Vinice vo Francúzsku

Vinice vo Francúzsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/544841/bmid_vinice-vo-francuzsku.jpg 4 796 796

Čarovné francúzske vinice v oblasti Champagne sú ako stvorené pre romantický príbeh. Presvedčí sa o tom aj svadobná koordinátorka Hattie, ktorá čerstvo unikla z chladného, prázdneho a nezáživného vzťahu. Pôvodne prišla do château Saint Martin zabudnúť na všetky problémy a pripraviť svadbu pre svoju sesternicu, no stojí ju to až príliš veľa úsilia. Hlavne keď jej pozornosť rozptyľuje príťažlivý a sebavedomý vinár Luc. Podnikajú spolu výlety do okolia a vychutnávajú si miestne kulinárske delikatesy. Hattie zrazu zisťuje, že či už za to môžu bublinky, alebo Lucovo kúzlo, zrejme je až po uši zamilovaná. A to je niečo, s čím vôbec nepočítala...... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 30.09.2024
Literatura světová Romány Pro ženy
Bude vydáno: , Cosmopolis

The French Chateau Dream, 2023

terryaknihy
včera 4 z 5

Již 10. díl oblíbené romantické série nás tentokrát zavádí do slunné Francie. Já teď ale upřednostnila audio podobu a myslím, že díky tomu byl příběh příjemnější. Znovu se setkáme s milou Hattie, která se živí připravováním svateb. Když se jí naskytne příležitost uspořádat svatbu pro její sestřenici, neváhá a odlétá na dva měsíce do oblasti Champagne.
Pravdou je, že příběhy od Caplin si vybírám, když chci něco nenáročného. Po romantice už tolik nesahám, ale její umění přenést čtenáře do příběhu, je naprosto dokonalé. Při čtení se dozvídáme něco o historii vinice a zároveň se prostě vaří a jí! Kdo by to nemiloval. Hattie mi přišla trochu moc tvrdohlavá a ohledně bývalého přítele velmi naivní, ale Luc..!! To byl chlap na pravém místě. Chci říct v knize, že jo… :D Byl pro Hattie takovým průvodcem a líbilo se mi, jak se lehce tahle romantická linka line. Co mě ale velmi překvapilo, byl konec. Ta historická zápletka mi u knih Caplin vůbec neseděla, ale inu, každý někdy přijde s něčím neočekávaným :D.
Pokud máte chuť na příjemný, čtivý, předvídatelný a romantický příběh plný dobrého jídla, zkuste Vinici ve Francii. Za mě ještě uděláte líp, když sáhnete po audiu s hlasem Veroniky Lazorčákové, je to skvost!

lenny_prague
předevčírem 4 z 5

Oproti jiným dílům mi chyběl bližší popis místa, ve kterém se příběh odehrával (myšleno části Francie). Překvapilo mě taky, že neměli hlavní hrdinové také skoro žádné překážky v tom, být spolu, ale oproti ostatním dílům vlastně proč ne. Je to příběh věrný svému podtitulu - Romantický útěk :)

martini.ce
22.09.2024

Ach jo, těch chyb je tolik, že po 3. kapitole odkládám. To si romantická kniha nezaslouží aspoň trochu péče při překladu?

Na přebalu "neváhá ani vteřinu a koupí letenky" x v 1. kapitole "si rezervovala jízdenku do Eurotunelu..."

No a perličky v těch asi 30 stranách:
"...i když to byla spíš rozpadající se ruina než poměrně velkolepá fasáda..." A o pár řádků dále "Pokud je interiér stejně velkolepý jako exteriér..."

"K nelibosti rodiny se čaje ani nedotknu..." x "... dokázala si představit, jak tu popíjí odpolední čaj..."

To jako vážně?

Wajny
15.09.2024 5 z 5

Julie Caplin to prostě umí! Všechny její knížky jsou opravdu velmi povedené. Vinice ve Francii nebyly vyjímkou – skvělé oddechové čtení z krásného prostředí francouzských vinic.

Hlavní dvojici Hattie a Luca jsem si ihned oblíbila, jsou velmi aktivní, činorodí a jdou si za svým. Jejich konverzace mě bavili a celá romantická linka byla velmi povedená – rozhovory, škádlení a postupné poznávání. Samozřejmě hned na začátku víte, jak to dopadne, ale někdy je důležitá ta cesta než samotný konec. V knize mě bavili i vedlejší postavy, hlavně vše, co se týkalo Fliss a Alfonsa.

Ústředním tématem všech knih Julie Caplin je cestování – tady se většina odehrává na francouzském venkově - v zámečku a rozlehlých vinicích, ale nebojte, autorka nás na pár stránek vzala i do Paříže, kde se dokonce objevila i Nina z dílu Cukrárna v Paříži. Napínavý konec zpestřil celou knihu.

Nejvíce mě ale kniha dostala svou atmosférou – kniha má všechno, co je typické pro Francii – dobré jídlo, dobré víno a okouzlující muže.

V nejbližší době si chci přečíst Vilu v Itálii a už se nemůžu dočkat ani knihy z prostředí Česka, jen jsem zvědavá, jaké to bude, když bude hlavní postava mužská.

Jíťa307
14.09.2024

I tato audiokniha byla sázka na jistotu. Mám ráda tuto autorku a její díla – lehká, oddechová, pro mě super na relax v této době.

Evka27
13.09.2024 3 z 5

Francie byla trošku slabší a Hattie mi celkem vadila, ale opět pohodové lehké čtení.

BohyněKuchyně
12.09.2024 4 z 5

Letní romantika od oblíbené autorky. Lehké čtení na dovolenou. Kdo byl někdy v kraji Champagne, jako my, tak se díky krásným popisům znovu přenese na tohle úchvatné místo. Příběh? Klasická klasika Julie Caplin. Hattie utíká od vztahu s přítelem, se kterým se rozešla. Má možnost organizovat svatbu sestřenice ve Francii a této příležitosti se samozřejmě ráda chopí. Svatba se má odehrát ve vinařství, kde se Hattie (samozřejmě) na první pohled zamiluje do syna majitele Luca. Ten má velké ambice, chce vyrábět vlastní šampaňské. Povede se mu to? A co skrývá ve sklepě jeho stará teta?

mnohoknih
12.09.2024 3 z 5

Jednoznačná romantika od začátku až do konce. Mají se rádi hned a ta drobná škobrtnutí tam jsou jen proto, abychom se úplně neudili. Hattie má drobný morální problém, ale to není nic, co by švarný Ital nevyřešil. Obzvlášť když si to ten problém zkazí ve finále sám. Takže je to spíše o tom užít si popisy jídla. Příběh se čte příjemně rychle a stejně rychle se zapomene.

Bell@
11.09.2024 3 z 5

Pohodová oddechovka. Klidné letní čtení, které není plné děsivých zvratů, ale spíš Vás pozitivně naladí a potěší.

LucyA7
24.08.2024 5 z 5

Klasická romantika - podobně jako ostatní knihy z této série. Ale četla se velmi příjemně. A opět nezklamal popis místa a jeho atmosféry, zastavení se a vychutnávání si přítomného okamžiku. To bych se asi měla inspirovat a naučit se to, v dnešní uspěchané době je to dovednost dost vzácná.

knihveru
23.08.2024 2 z 5

Tentokrát mě kniha zklamala. V příběhu hlavní dvojice nebylo vůbec nic zajímavého. Hlavní hrdina vykreslen ve všech ohledech jako naprostý pan dokonalý. Pak nemají mít ženy zkreslená očekávání od partnerů. Oživení přinesla Fliss a její boje s Alfonsem, i když jsou tam zmíněny jen na pár místech. Celkově autorka nevybočuje ze své zajeté praxe: bývalý partner zasahuje do děje a hodně se vaří.

Tripedalia
20.08.2024 3 z 5

První kniha od této autorky, chtěla jsem něco oddychového. Musím říct, že jsem čekala trošku jiný žánr. Překvapilo mě, že se jedná z velké části o červenou knihovnu.. Četlo se samo, ale je to opravdu jen odpočinková četba na jedno přečtení.

katerina3633
16.08.2024 4 z 5

Jako jo, tohle v těch horkých dnech fakt můžu. Díky těmto knihám člověk může cestovat na nádherná místa, do toho naprosto oddechový a milý příběh, takový který Vám v tom horku ještě více nezavaří hlavu. Knihy jsou vždy i spojeny s útokem na smysly a člověk hned dostane chuť zajít na nějakou terásku s dobrým jídlem a provoněným vínem. Postavy jsou vždy sympatické a Hattie a Luc nejsou výjimkou. Luc je navíc asi zatím největší zlatíčko ze všech romantických úniků. Ovšem v knihách si zamilujete nejen hlavní aktéry, ale naprosto všechny kolem nic.

mariva
10.08.2024 4 z 5

Francouzské vinice, jejich chateau, skvělé jídlo a víno, krásní Francouzi, co víc je potřeba ke krásnému romantickému příběhu.

Anežka173
08.08.2024 4 z 5

Povedená oddechová kniha z krásného prostředí francouzských vinic. I když víno nepiji, tak jsem si alespoň obohatila obzory z tohoto odvětví. Navíc popis práce svatební koordinátorky a gurmánství v této zemi

TheMelorry
30.07.2024 5 z 5

Stejně jako u všech knih v této sérii jsem nadšená a velmi spokojená. Na prostředí francouzských vinic jsem se hodně těšila a dostala jsem přesně to, co jsem očekávala a ještě něco navíc. Krásný romantický příběh s postavami, které si člověk zamiluje. Bádherné popisy přírody, vinohradu, sídla a ve velkém také gastronomie. Navíc zajímavé profese svatební koordinátorky a vinaře.
Nemám absolutně co vytknout. Ano prvoplánová romantika se šťastným koncem - ale není to přesně to, co všichni hledáme?

KatnissLavender
26.07.2024 5 z 5

Tohle je přesně ten typ knihy u kterého mi nevadí, že od začátku vím, jaký bude mít konec. Knihy od Julie se nečtou proto, že očekáváte strhující a nepředvídatelný konec, ale proto, že si s klidem a láskou v naprosté pohodě užíváte lehoučký příběh, který vás hladí po duši a baví vás od první až po poslední stranu. Nejsem milovnicí vína, ani šampaňského a tudíž nemohu ocenit barvité popisy jejich chutí, ale ani tento můj hendikep neubral v mých očích příběhu na kráse. Už teď se těším, až si od této autorky přečtu další příběh!

Lucinka007
26.07.2024 4 z 5

Za mě další parádní kníža od autorky. :-) Od začátku je sice jasné, jak knížka dopadne, ale i tak mě nezklamala. Super oddychovka na plaž k vodě. :-)

Tebby
17.07.2024 3 z 5

(SPOILER) Pořád je to Caplinová, ale tenhle díl byl prostě slabší. Bohužel mi Hattie nesedla už když se objevila v předchozím díle. Nečekala jsem, že hlavního mužského odpálí hned na druhé stránce.
Dost mi vadilo, jak byli oba hrozně nerozhodní. Chvíli spolu chtěli být, aby o stránku později zase chtěli přibrzdit. Nejdřív házela autorka hlavní postavě klacky pod nohy, ale pak šlo najednou všechno růžovoučce. To, že se nakonec na scéně objeví Chris a Luc bude nešťastný bylo jasné už od začátku. Je taky sranda, že byl Luc popsaný jako vytesaný týpek, který rád chodí do posilovny, přestože se v knížce ani jednou nedozvíme, že tam opravdu alespoň jednou šel...
Na druhou stranu to ale autorka vyvážila svým úžasně čtivým stylem psaní, krásnými popisy míst a spoustou jídla... Jsem zvědavá, o čem bude další díl. A jen tak btw, u tohoto dílu jsem si začala říkat, že si musím sepsat, kdo se vyskytoval ve které knize, protože v tom začínám mít řádný guláš. 3* a za mě podobná kvalita jako Čajovna.

renulka.s
14.07.2024 4 z 5

Hezké a oddychové čtení. Mám ráda tuto sérii knížek už jenom proto, že mě provází vždy daným místem ať už svým příběhem v knize nebo pro někoho i vzpomínkami prožitými tamtéž. Vůbec mi nevadí, když je příběh průhledný od začátku, užívám si to rozvětvení a tématiku. Tady se mi líbila malá vsuvka s přáteli, jejichž osudy se odehrávaly v jiné knize této série. Milé, létem voňavé čtení.