Rybí kuchyně

Rybí kuchyně
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540938/bmid_rybi-kuchyne.png 5 5 5

Rybí kuchařka legendárního Jindřicha Vaňhy, předválečného majitele známé rybí restaurace na Václavském náměstí a mnoha rybáren v Čechách a na Moravě.

vvikingg
18.07.2024 5 z 5

Nepřekonatelná Vaňhova rybí kuchařka je nadčasová, Vaňha se ve 30. letech rozhodl, že naučí Čechy jíst ryby. Síť prodejen ,, rybáren,, byla nejen v Praze na Václavském náměstí, ale i dalších městech. Naučil je jíst sladkovodní, mořské ryby i mořské plody. V knize nechybí atlas ryb, mořských plodů, slovníček ryb , technologické postupy ( hojně používáno receptů z francouzské kuchyně i francouzské názvy), přílohy k rybám včetně omáček, majonéz atd. výkladový slovník cizích pojmů a samozřejmě recepty, úžasná kniha na to, že první vydání vyšlo pomalu před 100 lety.

Medvidek82
12.07.2019 5 z 5

Dnes se mi knížka dostala do ruky a nestačím koukat :)
Dřív bylo tolik receptů!!! Kdo je trošku zapálený do vaření a chtěl by se zlepšit v rybách tak je to kniha pro Vás.

woodward
30.11.2017 5 z 5

Obsáhlé a velmi povedené dílo z pera na slovo vzatého odborníka. O rybím kuchaření se tu člověk dozví úplně všechno. A je to taky tip na pěknej vánoční dárek, před časem jsem touhle knihou obdaroval svoje sestry a obě si ji moc chválej.

rybí recepty

Autorovy knížky