběhy většinou mají velký spád (však se kniha odehrává na časovém úseku několika desítek hodin) a ještě člověku přinesou nějaké to kulturní obohacení (ideálně ještě z míst, která sám navštívil). A Inferno tyto "brownovské standardy" splňuje do puntíku.