Rozsudek smrti

Rozsudek smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542015/bmid_rozsudek-smrti.jpg 4 104 104

Soukromý detektiv Robert Herman je úspěšný ve své práci, v osobním životě se mu však daří o něco méně. Když jej jednoho dne požádá o pomoc manželka Artura Jonáše, soudce z Městského soudu v Praze, který byl obviněn z korupčního jednání, vidí v novém případu příslib změny a vybočení z běžné pracovní rutiny. Brzy však zjistí, že jeho klientka mu neříká úplnou pravdu a vyšetřování se začíná komplikovat. Čím hlouběji proniká do životů všech zúčastněných, tím temnější věci vyplouvají na povrch. V momentě, kdy dojde k vraždě, už pro Hermana není cesty zpět. Je odhodlaný přijít záhadnému případu na kloub za každou cenu…... celý text

ivzu77
16.09.2024 4 z 5

Rychlé čtení, detektivka bez velkých masakrů a záhad, za mne pěkná zkušenost s mladou českou autorkou. Soukromý detektiv Robert Herman mi byl sympatický, trochu mi to připomínalo soukromého detektiva Cormorana Strika a zajímalo by mne, jestli autorka zná dílo R. Gilbraitha (ps)... třeba se dočkáme pokračování :-)

Oksalakka
08.09.2024 2 z 5

Nic moc i na prvotinu. O to víc potěší, jak se autorka svými dalšími díly dokázala pronikavě zlepšit. Pomohl by nějaký ten betačtenář, minimálně k vychytání kiksů - například když chcete někoho vyprovokovat, nehodíte mu ručník, ale rukavici. Pro mě je tahle kniha sběratelský počin - abych měl komplet Trpkovou. Jinak vážně slabota.

Aghatte
31.08.2024 1 z 5

Knihu se snažím číst podruhé, ale je to tak roztahané a úmorné, jenom popis kuchyně je pomalu na stránku. A cesta do lékárny na další.
A zase ty jména…
Kdyby na knize bylo jiné jméno, nikdo by ji nečetl a nechválil. Není co.
Knihu bych si vzala pouze na opuštěný ostrov, abych měla dlooooouho co číst :-/

miloslav5679
30.08.2024 4 z 5

Hodnotim 4 z 5, nie , že by to bolo zlé, len také " jednoduché " dobre sa to čítalo, len to bolo také kľudné az príliš oddychové. Páčia sa mi české a slovenské krimi, netreba názov krčmy na jeden a pol riadka ale stačí jedno slovo, vyhovujú mi mená postáv a aj to , že tam nie je veľa postáv. Pokiaľ bude ďalší diel , tak si ho určite prečítam

HH77
25.08.2024 4 z 5

Za mne povedená detektivka. Trilogii jsem zatím nečetla, tak nemohu srovnávat. Někdo z nas se mi líbila o kousek více, proto hvezdicka dolů. A pokud to byla opravdu prvotina autorky, tak paráda. Do trilogie se ráda pustím.

Andy75
25.08.2024 1 z 5

Abych byla upřímná kniha mě zklamala. Pokud jste četli detektivní sérii od Roberta Galbraitha, tak budete mít pocit, že už jste tohle četli jinde. Příběh je v celku fajn, ale postavy úplně stejné, jako v sérii s Cormoranem Strikem, jako přes kopírák. Tohle mi hodně vadilo a opravdu v
tomto směru velké zklamání.

SirenKa
21.08.2024 3 z 5

První a poslední knihu autorky bych zařadila do jednoho soudku. O pár levelů níž, než trilogie.

gaaabi
07.07.2024 4 z 5

České reálie, krásné prostředí, autorka je moc šikovná. Kniha přesně splňuje to, co očekávám - čtu, baví mě to, užívám si to a ve finále nemám pocit, že to byla ztráta času...

Vlaďkaa4
04.05.2024 4 z 5

Souhlasím, že trilogie je lepší. Ovšem i tato kniha se dobře četla. A já vraha zase tak rychle neodhalila...

Knihomura
28.04.2024 3 z 5

Zbytečně roztahané, vraha uhodnete dopředu. Trilogie je lepší.

Markéta.
30.12.2023 2 z 5

Třetí kniha od Kristýny Trpkové a pro mě poměrně zklamání. Děj mě nijak neuchvátil a postavy mi taktéž nepřirostly k srdci. Působilo to na mě jako nudné čtení, místy mě vážně nebavilo rozsáhlé popisování třeba prostředí atp.

danceman
13.11.2023 4 z 5

Četl jsem až po trilogii Stvůra / Vesnice / Vetřelec a oproti ní je to mnohem méně akční a více rozvleklé, spíše konverzační. Zápletka není špatná, ale příběh je takový povrchnější oproti výše uvedené trilogii

m2056
26.10.2023 3 z 5

Kniha má dobře vymýšleou zápletku ale provedení je velmi zdlouhavé děj plyne hodně pomalu tak se musíte i nutit do čtení pokud chcete znát jak kniha dopadne.

Kasty
23.10.2023 5 z 5

Na tuto detektivku jsem narazila v knihovně úplně náhodou. Vůbec jsem o ní neměla tušení. Příjemné překvapení. Na prvotinu docela slušný.

Ada0004
29.09.2023 4 z 5

Milá česká detektivka, moc dobře se četla - Kristýna Trpková je Šikula ! Bylo by prima i nějaké pokračování detektivní kanceláře.

Janaves
30.07.2023 4 z 5

Česká detektivka, celkem fajn, odpočinkové čtení.

Dajine
17.06.2023 3 z 5

Nenáročná česká detektivka s českými jmény, s českým prostředím, docela prima oddechové čtení.

Martiiiik
29.05.2023 4 z 5

Číst autorčinu prvotinu až po skvělých třech následujících není dobrý nápad :-) Na druhou stranu je vidět výrazný progres.. a jestli bude takto pokračovat, každá kniha lepší a lepší, tak se máme moc na co těšit :-)
Vlastně nehodnotím tento první počin vůbec negativně.. Celá dějová linka je dobře propracovaná, postavy každá úplně jiná a něčím svá, hlavně ty superafektované zlatokopky :-D Faktem je, že děj není oproti dalším knihám tak "nahuštěný", ale proč by vlastně musel být.. :-) Lehčí čtení není horší čtení :-) Proto doporučuji a pokud prvočtenář autorky nebude úplně nadšen, nevzdávejte to s ní, já se na každou další knihu těším jak malá :-)

starrky
06.04.2023 3 z 5

Po knize jsem sáhla v rámci letošní čtenářské výzvě. Ačkoliv jsem milovnice detektivek, tak českým autorům se v tomto žánru vyhýbám. Tahle kniha mě příjemně překvapila. A po přečtení ostatních recenzí, kde jsem se dočetla, že toto je jedna z těch slabších knih od autorky, určitě sáhnu i po nějaké další.

ninano
15.03.2023 3 z 5

Po přečtení Stvůry jsem sáhla po další autorčině knize a připadalo mi to, jako by to ani nenapsala stejná osoba. Zatímco Stvůra byla opravdová detektivka, toto mi přišlo spíš jako vztahový romantický román. Ale určitě zkusím ještě další autorčiny knihy.