Vinice vo Francúzsku

Vinice vo Francúzsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/544841/bmid_vinice-vo-francuzsku.jpg 4 796 796

Čarovné francúzske vinice v oblasti Champagne sú ako stvorené pre romantický príbeh. Presvedčí sa o tom aj svadobná koordinátorka Hattie, ktorá čerstvo unikla z chladného, prázdneho a nezáživného vzťahu. Pôvodne prišla do château Saint Martin zabudnúť na všetky problémy a pripraviť svadbu pre svoju sesternicu, no stojí ju to až príliš veľa úsilia. Hlavne keď jej pozornosť rozptyľuje príťažlivý a sebavedomý vinár Luc. Podnikajú spolu výlety do okolia a vychutnávajú si miestne kulinárske delikatesy. Hattie zrazu zisťuje, že či už za to môžu bublinky, alebo Lucovo kúzlo, zrejme je až po uši zamilovaná. A to je niečo, s čím vôbec nepočítala...... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 30.09.2024
Literatura světová Romány Pro ženy
Bude vydáno: , Cosmopolis

The French Chateau Dream, 2023

crazyslunicko
29.02.2024 3 z 5

Nemůžu říct, že by kniha byla špatná. Děj neděj byl pěkný. Ale moc se tam toho prostě nedělo. Konec byl předvídatelný. Hrdinka se obětovala pro svého přítele, protože měl nemocnou matku atd. O vinicích jsme se toho taky moc nedozvěděli kromě toho, že dům byl ve špatném stavu a byl velmi neudržovaný.

alzbeta4340
25.02.2024 4 z 5

Na vinici ve Francii se nic moc zvláštního nedělo, přesto jsem si přišla na své. Příjemné, i když očekávatelné čtení.

Lenculka
25.02.2024 5 z 5

Velice pěkně napsaná kniha, člověk si až dokáže představit, že je na stejném místě. Všechny knihy od autorky top

martinaandulka
24.02.2024 4 z 5

Milí pohádkový romantický příběh z krásného prostředí Francouzké vinice.

Pajulk
22.02.2024 4 z 5

Máte taky jako já, že se tam chcete vydat? Já hned!
Zas krásný příběh.
Osobně mi přijde, že se jedná o nejslabší příběh z celé série. Ale je pravda, že laťku má hodně vysoko :-)

zuzi9
21.02.2024 5 z 5

Miluju tuhle sérii romantických útěků od Julie Caplin. A ty obálky... :o) Vždycky se těším na vydání dalšího dílu, a jakmile vyjde, ihned knihu začínám číst. Jsou to pohodové romantické knížky, a i když jsou předvídatelné, tak mě jejich čtení baví. V každém díle se dozvíme zajímavosti z daného místa, v tomto dílu například o víně.

PS: Pro ty, kdo miluje tyto knihy jako já, tak další díl vychází v květnu a bude z Itálie a následující kniha by měla být z České republiky, na tu se moc těším.

Lanika
17.02.2024 4 z 5

Taková oddechovka na dovolenou. Knížky od autorky mám moc ráda, takhle byla jedna z těch “horších, ale i tak se četla dobře.

cerna7151
15.02.2024 2 z 5

Za mě byl tohle nejslabší díl ze série "útěků"... Vůbec se mi nechtělo ke čtení vracet... Škoda

Jaymay
15.02.2024 2 z 5

To bylo sladké, naivní a tak nudně zdlouhavé.....Já půjdu proti proudu. Rozhodně tohle není čtení pro mě. Opravdu. V knize se nic neděje, postavy jsou ploché, nudné, některé až otravné. V tomto příběhu se pořád "řeší" to samé dokola. Svatba, jídlo, víno a pořádně se nevyřeší vlastně nic. Hlavní hrdinka se sice snaží být nad věcí a vše zvládnout, ale zároveň má obavy ze sblížením se a chová se jak puberťačka před prvním stykem a kdyby ji někdo nepomohl, nedokázala by nic. Čtení mě unavovalo, nudilo, a místy i uspávalo. 2* za popisy již zmíněného jídla, vína a Francie. Jinak mi to připadá, jakoby to psal někdo hodně naivní. Nechci říct že kniha je špatná, pro někoho kdo má rád čistě oddechovku, kde se téměř nic neděje a neřeší,je to to pravé ale já potřebuju od příběhu napětí, emoce, vzrušení...

Always a reader
14.02.2024 5 z 5

Jako vždy, autorčiny knížky jsou takové milé a útulné.

AlexandraBane
09.02.2024 5 z 5

Velice příjemná oddechovka

ElikaS
07.02.2024 5 z 5

Mám takový pocit, že ke všem knížkám Julie Caplin píšu hodně podobné recenze. Ony ty knížky jsou si totiž strašně moc podobné. Víceméně se v nich neřeší nic závažného, žádná velká dramata se nedějí a děj příjemně plyne. Takže úplně ideální oddechovka.

knihovniceS
04.02.2024 3 z 5

Vinice ve Francii
Klasická „Caplinovka“: Hattie má zlomené srdce, utíká do Francie, kde má organizovat svatbu své sestřenice. Tam se zamiluje do Luca. Příběh plný dobrého jídla, pití a romantiky ... Dávám 3 hvězdy a milovnicím Julie Caplin doporučuji

Čenichnaknihy
31.01.2024 4 z 5

Romantické útěky, to je prostě sázka na jistotu. Klidně bychom mohli z předchozích recenzí udělat ctrl+C a pak ctrl+V. Však také autorka používá stále stejný model, zničená hlavní hrdinka utíká do ciziny, do neznámého prostředí, kde najde mnohem víc, než jen klid od problémů a od starostí.

Tentokrát se Hattie vrhá do oblasti Champagne, kde bude na vinici organizovat svatbu své sestřenice.

Skvělá atmosféra, věrné popisy prostředí, to už asi všichni znáte, a proto Julii Caplinovou čtete.

My máme tentokrát snad jedinou výtku. Trochu nám nesedla hlavní hrdinka, bylo těžké se vžít do někoho, kdo tak málo myslí na sebe a tolik se obětuje pro jiné.

Asi to tedy nebude nejoblíbenější díl série, ale i tak stálo za to si příběh přečíst.

okeey
31.01.2024 5 z 5

Naposledy jsem od Julie Caplin četla Útěk na venkov, který se mi moc líbil, kdežto u Vinice ve Francii jsem se nějakou dobu nemohla začíst, nejspíš to bylo tím, že mi nesedla do momentální nálady. Ale jakmile se vlak s příběhem začal rozjíždět, tak jsem lehce naskočila a užila jsem si tu francouzskou jízdu s Hattie a Lucem, jak romantickou linku, tak i cestu ke splnění Lucova snu a to začít zase vyrábět šampaňské a do toho tu máme problém se dvěma svatbami na jednom místě. Bylo to milé oddychové čtení, takové, na jaké jsme u Julie Caplin zvyklé. Doporučuji každému, kdo si chce vydechnout, vypnout a nechat se unést do prosluněné Francie.

veronika0382
29.01.2024 5 z 5

Vinici ve Francii řadím k nejlepším ze všech autorčiných knih. Předešlý Útěk na venkov mi přišel ze všech příběhů Julie Caplin asi nejslabší, a jsem strašně ráda, že Vinice si zase u mě napravila reputaci. Vinice ve Francii je plná slunečních paprsků dopadajících na okna usedlosti a dlouhé řady vinné révy. Je plná dobrého jídla a pití, cílevědomosti, touhy jít si za svým snem, lásky, pohody, ale také zklamání, rodinných rozporů a dávných rodinných tajemství. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

leny.wood
29.01.2024 3 z 5

Škoda, že nejdou dát i půlené hvězdy, dala bych 3,5. Protože "Cukrárně", která se mi líbila víc, jsem dala 4, přikláním se tedy ke trojce. Příběh je to milý, ostatně jako vždy u Julie Caplin. Přesto mi tu něco chybělo - hned na prvních stránkách je naservírované vzájemné vzplanutí hlavních postav, čekala jsem barvitější popisy a seznámení se s výrobou vína (šampaňského), Hattie mě spíš víc štvala. A v závěru ta nakousnutá zápletka, která jen tak vyšuměla jako to šampaňské, které tam pořád pijí... To je věčná škoda.

ivetdos
29.01.2024 4 z 5

Po delší době mě kniha ze série Útěky od Caplinky opravdu chytla. Přišlo mi to čímsi jiné, osvěžující, zajímavé. Možná hlavně proto, že tu bylo míň vaření než obvykle a pro mě sympatický hlavní hrdina, který nebyl bručoun. Navíc ta francouzská slovíčka ach :-)

Střídala jsem fyzickou knihu s audioknihou a nemohla jsem udělat líp. Čtení Veroniky Lazorčákové bylo brilantní, její francouzština pozvedla knihu ještě na vyšší úroveň. Hlavní hrdinka Hattie, i když je trošku zakřiknutá, mi do příběhu skvěle sedla a neotravovalo mě tu její přehnané akční nadšení, tak jak se mi poslední dobou u autorčiných knih stává. Typická čtivost ani tady nechyběla, což je něco co mám u romantických oddychovek moc ráda. Vinice ve Francii mi sedla a přála bych si, aby se i další autorčina kniha nesla ve stejném duchu.

sd1992
29.01.2024 4 z 5

Hattie se touzi stat svatebni organizatorkou. Dostane prilezitost, kde muze ukazat sve kvality - jejim ukolem je zaridit obrovskou svatbu sestrenici na malebnem francouzskem venkove. Na zamecek Chateau se vydava o 2 mesice driv, ukaze se to jako dobry napad, ceka na ni totiz cela rada lidi, kteri Hattie nepreji uspech. Ovsem okouzlujici majitel Luc vynahrazuje vsechny nedostatky :)) .. a kdyz dorazi i kamaradka Fliss, aby s pripravou pomohla, Hat se razem na zamecku citi jako doma. Fliss prinese teplo, ktere prolomi ledy a stmeli vsechny obyvatele v jednu rodinu.

- moje treti kniha od autorky a vsechny hodnotim shodne; libi se mi a perfektne se mi ctou, ale stale mi tam chybi nejaky wow efekt
-na druhou stranu autorka se nesnazi nicim sokovat, jejim cilem je spis romanticky priblizit misto deni a nechat tak pocitit ctenare vsechny vune, chute a vjemy.. a dari se ji to !!
-i kdyz jsem to Lucovi a Hattie prala, tak jsem si nasla jinou dvojici, ktere jsem fandila a to Alfonsovi a Fliss :)) o nich chci knihu! Jejich spickovani a hrana nenavist, nemela chybu!
-nakonec si stejne oblibite vsechny vedlejsi postavy a zatouzite si s nimi dat kávu a croissant pri vychode slunce nad vinici :))
Za knihy díky @grada.cz ve spolupráci <3

Mrňous1
28.01.2024 4 z 5

Tak to vezmu tentokrát postupně. Obálka opět dokonalá, příběh zajímavý, prostředí inspirativní, opět se člověk dozví mnoho podnětných informací a poznatků z historie, gastronomie a architektury dané země, ale... tentokrát mi neseděly hlavní postavy, především ty ženské, zpočátku jsem měla problém se začíst, měla jsem z charakterů hrdinů rozporuplné pocity, příliš mnoho hysterických a nevyzrálých reakcí a dělání z komára velblouda takže za mě nejslabší díl ze série, ale i tak se těším na další.